کد خبر : 50106

پیش از این ریوین تایید کرده بود که در محصولات خود از چوب بدست آمده از منابع پایدار، رنگ‌ها و بافت‌های الهام گرفته شده از طبیعت بهره خواهد گرفت. این استارتاپ قول داده از مواد باکیفیت اما مقاوم در مدل‌های تولیدی خود استفاده خواهد کرد.

به گزارش خودروتک به نقل از دیجیاتو ، ریوین یکی از استارتاپ‌هایی است که عزمی جدی برای ورود به بازار خودروهای الکتریکی دارد.

این استارتاپ آمریکایی خود را برای تولید یک پیکاپ و یک شاسی‌بلند برقی قدرتمند آماده می‌کند. با توجه به مشخصات بسیار خوب دو مدل مذکور و ارائه ایده‌های نوین، ریوین توانسته حجم مناسبی از سرمایه را از شرکت‌های مطرحی چون آمازون و فورد جذب کند.

شیوع ویروس کرونا استارتاپ ریوین را نیز از برنامه‌های خود عقب انداخته، طوری که به گفته مدیران کمپانی، عرضه نخستین محصولات تا 6 ماه به تعویق خواهد افتاد. اگر چه این مساله اصلا خوشایند نیست، اما ریوین در نظر دارد از فرصت پیش‌آمده برای پرداختن به جزئیات و ارتقای کیفیت کابین دو مدل R1T و R1S استفاده کند.

در طول همایشی که هفته پیش برگزار شد، آقای ریچارد وان (Richard Vaughan) مدیر کیفی ریوین با طرح ادعایی جالب اعلام کرد این شرکت تولیدات برندهایی چون آئودی، لینکلن، بنتلی و لامبورگینی را الگو قرار داده و کیفیت کابین محصولات خود را با آنها مقایسه می‌کند.

 

 

 

آقای وان در ادامه صحبت‌های خود تاکید کرده ریوین توجه ویژه‌ای به کیفیت داشته و  می‌خواهد خودروهایش «واقعا در کلاس جهانی» قرار داشته باشند. برای دستیابی به این هدف، ریوین پا را فراتر از مواد و طراحی‌های سنتی خواهد گذاشت تا سرنشینان هنگام استفاده از رابط کاربری و قطعات متحرک، حس و صدایی متفاوت تجربه کنند.

 

 

 

پیش از این ریوین تایید کرده بود که در محصولات خود از چوب بدست آمده از منابع پایدار، رنگ‌ها و بافت‌های الهام گرفته شده از طبیعت بهره خواهد گرفت. این استارتاپ قول داده از مواد باکیفیت اما مقاوم در مدل‌های تولیدی خود استفاده خواهد کرد.

 

 

 

علاوه‌بر مواد باکیفیت، ساخته‌های ریوین از جدیدترین تکنولوژی‌ها هم سود خواهند برد. کابین پیکاپ R1T و شاسی‌بلند R1S میزبان نمایشگر 12.3 اینچی در پشت فرمان، نمایشگر عظیم 15.6 اینچی در قسمت میانی داشبورد و یک نمایشگر 6.8 اینچی برای نمایش پشت خودرو خواهد بود.

 

 

 

گفتنی است نیروبخش R1T و R1S پیشرانه‌ای مشتمل بر چهار موتور برقی است که بسته به تریم توانایی تولید قدرتی بین 402 الی 754 اسب بخار را دارند. گشتاور پیشرانه هم در تریم‌های مختلف بین 560 و 1120 نیوتن متر متغیر خواهد بود. وظیفه تامین انرژی پیشرانه را پک باتری 105، 135 یا 180 کیلووات ساعتی بر عهده خواهد داشت. قیمت R1T و R1S از حدود 70 هزار دلار آغاز می‌شود و تا زمان عرضه آنها به بازار حداقل یک سال دیگر باید منتظر بمانیم.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها