کد خبر : 50209

نیکولا و جنرال‌موتورز شراکت استراتژیک خود برای ساخت یک خودروی پیکاپ الکتریکی به نام «بَجِر» را اعلام کردند. در این خودرو از تکنولوژی تحسین‌شده باتری «آلتیوم» جنرال‌موتورز استفاده خواهد شد.

به گزارش خودروتک به نقل از مهر ، استارتاپ خودروی الکتریکی نیکولا و جنرال‌موتورز شراکت استراتژیک خود برای ساخت یک خودروی پیکاپ الکتریکی به نام «بَجِر» را اعلام کردند. در این خودرو از تکنولوژی تحسین‌شده باتری «آلتیوم» جنرال‌موتورز استفاده خواهد شد.

تحت این توافق، جنرال‌موتورز ۱۱ درصد از مالکیت نیکولا را به دست می‌آورد و می‌تواند یکی از اعضای هیأت‌مدیره آن را تعیین کند؛ ضمن اینکه این شرکت تا پایان ۲۰۲۲ این خودروی پیکاپ را تولید خواهد کرد.

تروون میلتون، مؤسس و رئیس نیکولا می‌گوید: نیکولا یکی از نوآورترین شرکت‌های جهان است و جنرال‌موتورز هم یکی از برترین شرکت‌های مهندسی و تولیدی در جهان به حساب می‌آید؛ شراکتی بهتر از این در رؤیا هم وجود ندارد.

وی ادامه داد: ما با این شراکت به تکنولوژی چند میلیارد دلاری سلول سوختی و باتری آلتیوم جنرال‌موتورز دسترسی خواهیم داشت که آماده تولید است.

به گفته ماری بارا، رئیس جنرال‌موتورز، شراکت استراتژیک با نیکولا امکان گسترش استفاده از باتری آلتیوم و سیستم‌های سلول سوخت هیدروتِک جنرال‌موتورز را فراهم می‌آورد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها