کد خبر : 56625

تحلیلگران عقیده دارند مشکلات مربوط به عرضه ریزتراشه‌ها تولید در صنعت خودرو را در کوتاه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مدت محدود می‌کند.

به گزارش خودروتک به نقل از دنیای اقتصاد، عرضه‌کنندگان بزرگ ریزتراشه‌های خودرو اعلام کردند افزایش تولید خودرو سریع‌تر از حد انتظار آنها بوده‌ و نتوانسته‌اند با این سرعت همگام شوند. در این بین ظرفیت تولید ریزتراشه‌ها افزایش چندانی در جهان نداشته است، آن هم در شرایطی که فروش لپ‌تاپ، کامپیوترهای شخصی و کنسول‌های بازی به خاطر مسائل مربوط به دورکاری و ماندن در خانه بالا رفته است.

بنابراین شرکت‌های بزرگ سازنده ریزتراشه نسبت به محدودیت عرضه آنها هشدار داده‌اند. شرکت خودروسازی فورد اعلام کرد کارخانه خود را موقتا تعطیل می‌کند.

فیات کرایسلر هم آغاز به کار تولید در کارخانه مکزیک را به تعویق می‌اندازد و تولید در کارخانه انتاریو را متوقف می‌کند. قرار بود این کارخانه مکزیکی هفته آینده تولید خود را از سر بگیرد ولی حالا هر دوی آنها تا پایان ماه تعطیل خواهند بود.

شرکت فولکس واگن آلمان هم ماه گذشته اعلام کرد با کمبود عرضه نیمه رسانه‌ها مواجه هست و تولید خود در کارخانه‌های چین، آمریکای شمالی و اروپا را محدود می‌کند.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها