کد خبر : 52054

با ساخت این خودروی زرهی شاسی بلند SUV که روسیه ساخت آن را در سال 1997 شروع کرد، برنامه دیرینه روسیه به واقعیت پیوست.

به گزارش خودروتک به نقل از جام جم آنلاین، چندی پیش خودروی زرهی جدید روسی گاز تایگر (ببر)  رونمایی شد.
 
ظاهرا مدل های مختلف خودروی زرهی Tiger به دلیل نیازها و تنظیمات مختلف متفاوت تولید شده است، اما به طور کلی انواع آن نسبتاً جمع و جور است. شکل ظاهری این خودرو شبیه به خودروی آمریکایی هامر است، اما نحوه باز شدن  درب کاپوت آن کاملاً متفاوت است.
 
به این شکل که از جلو، مستقیم به عقب باز می شود، همچنین قفل های کاپوت به انتهای چپ و راست مشبک رادیاتور متصل شده و به مکانیزم قفل و باز کردن قفل دستی مجهز شده اند.
 
آشنایی با خودروی گازتایگر روسیه+عکس
خودروی زرهی هامر آمریکایی 
 
این خودرو را نسخه روسی هامر آمریکا می گویند. ببر یک SUV زرهی است که روسیه پس از تجربه تلخی که در جریان جنگ اول چچن به دست آورد، در سال 1997 شروع به ساختن آن کرد.
در جریان آن جنگ مشخص شد که سایر وسایل نقلیه سبک در شرایط اضطراری و عملیات نظامی در کوهستان نامناسب هستند.

طول این خودرو 5.7 متر ، عرض 2.4 متر ، ارتفاع 2.5 متر ، وزن آن 7.2 تن است. ببر یک وسیله نقلیه دارای موتور جلو و چهار چرخ محرک است. قسمت جلوی موتور دارای محافظت زرهی است که با ساختار بدنه یکپارچه شده است و ایمنی و تحرک بالای ببر را تضمین می کند.

علاوه بر این، ببر نه تنها می تواند با سرعت بیش از 100 کیلومتر در ساعت با بار کامل حرکت کند، بلکه توانایی بالای کراس کانتری را نیز  دارا می باشد. این ماشین می تواند از کوهستان عبور کند و در بیابان حرکت کند و حتی وارد آب شود و تقریباً تا سطح کاپوت در آب غوطه ور گردد. ببر  می تواند تا ده نفر را حمل کند. ارتش روسیه بیش از 40 هزار دستگاه خودرو از نوع  ببر در تسلیح دارد.

 
آشنایی با خودروی گازتایگر روسیه+عکس
خودروی گازتایگر مجهز به تیربار سنگین KORD
آشنایی با خودروی گازتایگر روسیه+عکس
خودروی گازتایگر مجهز به سامانه موشکی ضدزره
 

مدل جدید خودروی زرهی ببر تجهیزات جدیدی دریافت کرده است. پیش از سایر موارد، تعداد زیادی تجهیزات و وسایل پیشرفته اطلاعات الکترونیکی بر روی آن نصب شده است. سالن داخلی مدل قدیمی تایگر بزرگ بود و اصلاً پاسخگوی مقتضیات ماشین قرن 21 نبود.  Tiger جدید مجهز به دید تله / مادون قرمز، دوربین های ویدئویی با تصویر واضح ، تصویربردارهای حرارتی نسل سوم، دوریاب های لیزری داخلی و سیستم های هدایت موشک های لیزری است. از نظر سلاح و تجهیزات، ببر قدیمی فقط به یک مسلسل سبک 7.6 میلی متری مجهز بود که از تحرک بالایی برخوردار است اما دارای توانایی جنگی محدودی است. ببر جدید به انواع سلاح های پیشرفته از جمله مسلسل سنگین 12.7 میلیمتری KORD ، نارنجک انداز 30 میلیمتری AGS-17 ، دستگاه پرتاب موشک ضد تانک Kornet و سلاح های دیگر مجهز شده است.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها