کد خبر : 56335

یک شرکت ایتالیایی به نام برماخ (Bremach) می‌خواهد شاسی‌بلند جدیدی به بازار آمریکا عرضه کند که ریشه روسی دارد.

به گزارش خودروتک ، یک شرکت ایتالیایی به نام برماخ (Bremach) می‌خواهد شاسی‌بلند جدیدی به بازار آمریکا عرضه کند که ریشه روسی دارد.

برماخ تائوس (Taos) مدلی تغییر یافته شاسی‌بلندی به نام پاتریوت است که از سال ۲۰۰۵ در کارخانه روسی یوآز (UAZ) ساخته می‌شود. علاوه بر بازار روسیه و کشورهایی در شرق اروپا، ارتش روسیه از جمله مشتریان این شاسی‌بلند است.

تائوس از نظر ظاهری تفاوتی با مدل روسی ندارد، اما قرار است برای بازار آمریکا به امکانات لوکس‌تری مجهز شود. برماخ امیدوار است که ترکیب این امکانات و شهرت ماشین برای عبور از جاده‌های ناهموار روسیه بتواند خریداران آمریکایی را جلب کند.

2vezzmloe276jmky3ifn.jpg

قیمت ارزان‌تر ماشین نسبت به رقیبان آمریکایی هم به فروش ماشین کمک خواهد کرد. تائوس با قیمت پایه ۲۶ هزار و ۴۰۰ دلار فروخته می‌شود که از قیمت ارزان‌ترین مدل‌های فورد برونکو و جیپ رانگلر کمتر است.

برماخ پیش از مونتاژ شاسی‌بلند روسی در آمریکا، سال‌ها در ایتالیا به ساخت ماشین‌های سنگین مشغول بود. اما این کارخانه در سال ۲۰۱۸ ورشکست شد و تنها بخش آمریکای شرکت باقی ماند.

نام ماشین از شهری در ایالت نیومکزیکو در آمریکا گرفته شده است. آنچه این نامگذاری را برای شاسی‌بلند روسی خبرساز کرده، انتخاب همین نام توسط فولکس‌واگن برای شاسی‌بلندی است که قرار است همزمان به بازار آمریکا عرضه شود.

فولکس‌واگن پنج ماه پیش اعلام کرد که شاسی‌بلند کوچکی به نام تائوس را در سال ۲۰۲۱ به محصولاتش در آمریکای شمالی اضافه خواهد کرد. مشخص نیست برماخ چگونه توانسته امتیاز استفاده از این نام را کسب کند اما شکی نیست که کارخانه آلمانی از این تشابه اسمی خوشحال نخواهد شد.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها