کد خبر : 45552

بررسی آمار‌ها نشان می‌دهد که فروش خودروی برقی تسلا مدل ۳ در ماه گذشته میلادی جایگاه نخست را نسبت به سایر رقبای در بازار چین به خود اختصاص داده است.

به گزارش خودروتک به نقل از ایسنا ، بر اساس آمار و گزارش‌های منتشر شده از میزان فروش خودرو‌های الکتریکی در بازار چین در ماه گذشته میلادی مه ۲۰۲۰، خودروی تسلا مدل ۳ با فروش ۱۱ هزار و ۴۶۸ دستگاه موفق شده است با اختلاف بسیار زیادی در رتبه نخست جدول رده بندی پرفروش‌ترین خودرو‌های برقی در چین جای بگیرد و بدین‌ترتیب گوی رقابت را از سایر رقبای خود در این بازار برباید.

بر اساس نموداری که در وبسایت cleantechnica آن نیز آمده است، خودروی برقی جک مدل Aion S با میزان فروش ۳،۸۹۲ دستگاه و بویوک مدل Velite ۶ با میزان فروش سه هزار و ۵۲۶ دستگاه به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم این رده بندی قرار گرفته اند.

رکورد تسلا مدل ۳ در فروش خودرو‌های برقی

طبق این نمودار، خودرو‌های برقی BYD Qin Pro، NIO ES ۶، بی ام و ۵۳۰ ال ای، چری‌ای کیو، سایک سری ای، گریت‌وال اورا آر۱، لی ژانگ وان، BYD یوان اس۲، BAIC سری EU، خودروی BYD e ۲، ولتمیستر‌ای ایکس۵، سایک رووی، ایکس پنگ جی۳، فولکس واگن پاسات پلاگین هیبریدی، سایک رووی پلاگین هیبریدی و سایک ام جی‌ای زد اس برقی به ترتیب در رتبه‌های چهارم تا بیستم این جدول رده بندی جای گرفته‌اند.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها