کد خبر : 56187

تسلا بزرگ‌ترین ایستگاه سوپرشارژ جهان را که شامل ۷۲ پایه شارژ در یک مرکز سرپوشیده است، در شانگهای چین راه‌اندازی کرد. شرکت تسلا اعلام کرد که بزرگ‌ترین ایستگاه سوپرشارژ جهان را در چین راه‌اندازی کرده است.

به گزارش خودروتک به نقل از ایسنا ، این مرکز در شانگهای با داشتن ۷۲ پایه شارژ به راحتی گوی سبقت را از ایستگاه شارژی ربود که تسلا با ۵۶ پایه در ماه گذشته در کالیفرنیا تاسیس کرده بود.

بر اساس تصاویر ارسال شده توسط کاربران چینی در توییتر، برخلاف ایستگاه شارژ روباز کالیفرنیا، به نظر می‌رسد که ایستگاه شانگهای، سرپوشیده است.  این ایستگاه در مرکز بین‌المللی «جینگ‌آن» در یک منطقه مهم تجاری شهر شانگهای واقع شده است.

همه ۷۲ پایه شارژ این ایستگاه از سوپرشارژرهای V۲ استفاده می‌کنند که حداکثر ۱۵۰ کیلو وات برق تحویل می‌دهند، درحالی‌که ۵۶ پایه موجود در ایستگاه کالیفرنیا از سوپرشارژرهای ۲۵۰ کیلو واتی V۳ استفاده می‌کنند.

این به آن معناست که رانندگان خودروهای برقی در شانگهای در مقایسه با همتایان آمریکایی خود باید کمی بیشتر برای شارژ شدن خودروی برقی خود منتظر بمانند. ضمن اینکه فقط خودروهای تسلا مدل ۳ و Y از شارژ V۳ پشتیبانی می‌کنند.

تسلا تاکنون بیش از ۲۰ هزار خودروی برقی «مدل۳» خود را در بازار چین به فروش رسانده و این امر، چین را به یک بازار کلیدی برای این شرکت تبدیل کرده است. 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها