کد خبر : 47678

هنگامی که ایلان ماسک وانت ضدگلوله‌اش را معرفی کرد، قول داد که این خودرو از «فولاد ضدزنگ و بسیار مقاوم و ۳۰X» ساخته خواهد شد.

به گزارش خودروتک ، از زمان معرفی این دستگاه مدتی گذشته است و سایبرتراک هم بیش‌ازپیش تکامل پیدا کرده است. ایلان ماسک در یک توییت اعلام کرد که برای ساخت اسکلت و ساختار اصلی این خودرو دیگر از فولاد ضدزنگ ۳۰X بهره نخواهد برد.

اما نیازی به نگرانی درباره جنس بدنه سایبرتراک نیست، چرا که ایلان ماسک قصد دارد تا از ماده‌ای حتی بهتر از فولاد ۳۰X برای ساخت سایبرتراک استفاده کند. تسلا درحال ادغام با یکی دیگر شرکت‌های بزرگ ایلان ماسک، اسپیس‌ایکس، است. به‌همین دلیل این تیم سعی دارد تا برای فضاپیماهای اسپیس‌ایکس و سایبرتراک از یک آلیاژ ابداعی جدید استفاده کند.

همانطور که مشخص است تسلا مهندسان و روش‌های تولید آلیاژ مختص به خود را دارد. ماسک در توییتی گفته: ما به‌طور مداوم درحال تغییر روش‌های ساخت و بهره‌وری آلیاژها هستیم؛ بنابراین نام‌هایی مانند ۳۰۴L کم‌کم تبدیل به یک احتمال خواهند شد.

تسلا از هر ماده‌ای که لازم باشد در ساخت دستگاه‌هایش استفاده می‌کند (مانند ۳۰۴L) تا سرانجام همان‌طور که قول داده بود این خودرو را به وسیله نقلیه‌ای آخرالزمانی تبدیل سازد!

منبع: کافه دانش

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها