کد خبر : 46945

همه‌ی کسانی که قصد خرید یک خودرو جدید را دارند به دنبال انتخاب خودرویی ایمن برای خود و عزیزانشان هستند، اما با این وجود همیشه پی بردن به ایمن‌ترین گزینه‌ی ممکن کار آسانی نخواهد بود و این دقیقاً جاییست که وبسایت یو اس نیوز وارد عمل می‌شود.

به گزارش خودروتک به نقل از فوت و فن ، رتبه بندی‌ها و نقد و بررسی‌های ما شامل یک امتیاز ایمنی از یک تا ده می‌شود. امتیاز مربوط به هر خودرو بر پایه‌ی دو عامل تعیین می‌گردد:

نتایج آزمایشات تصادف سازمان مدیریت ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها یا (NHTSA) و موسسه بیمه ایمنی بزرگراه‌ها یا (IIHS) در کنار تعداد امکانات ایمنی پیشرفته‌ای که به صورت پیش فرض در خودرو به کار رفته‌اند.

این تکنولوژی‌ها شامل امکاناتی مانند سیستم هشدار دهنده‌ی برخورد از جلو، ترمز اضطراری خودکار،‌ و سیستم کمک به حفظ خودرو در مسیر می‌شود.

تعدادی از مدل‌های تولید شده در سال ۲۰۲۰ موفق به کسب امتیاز کامل ۱۰ از ۱۰ شده‌اند و برخی دیگر امتیاز ۹ یا بالاتر را به خود اختصاص داده‌اند.

خودرو‌‌هایی که به لحاظ ایمنی امتیاز خوبی را به دست آورده‌اند کاندیدا‌های قابل اطمینانی در هنگام خرید محسوب می‌‌شوند.

به همین سادگی. در ادامه‌ی این مطلب ما به انتخاب ایمن‌ترین خودرو‌های موجود در رتبه بندی‌های وبسایت یو اس نیوز پرداخته‌ایم که در انتهای این لیست مدلی که بیشترین امتیاز ایمنی را به دست آورده به چشم می‌خورد.

در زمانیکه چندین خودرو امتیاز ایمنی مشابهی را دریافت کرده‌اند اولویت به خودرویی که امتیاز کلی بالاتری را در رتبه بندی‌های ما کسب کرده داده شده است.

چه به دنبال یک خودرو کامپکت باشید یا یک سدان سایز بزرگ این شانس برای شما وجود دارد که گزینه‌ی مورد نظر خود را در این لیست پیدا کنید.

به یاد داشته باشید که امتیازات وبسایت یو اس نیوز همزمان با معرفی مدل‌های جدید و در دسترس قرار گرفتن اطلاعات جدید مرتباً به روز رسانی می‌شوند.

به همین دلیل برای دسترسی به جدید‌ترین اطلاعات، داده‌های این مطلب را با امتیازات مربوط هر خودرو مقایسه کنید.

در ادامه‌ی این مطلب ما را همراهی کنید تا به کاوش درباره‌ی ایمن‌ترین خودرو‌های موجود در سال ۲۰۲۰ بپردازیم:

۱۵) هوندا سیویک ۲۰۲۰

امتیاز ایمنی وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۹.۷

امتیاز کلی وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۸.۴

قیمت: ۱۹,۸۵۰ دلار

هوندا سیویک که به عنوان فینالیست کسب جایزه‌ی مقرون به صرفه‌ترین خودرو کامپکت سال ۲۰۲۰ نیز برگزیده شده به طور کلی گزینه‌ای فوق العاده محسوب می‌شود.

تمامی سبک‌های بدنه‌ی این خودرو از سوی سازمان مدیریت ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها و موسسه بیمه ایمنی بزرگراه‌ها امتیازات بالایی را به خود اختصاص داده‌اند.

علاوه بر این، موسسه بیمه‌ی ایمنی بزرگراه‌ها در زمینه‌ی اثربخشی امکانات بازدارنده از تصادف بالاترین امتیاز خود را به این خودرو اعطا کرده است.

این خودرو همچنین موفق به کسب امتیاز خوب (Good) در زمینه‌ی چراغ‌های جلویی نیز شده است.

از جمله امکانات ایمنی پیش فرض در هوندا سیویک ۲۰۲۰ می‌توان به دوربین دید عقب، چراغ‌های جلویی مجهز به نور بالای خودکار، سیستم هشدار دهنده‌ی برخورد از جلو، سیستم ترمز کاهش برخورد،‌ سیستم کمک به حفظ خودرو در مسیر، سیستم هشدار دهنده‌ی انحراف از مسیر، کروز کنترل منطبق شونده،‌ و سیستم کاهش انحراف از مسیر اشاره کرد.

علاوه بر امکانات ذکر شده سیستم نظارت بر نقطه‌ی کور کمپانی هوندا یعنی سیستم LaneWatch‌ نیز به عنوان آپشن قابل خرید خواهد بود.

۱۴) کیا کادِنزا ۲۰۲۰

امتیاز ایمنی وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۹.۷

امتیاز کلی وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۸.۵

قیمت: ۳۳,۱۰۰ دلار

کیا کادنزا که یکی از بالاترین امتیازات در میان سدان‌های سایز بزرگ را به خود اختصاص داده به لحاظ ایمنی نیز امتیاز فوق العاده را به دست آورده است.

این خودرو با کسب امتیاز کامل در هر شش آزمایش تصادف موسسه‌ی بیمه‌ی ایمنی بزرگراه‌ها موفق به دریافت نشان انتخاب ایمنی برتر این موسسه نیز شده است.

کیا کادنزا در بخش محافظت در برابر برخورد از جلو موفق به کسب امتیاز برتر (Superior) شد و در زمینه‌ی توانایی و میدان دید چراغ‌های جلویی نیز موفق به کسب دومین امتیاز برتر یعنی امتیاز قابل قبول (Acceptable) شده است.

این خودرو هنوز توسط سازمان مدیریت ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها یا NHTSA مورد آزمایش قرار نگرفته است.

از جمله امکانات ایمنی پیش فرض در کیا کادنزا ۲۰۲۰ می‌توان به دوربین دید عقب، سنسور‌های پارک در عقب، سیستم نظارت بر نقطه‌ی کور، سیستم هشدار دهنده‌ی برخورد در هنگام حرکت رو به عقب، و سیستم کمک به تغییر مسیر اشاره کرد.

امکاناتی نظیر دوربین مخصوص پارک دید پیرامون، سیستم هشدار دهنده‌ی انحراف از مسیر، سیستم کمک به حفظ خودرو در مسیر، سیستم هشدار دهنده‌ی برخورد از جلو، ترمز اضطراری خودکار، کروز کنترل منطبق شونده، و سیستم نظارت بر وضعیت راننده امکانات ایمنی قابل خرید این سدان سایز بزرگ را تشکیل می‌دهند.

۱۳) فولکس واگن پاسات ۲۰۲۰

امتیاز ایمنی وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۹.۸

امتیاز کلی وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۷.۴

قیمت: ۲۲,۹۹۵ دلار

فولکس واگن پاسات با کسب امتیاز خوب (Good) در هر شش تست انجام شده توسط موسسه بیمه ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها عملکرد فوق العاده‌ای را از خود به نمایش گذاشته است.

این خودرو همچنین در آزمایش واژگونی سازمان مدیریت ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها نیز موفق به کسب امتیاز چهار ستاره از مجموع پنج ستاره شده است که این آزمایش تنها ارزیابی انجام شده بروی این خودرو توسط این سازمان به شمار می‌رود.

امکاناتی همچون دوربین دید عقب، سیستم هشدار دهنده‌ی برخورد از جلو، ترمز اضطراری خودکار، سیستم نظارت بر نقطه‌ی کور، سیستم هشدار دهنده‌ی برخورد در هنگام حرکت رو به عقب، و سیستم تشخیص عابرین پیاده، لیست طولانی امکانات پیش فرض این خودرو را تشکیل می‌دهند.

از جمله امکانات ایمنی قابل خرید در فولکس واگن پاسات می‌توان به سیستم کمک به حفظ خودرو در مسیر، برف پاک کن‌های حساس به باران، چراغ‌های جلویی منطبق شونده، سنسور‌های پارک در جلو و عقب خودرو، سیستم کمکی پارک دوبل، و کروز کنترل منطبق شونده اشاره کرد.

با این همه این خودرو به دلیل راندمان سوخت پایین و ظاهر و حس کم زرق و برق اتاق خود مقابل بسیاری از رقبا در رتبه بندی خودرو‌های سایز متوسط ما رقابت را واگذار کرده است.

۱۲) سوبارو لِگِسی ۲۰۲۰

امتیاز ایمنی وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۹.۸

امتیاز کلی وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۷.۹

قیمت: ۲۲,۷۴۵ دلار

سیستم سواری دو دیفرانسیل پیش فرض (که به حفظ کنترل خودرو بر روی سطوح لغزنده کمک می‌کند) باعث برتری سوبارو لگسی نسبت به بیشتر رقبای سایز متوسط می‌شود و در کنار آن لیست بلندی از امکانات ایمنی از پیش تعیین شده نیز به جذابیت این سدان می‌افزاید.

در حالیکه لگسی برخلاف برخی رقبا از هندلینگ و پرفورمنسی اسپورت برخوردار نیست اما با این حال گزینه‌ای قابل اطمینان و ایمنی قلمداد می‌شود.

تمامی مدل‌های لگسی به همراه امکاناتی مانند کروز کنترل منطبق شونده، سیستم کمک به حفظ خودرو در مسیر، سیستم هشدار دهنده‌ی نوسان خودرو، سیستم هشدار دهنده‌ی برخورد از مقابل، ترمز اضطراری خودکار، و یک دوربین دید عقب عرضه می‌شوند.

تعدادی از این امکانات بخشی از مجموعه‌ی EyeSight کمپانی سوبارو که از تکنولوژی‌های کمک راننده تشکیل شده، به شمار می‌روند.

سیستم نظارت بر خواب آلودگی راننده، سیستم نظارت بر نقطه‌ی کور، سیستم هشدار دهنده‌ی برخورد در هنگام حرکت رو به عقب، ترمز اتوماتیک معکوس، و یک دوربین دید مقابل ۱۸۰ درجه امکانات قابل خرید این خودرو را تشکیل می‌دهند.

سوبارو لگسی که برای سال ۲۰۲۰ بار دیگر طراحی شده از سوی سازمان مدیریت ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها موفق به کسب امتیاز پنج ستاره شده است.

این خودرو همچنین علاوه بر کسب امتیازات کامل در آزمایشات موسسه بیمه ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها نشان انتخاب ایمنی برتر پلاس این موسسه را نیز از آن خود ساخته است.

۱۱) تویوتا کرولا هیبرید ۲۰۲۰

امتیاز ایمنی وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۹.۸

امتیاز کلی وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۸.۱

قیمت: ۲۳,۱۰۰ دلار

تویوتا کرولا هیبرید با کسب امتیازات ایمنی تقریباً کامل در کنار قابلیت اطمینان پیش بینی شده‌ی فوق العاده و راندمان سوخت بسیار خوب، گزینه‌ای بسیار خوب برای خریدارانی که به دنبال یک سدان کامپکت کاربردی و باارزش هستند به شمار می‌رود.

تمامی این ویژگی‌ها باعث شدند تا این خودرو به عنوان برنده‌ی جایزه‌ی مقرون به صرفه‌ترین خودرو هیبرید یا برقی سال ۲۰۲۰ انتخاب شود.

مدل جدید کرولا هیبرید علاوه بر کسب امتیاز ایمنی کلی پنج از پنج ستاره از سوی سازمان مدیریت ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها، در هر شش آزمایش تصادف انجام شده توسط موسسه بیمه ایمنی بزرگراه‌ها نیز موفق به کسب بالاترین امتیاز این موسسه یعنی امتیاز خوب (Good) نیز شده است.

این خودرو در زمینه‌ی محافظت در برابر تصادف از جلو امتیاز برتر (Superior) این موسسه را به خود اختصاص داده اما با این حال در زمینه‌ی چراغ‌های جلویی تنها به امتیاز قابل قبول (Acceptable) بسنده کرده است.

این خودرو همچنین نشان انتخاب ایمنی برتر این موسسه را از آن خود ساخته است.

امکاناتی همچون سیستم کمک به حفظ خودرو در مسیر، سیستم هشدار دهنده‌ی انحراف از مسیر، سیستم هشدار دهنده‌ی برخورد از جلو، سیستم کمکی ترمز، قابلیت تشخیص عابرین پیاده و دوچرخه سواران، نور بالای خودکار، قابلیت تشخیص علائم ترافیکی، سیستم تشخیص لبه‌ی جاده، و کروز کنترل منطبق شونده، لیست بلند امکانات ایمنی پیش فرض در تویوتا کرولا هیبرید را تشکیل می‌دهند.

۱۰) تویوتا کرولا ۲۰۲۰

امتیاز ایمنی وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۹.۸

امتیاز کل وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۸.۲

قیمت: ۱۹,۶۰۰ دلار

اگر راندمان سوخت ترکیبی ۵۳ مایل بر گالنی مدل هیبرید تویوتا کرولا برای شما اهمیت چندانی ندارد بهتر است بدانید که مدل پایه‌ی این خودرو ویژگی‌های مشابهی را با قیمتی چندین هزار دلار ارزان‌تر در اختیار شما قرار خواهد داد.

تویوتا کرولا بنزین سوز مرسوم نیز همانند همتای هیبریدی خود گزینه‌ای مطمئن و قابل اطمینان به شمار می‌رود و بسته به سیستم پیشرانه‌ی انتخابی راندمان سوخت ۳۳ یا ۳۴ مایل بر گالن را ارائه خواهد داد.

لیست چشمگیر امکانات ایمنی پیش فرض در این خودرو شامل سیستم کمک به حفظ خودرو در مسیر، سیستم هشدار دهنده‌ی انحراف از مسیر، سیستم هشدار دهنده‌ی برخورد از جلو، سیستم ترمز کمکی، سیستم تشخیص عابرین پیاده و دوچرخه سوار، نور بالای خودکار، سیستم تشخیص علائم ترافیکی، سیستم شناسایی حاشیه‌ی جاده، و کروز کنترل منطبق شونده، می‌شود.

هر دو سازمان مدیریت ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها (NHTSA) و موسسه بیمه ایمنی بزرگراه‌ها (IIHS) امتیاز ایمنی مشابهی را به تویوتا کرولا اعطا کرده‌اند که این خودرو در آزمایشات هر دو سازمان امتیازات برتری را به دست آورده است.

تویوتا کرولا در آزمایش محافظت در برابر برخورد از جلو موسسه بیمه ایمنی بزرگراه‌ها امتیاز برتر (Superior) این موسسه را به خود اختصاص داده و در زمینه‌ی روشنایی چراغ‌های جلویی نیز همانند همتای هیبریدی خود به امتیاز قابل قبول (Acceptable) بسنده کرده است.

علاوه بر این، این خودرو نیز همانند کرولا هیبرید به عنوان انتخاب ایمنی برتر این موسسه برگزیده شده است.

۹) نیسان ماکسیما ۲۰۲۰

امتیاز ایمنی وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۹.۹

امتیاز کل وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۷.۵

قیمت: ۳۴,۲۵۰ دلار

سدان سایز بزرگ کمپانی نیسان یعنی ماکسیما که امتیاز ایمنی تقریباً کاملی را به دست آورده علاوه بر امکانات ایمنی پیش فرض فراوان به همراه یک موتور شش سیلندر قدرتمند نیز ارائه می‌شود.

با این حال این خودرو به نسبت اندازه‌ای که دارد در مقایسه با رقبای خود از فضای سر و صندوق عقب کافی برخوردار نمی‌باشد.

تمامی مدل‌های ماکسیما به صورت پیش فرض به همراه پکیج امکانات ایمنی که شامل سیستم نظارت بر نقطه کور، سیستم هشدار دهنده‌ی برخورد در هنگام حرکت رو به عقب، سیستم هشدار دهنده‌ی انحراف از مسیر، چراغ‌های جلویی مجهز به نور بالای خودکار، سیستم تشخیص عابرین پیاده، و ترمز اضطراری خودکار در هنگام حرکت رو به جلو یا عقب می‌شود، روانه بازار خواهند شد.

این خودرو همچنین به تجهیزاتی مانند سیستم هشدار دهنده‌ی برخورد از جلو، سیستم نظارت بر توجه راننده، و یک دوربین دید عقب نیز مجهز شده است.

نیسان ماکسیما ۲۰۲۰ از سوی سازمان مدیریت ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها موفق به کسب امتیاز پنج از پنج ستاره شده است.

این خودرو همچنین در هر شش آزمایش تصادفی که توسط موسسه بیمه ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها به انجام رسیده نیز موفق به دریافت بالاترین امتیاز این موسسه یعنی امتیاز خوب (Good) شده و علاوه بر این نشان انتخاب ایمنی برتر پلاس این موسسه را نیز به خود اختصاص داده است.

۸) مزدا ۲۰۲۰ ۶

امتیاز ایمنی وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۹.۹

امتیاز کل وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۸.۱

قیمت: ۲۴,۰۰۰ دلار

یکی از اسپورت‌ترین سدان‌های سایز متوسط موجود در بازار یعنی مزدا ۶ نیز در لیست ایمن‌ترین خودرو‌های سال ۲۰۲۰ قرار گرفته است.

این خودرو در آزمایش‌های تصادف از جلو و جناحین که توسط سازمان مدیریت ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها انجام شده موفق به کسب امتیاز کلی پنج از پنج ستاره شد و در آزمایش واژگونی این سازمان نیز به امتیاز چهار از پنج بسنده کرده است.

چراغ‌های جلویی مجهز به نور بالای خودکار، برف پاک کن‌های حساس به باران، سیستم هشدار دهنده‌ی انحراف از مسیر، سیستم کمک به حفظ خودرو در مسیر، سیستم هشدار دهنده‌ی برخورد از جلو، ترمز اضطراری خودکار، سیستم تشخیص عابرین پیاده، کروز کنترل منطبق شونده، سیستم نظارت بر نقطه کور، سیستم هشدار دهنده‌ی برخورد در هنگام حرکت رو به عقب، و دوربین دید عقب امکانات ایمنی پیش فرض در مزدا ۶ ۲۰۲۰ را تشکیل می‌دهند.

علاوه بر این تجهیزاتی نظیر دوربین دید پیرامون، سنسور‌های پارک در جلو و عقب خودرو، چراغ‌های جلویی منطبق شونده، سیستم تشخیص علائم ترافیکی، و صفحه نمایش هشدار دهنده نیز به عنوان آپشن‌های قابل خرید ارائه خواهند شد.

مزدا ۶ به عنوان یک سدان سایز متوسط از اتاقی خوش ساخت بهره می‌برد که از مواد اولیه و کیفیت نسبتاً لوکسی تشکیل شده است.

۷) هیوندا ولوستر ۲۰۲۰

امتیاز ایمنی وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۹.۹

امتیاز کل وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۸.۲

قیمت: ۱۸,۶۰۰ دلار

هیوندا ولوستر که یکی از گزینه‌های اسپورت‌تر لیست ما به شمار می‌رود علاوه بر ارائه‌ی سواری جذاب ویژگی چند کاره‌ی یک خودرو هاچ بک را نیز در اختیار شما قرار خواهد داد.

این خودرو همچنین یکی از مقرون به صرفه‌ترین گزینه‌های موجود در میان خودروهای دارای بالاترین امتیازات ایمنی نیز محسوب می‌شود.

از جمله امکانات ایمنی پیش فرض در این خودرو می‌توان به تجهیزاتی همچون دوربین دید عقب، سیستم هشدار دهنده‌ی برخورد از جلو، ترمز اضطراری خودکار، آینه‌های نقطه‌ی کور، سیستم کمک به حفظ خودرو در مسیر، و سیستم نظارت بر خواب آلودگی راننده اشاره کرد.

علاوه بر این امکاناتی مانند سیستم تشخیص عابرین پیاده، سیستم هشدار دهنده‌ی برخورد در هنگام حرکت رو به عقب، سیستم نظارت بر نقطه کور، کروز کنترل منطبق شونده، و صفحه نمایش هشدار دهنده نیز به عنوان آپشن در اختیار مشتریان قرار خواهند گرفت.

هیوندا ولوستر ۲۰۲۰ هنوز توسط سازمان مدیریت ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها مورد آزمایش تصادف قرار نگرفته است.

اما با این حال این خودرو در آزمایشات تصادف موسسه بیمه ایمنی بزرگراه‌ها بالاترین امتیاز این موسسه یعنی امتیاز خوب (Good) را به خود اختصاص داده و در بخش حفاظت در برابر برخورد از جلو نیز موفق به کسب امتیاز برتر (Superior) شده است.

این خودرو حتی توانست از سوی این سازمان به عنوان انتخاب ایمنی برتر پلاس نیز برگزیده شود.

۶) مزدا ۳ ۲۰۲۰

امتیاز ایمنی وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۹.۹

امتیاز کل وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۸.۵

قیمت: ۲۱,۵۰۰ دلار

مزدا ۳ که در رتبه بندی‌های ما به عنوان یکی از خودرو‌های کامپکت برتر انتخاب شده از نقاط قوتی همچون پرفورمنسی جذاب، سیستم اطلاعاتی سرگرمی بصری، اتاقی سطح بالا، و امتیاز ایمنی تقریباً کامل بهره می‌برد.

این خودرو که در قالب مدل‌های سدان چهار در و هاچ بک پنج در قابل خرید خواهد بود به صورت پیش فرض از امکانات ایمنی همچون چراغ‌های جلویی مجهز به نور بالای خودکار، برف پاک کن‌های حساس به باران، سیستم کمک به حفظ خودرو در مسیر، سیستم هشدار دهنده‌ی انحراف از مسیر، دوربین دید عقب، سیستم هشدار دهنده‌ی برخورد از جلو، ترمز اضطراری خودکار، سیستم تشخیص عابرین پیاده، کروز کنترل منطبق شونده‌ی توقف و حرکت، و سیستم نظارت بر وضعیت راننده بهره می‌برد.

صفحه نمایش هشدار دهنده‌، سیستم نظارت بر نقطه‌ی کور، سیستم هشدار دهنده‌ی برخورد در هنگام حرکت رو به عقب، و چراغ‌های جلویی منطبق شونده به عنوان آپشن‌های قابل خرید قابل دسترس خواهند بود.

مزدا ۳ ۲۰۲۰ از سوی موسسه بیمه ایمنی بزرگراه‌ها به عنوان انتخاب ایمنی برتر پلاس این موسسه برگزیده شده که در هر شش آزمایش انجام شده توسط این موسسه موفق به دریافت امتیاز خوب (Good) شد.

در زمان نگارش این مطلب این خودرو توسط سازمان مدیریت ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها مورد آزمایش تصادف قرار نگرفته است.

۵) هوندا آکورد ۲۰۲۰

امتیاز ایمنی وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۹.۹

امتیاز کل وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۸.۵

قیمت: ۲۳,۸۵۰ دلار

هوندا آکورد که به عنوان فینالیست کسب عنوان مقرون به صرفه‌ترین خودرو سایز متوسط سال ۲۰۲۰ برگزیده شده و همچنین یکی از بالاترین امتیازات در بخش خودرو‌های سایز متوسط را به خود اختصاص داده از ویژگی‌هایی همچون اتاقی سطح بالا و جادار، هندلینگ سرزنده، راندمان سوخت بالاتر از حد متوسط، و امتیاز ایمنی فوق العاده برخوردار است.

هوندا آکورد ۲۰۲۰ که از سوی موسسه بیمه ایمنی بزرگراه‌ها عنوان انتخاب ایمنی برتر را به خود اختصاص داده در هر شش آزمایش انجام شده توسط این موسسه موفق به کسب امتیاز خوب (Good) شده و در بخش حفاظت در برابر تصادف از جلو نیز امتیاز برتر (Superior) را از آن خود ساخته است.

علاوه بر این سازمان مدیریت ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها نیز امتیاز ایمنی کلی پنج از پنج ستاره را به مدل ۲۰۲۰ آکورد اعطا کرده است.

لیست گسترده‌ی امکانات ایمنی پیش فرض در هوندا آکورد شامل تجهیزاتی همچون سیستم هشدار دهنده‌ی برخورد از جلو، ترمز اضطراری خودکار، کروز کنترل منطبق شونده، سیستم کمک به حفظ خودرو در مسیر، سیستم هشدار دهنده‌ی انحراف از مسیر، سیستم تشخیص علائم ترافیکی، سیستم کاهش انحراف از مسیر، دوربین دید عقب،‌ و چراغ‌های جلویی مجهز به نور بالای خودکار می‌شود.

تجهیزاتی همچون سیستم نظارت بر نقطه کور، سیستم هشدار دهنده‌ی برخورد در هنگام حرکت رو به عقب، سنسور‌های پارک در قسمت جلو و عقب خودرو، و صفحه نمایش هشدار دهنده نیز به عنوان آپشن‌های قابل خرید در اختیار مالکین قرار خواهند گرفت.

۴) سوبارو ایمپرزا ۲۰۲۰

امتیاز ایمنی وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۱۰

امتیاز کل وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۷.۶

قیمت: ۱۸,۶۹۵ دلار

سوبارو ایمپرزا که از اتاق و صندوق عقبی جادار بهره می‌برد علاوه بر ارائه‌ی سواری نرم، به صورت پیش فرض به سیستم سواری دو دیفرانسیل نیز مجهز شده که این ویژگی تنها در تعداد اندکی از مدل‌های دیگر موجود در رتبه بندی خودرو‌های کامپکت ما به چشم می‌خورد.

این خودرو همچنین ارزان قیمت‌ترین خودرو موجود در این لیست محسوب شده که موفق به کسب امتیاز ایمنی کامل ۱۰ از ۱۰ شده است.

مدل‌هایی که به سیستم انتقال قدرت اتوماتیک مجهز شده باشند به صورت پیش فرض از مجموعه‌ی ایمنی EyeSight که از تجهیزاتی مانند سیستم هشدار دهنده‌ی برخورد از جلو، ترمز اضطراری خودکار در جلو، سیستم کمک به حفظ خودرو در مسیر، سیستم هشدار دهنده‌ی انحراف از مسیر، کروز کنترل منطبق شونده، و سیستم هشدار دهنده‌ی حرکت خودروی مقابل که در هنگام حرکت خودروی مقابل شما پس از توقف به شما هشدار خواهد داد تشکیل شده، بهره مند خواهند شد.

امکاناتی مانند سیستم نظارت بر نقطه کور، سیستم هشدار دهنده‌ی برخورد در هنگام حرکت رو به عقب، ترمز اضطراری خودکار معکوس، و چراغ‌های جلویی مجهز به نور بالای خودکار به عنوان آپشن‌های قابل خرید در دسترس خریداران قرار خواهند گرفت.

سوبارو ایمپرزا ۲۰۲۰ از سوی موسسه بیمه ایمنی بزرگراه‌ها به عنوان انتخاب ایمنی برتر پلاس که بالاترین نشان این موسسه به شمار می‌رود برگزیده شده است.

این خودرو در هر شش آزمایش انجام شده توسط این موسسه امتیاز برتر خوب (Good) را بدست آورده و در زمینه‌ی اثر بخشی تجهیزات حفاظتی در برابر تصادف نیز موفق به کسب امتیاز برتر (Superior) شده است.

سوبارو ایمپرزا ۲۰۲۰ همچنین توانسته تا از سوی سازمان مدیریت ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها امتیاز ایمنی پنج از پنج ستاره را به خود اختصاص دهد.

۳) کیا اپتیما ۲۰۲۰

امتیاز ایمنی وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۱۰

امتیاز کل وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۸.۰

قیمت: ۲۳,۱۹۰ دلار

کیا اپتیما با برخورداری از سواری نرم و اتاقی سطح بالا و جادار به عنوان یک سدان سایز متوسط جذاب که امتیاز ایمنی کاملی را نیز بدست آورده در نظر گرفته می‌شود.

این خودرو که فینالیست کسب عنوان مقرون به صرفه‌ترین خودرو سایز متوسط سال ۲۰۲۰ نیز شناخته می‌شود به صورت پیش فرض به همراه امکانات تکنولوژی فراوانی که از کاربری آسانی نیز برخوردارند، عرضه خواهد شد.

کیا اپتیما ۲۰۲۰ با کسب امتیازات برتر در آزمایش‌های تصادف از جلو، تصادف از جناحین، و واژگونی، از سوی سازمان مدیریت ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها موفق به کسب امتیاز ایمنی کلی پنج از پنج ستاره شده است.

این خودرو همچنین در هر شش آزمایش انجام شده توسط موسسه بیمه ایمنی بزرگراه‌ها نیز موفق به دریافت بالاترین امتیاز این موسسه یعنی امتیاز خوب (Good) شده و در بخش اجتناب از برخورد از جلو نیز بالاترین امتیاز یعنی امتیاز برتر (Superior) را به خود اختصاص داده است.

مدل‌های پایه‌ی اپتیما به صورت پیش فرض به امکاناتی همچون دوربین دید عقب، سیستم کمک به حفظ خودرو در مسیر، سیستم کمک به تغییر مسیر، سیستم هشدار دهنده‌ی انحراف از مسیر، سیستم هشدار دهنده‌ی برخورد از جلو، ترمز اضطرای خودکار در جلو، سیستم نظارت بر نقطه کور، سیستم هشدار دهنده‌ی برخورد در هنگام حرکت رو به عقب، و سیست نظارت بر خواب آلودگی راننده مجهز خواهند بود.

کروز کنترل منطبق شونده، چراغ‌های جلویی منطبق شونده، چراغ‌های جلویی مجهز به نور بالای خودکار، سیستم تشخیص عابرین پیاده، و یک دوربین پارک ۳۶۰ درجه نیز به عنوان امکانات ایمنی قابل خرید در کیا اپتیما‌ ۲۰۲۰ ارائه خواهند شد.

۲) هوندا اینسایت ۲۰۲۰

امتیاز ایمنی وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۱۰

امتیاز کل وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۸.۱

قیمت: ۲۲,۹۳۰ دلار

ویژگی‌هایی همچون راندمان سوخت فوق العاده و امکانات رفاهی و ایمنی پیش فرض فراوان هوندا اینسایت را به یک گزینه‌ی خرید معقول تبدیل می‌کنند.

علاوه بر این امتیاز ایمنی کامل و امتیاز کلی خوب در رتبه بندی خودرو‌های هیبریدی ما نیز به جذابیت این خودرو اضافه می‌کنند.

از جمله امکانات ایمنی پیش فرض در هوندا اینسایت می‌توان به دوربین دید عقب، سیستم نظارت بر خواب آلودگی راننده، در کنار مجموعه‌ی Sensing کمپانی هوندا که از تجهیزاتی مانند سیستم ترمز کاهش دهنده‌ی برخورد، سیستم کاهش دهنده‌ی انحراف از جاده، سیستم تشخیص علائم ترافیکی، کروز کنترل منطبق شونده، سیستم هشدار دهنده‌ی برخورد از جلو، سیستم هشدار دهنده‌ی انحراف از مسیر، و سیستم کمک به حفظ خودرو در مسیر تشکیل شده، اشاره کرد.

امکاناتی نظیر سنسور‌های پارک و سیستم نظارت بر نقطه کور LaneWatch کمپانی هوندا به صورت آپشن‌های قابل خرید در اختیار مشتریان قرار خواهند گرفت.

هوندا اینسایت ۲۰۲۰ از سوی سازمان مدیریت ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها موفق به دریافت امتیاز ایمنی کلی پنج از پنج ستاره شده است.

این خودرو همچنین با کسب امتیازات کامل در آزمایشات تصادف انجام شده توسط موسسه بیمه ایمنی بزرگراه‌ها، نشان انتخاب ایمنی برتر پلاس این موسسه را نیز به خود اختصاص داد.

به علاوه هوندا اینسایت در بخش اجتناب از تصادف از جلو نیز بالاترین امتیاز این موسسه یعنی امتیاز برتر (Superior) را بدست آورده و چراغ‌های جلویی این خودرو نیز در زمینه توانایی روشن کردن مسیر مقابل امتیاز خوب (Good) را از آن خود ساخته‌اند.

۱) تویوتا کمری ۲۰۲۰

امتیاز ایمنی وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۱۰

امتیاز کل وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۸.۶

قیمت: ۲۴,۴۲۵ دلار

تویوتا کمری که در صدر رتبه بندی خودرو‌های سایز متوسط ما قرار گرفته و به عنوان برنده‌ی جایزه‌ی مقرون به صرفه‌ترین خودرو سایز متوسط سال ۲۰۲۰ نیز برگزیده شده، خودرو کامل فوق العاده‌ای به شمار می‌رود.

این خودرو از نقاط قوتی همچون راندمان سوخت خوب، سواری جذاب و راحت، امکانات پیش فرض فراوان، و قابلیت اطمینان پیش بینی شده‌ی بالاتر از حد متوسط بهره می‌برد.

تویوتا کمری ۲۰۲۰ به لطف دریافت امتیاز کامل پنج در هر سه آزمایش تصادف انجام شده توسط سازمان مدیریت ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها موفق به کسب امتیاز برتر پنج از پنج ستاره‌ی این سازمان شد.

این خودرو همچنین در هر شش آزمایش تصادف موسسه بیمه ایمنی بزرگراه‌ها نیز بالاترین امتیاز این موسسه یعنی امتیاز خوب (Good) را بدست آورد.

علاوه بر این موسسه بیمه ایمنی بزرگراه‌ها در بخش اجتناب از برخورد از جلو نیز بالاترین امتیاز خود یعنی امتیاز برتر (Superior) را به این خودرو اعطا کرده است.

تمامی مدل‌های کمری ۲۰۲۰ علاوه بر دوربین دید عقب از مجموعه‌ی Safety Sense-P کمپانی تویوتا که از امکانات کمک راننده تشکیل شده نیز بهره می‌برند.

این پکیج شامل امکاناتی همچون سیستم هشدار دهنده‌ی انحراف از مسیر، سیستم کمک به حفظ خودرو در مسیر، کروز کنترل منطبق شونده، سیستم هشدار دهنده‌ی برخورد از جلو، ترمز اضطراری خودکار در جلو، سیستم تشخیص عابرین پیاده، و چراغ‌‌های جلویی مجهز به نور بالای خودکار می‌شود.

سیستم دوربین مخصوص پارک دارای دید پیرامون، سیستم نظارت بر نقطه کور، سیستم هشدار دهنده‌ی برخورد در هنگام حرکت رو به عقب، صفحه نمایش هشدار دهنده، و ترمز اضطراری خودکار معکوس از جمله تجهیزاتی هستند که به عنوان آپشن‌های قابل خرید در اختیار مشتریان این خودرو قرار خواهند گرفت.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها