کد خبر : 48198

سیستم تهویه هوا جدید هیوندای برای خودرو به تازگی توسط این خودروساز بزرگ کره‌ای معرفی شده است که ویژگی‌های مختلفی را برای راحتی بیشتر سرنشینان به همراه دارد.

به گزارش خودروتک به نقل از گجت نیوز ، افراد مبتلا به آسم یا آلرژی می‌دانند که تمیز نگه داشتن هوای داخل خانه یا خودرو، به کاهش تعداد علائمی که تجربه می‌کنند، کمک می‌کند.

تمیز نگه داشتن هوای داخل وسیله نقلیه می‌تواند کار چالش برانگیزی باشد. گروه هیوندای موتور فناوری تهویه مطبوع جدیدی را به نمایش گذاشته که برای تمیز نگه داشتن هوای داخل خودرو طراحی شده است.

این فناوری جدید سه ویژگی دارد که به طور خاص برای بهبود کیفیت هوا طراحی شده‌اند.

سیستم تهویه هوا جدید هیوندای

یکی از چالش‌های سیستم‌های تهویه مطبوع فعلی در خودروها این است که اواپراتور می‌تواند باعث رشد قارچ‌هایی شود که مستقیما در اثر دمیدن هوا وارد خودرو می‌شوند. هیوندای از فناوری جدیدی با نام After-Blow استفاده می‌کند که رطوبت اواپراتور را خشک می‌کند تا مانع از رشد قارچ‌ها در سیستم تهویه شود. اغلب رشد قارچ‌ها در سیستم تهویه باعث ایجاد بوی نامطبوع در هوای گرم می‌شود. فناوری After-Blow به مدت ده دقیقه پس از خنک شدن موتور به کارکرد خود ادامه می‌دهد تا رطوبت باقی‌مانده را از بین ببرد.

گردش هوای چند حالته چیست؟ 

ویژگی گردش هوای چند حالته (Multi-Air Mode) برای استفاده از چند دریچه به منظور تهویه هوا و ایجاد گرمایش طراحی شده است تا با وزش باد ملایم، فضای دلپذیرتری را در محیط داخل خودرو ایجاد کند. با فعال کردن این حالت، علاوه بر دریچه‌های معمولی، هوا از طریق دریچه‌های تعبیه‌شده در صندلی راننده و سرنشینان نیز جریان می‌یابد. حجم کلی هوا یکسان است، اما پراکندگی تماس مستقیم با هوا را کاهش داده و باعث ایجاد جریان هوا ملایم‌تری می‌شود.

سیستم تهویه هوا جدید هیوندای همچنین دارای یک شاخص گرد و غبار است که هوای محیط داخلی را به طور همزمان اندازه‌گیری می‌کند تا اطلاعات مربوط به کیفیت هوا را در اختیار راننده قرار دهد. این شاخص با استفاده از اعداد صحیح و کدهای رنگی، غلظت ذرات بسیار ریز درون خودرو را نشان می‌دهد. کدها شامل رنگ آبی برای غلظت صفر تا ۱۵ میکروگرم بر متر مکعب، رنگ سبز برای ۱۶ تا ۳۵ میکروگرم بر متر مکعب، رنگ نارنجی برای ۳۶ تا ۷۵ میکروگرم بر متر مکعب و رنگ قرمز برای ۷۶ میکروگرم بر متر مکعب یا بالاتر است.

در صورت فعال بودن این ویژگی، اگر مقدار غلظت ذرات از سطح ۳۶ بالاتر رود، حالت پاکسازی هوا برای تصفیه هوای درون خودرو اجرا خواهد شد. این سیستم باعث فعال‌سازی سیستم کنترل هوا می‌شود و حجم هوا را بین سه تا هشت در حالت گردش مجدد تنظیم کرده و سپس سیستم تهویه مطبوع را فعال می‌کند تا رطوبت درون خودرو را کاهش دهد. هنوز مشخص نیست چه زمان ممکن است از این فناوری در خودروها استفاده شود.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها