کد خبر : 56923

رانندگان خودروهای ب ام‌ و (BMW) در آینده می‌توانند قفل خودروی خود را بدون لمس گوشی آی‌فون باز کنند.شرکت خودروساز آلمانی ب ام‌ و که با نام ب ام‌ دبلیو نیز شناخته شده، اخیرا درحال به‌روزرسانی کلید دیجیتال ب ام‌و با فناوری باند فوق وسیع (Ultra-wideband، UWB) است.ب ام‌و و از نسخه ارتقا یافته ویژگی «کلید دیجیتال بی‌ام‌و» (BMW Digital Key) برای گوشی‌های آی‌فون خبر داده است.

به گزارش خودروتک به نقل از دنیای اقتصاد ، با استفاده از «کلید دیجیتال پلاس» (Digital Key Plus) رانندگان می‌توانند دو کار اعم از بازکردن قفل خودرو و روشن کردن خودرو را بدون بیرون آوردن تلفن از جیب یا کیف خود انجام دهند.این خودروساز آلمانی درحال استفاده از فناوری باند فوق وسیع یا فراپهن‌باند تراشه U۱ که اپل با آی‌فون ۱۱ معرفی کرد، است.

این فناوری رادیویی با برد کوتاه و باند فوق وسیع از ویژگی‌هایی مانند احراز هویت راننده و باز کردن اتوماتیک درب اتومبیل که به مکان‌یابی دقیق و امنیت بالا نیاز دارند، پشتیبانی می‌کند.بی‌ام‌و زمان دقیق ورود کلید دیجیتال پلاس را مشخص نکرده است.

اولین خودرویی که از آن پشتیبانی خواهد کرد، خودروی الکتریکی «iX SUV» بی‌ام‌و خواهد بود که انتظار نمی‌رود قبل از پایان سال‌جاری میلادی به فروش برسد. بی‌ام‌و و اپل با «کنسرسیوم اتصال اتومبیل» برای ایجاد یک استاندارد باز برای کلیدهای دیجیتال مجهز به باند فوق وسیع همکاری کرده‌اند، بنابراین سایر خودروسازان نیز ممکن است در آینده به این فناوری روی آورند و خودروهای آنها نیز از این فناوری پشتیبانی کنند.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها