کد خبر : 45060

فروش خودروهای سدان در بازار آمریکا عمدتاً به خاطر محبوبیت خودرو‌های کراس اور و شاسی بلند با کاهش مواجه شده است.

به گزارش خودروتک به نقل از فوت و فن ، در واقع برخی خودرو سازان تولید بیشتر مدل‌های سدان خود را متوقف کرده و به ساخت شاسی بلند‌های بیشتر پرداخته‌اند.

با این حال اگر خودرو‌های سدان را به دلیل ویژگی‌هایی همچون کاربردی بودن، قیمت پایین، راندمان سوخت، و دینامیک رانندگی کلی ترجیح می‌دهید هنوز هم گزینه‌های مطمئنی برای خرید وجود دارند.

دلیل عمده‌‌ای که خانواده‌های آمریکایی خودرو‌های کراس اور را به سدان‌ها ترجیح می‌دهند ارائه‌ی فضای سرنشین و حمل بار بیشتر آن‌ها نسبت به خودرو‌های سدان محسوب می‌شود.

این در حالیست که شاسی بلند‌های مرسوم نیز از مزیت داشتن توانمندی‌های فراوانی برخوردار بودند، چرا که آن‌ها بر پایه‌ی پلتفرم‌ خودرو‌های تراک ساخته شده بودند.

بیشتر کراس اور‌ها و شاسی بلند‌های امروزی بر پایه‌ی پلتفرم خودرو‌های عادی ساخته می‌شوند و از این رو جایگزینی حقیقی برای یک خودرو پیکاپ تراک محسوب نمی‌شوند، هرچند این خودرو‌ها سودمندی بیشتری را فراهم کرده و در بسیاری از آن‌ها شاهد ارائه‌ی سیستم سواری دو دیفرانسیل هستیم.

از طرفی به عقیده بسیاری از افراد کراس اور‌ها نسبت به خودرو‌های سدان از امنیت بیشتری برخوردار هستند.

این موضوع در برخی موارد درست به نظر می‌رسد اما با این حال احتمال واژگونی تقریباً تمامی شاسی بلند‌های موجود در بازار امروز به دلیل وجود مرکز گرانش بالاتر، بیشتر خواهد بود.

در آخر انتخاب میان مدل‌های مختلف و نوع خودرو به ترجیحات و اولویت‌های شخصی افراد برمی‌گردد.

ما به منظور کمک به شما در اتخاذ تصمیمی آگاهانه در هنگام خرید خودرو جادار‌ترین خودرو‌ها در سه بخش سدان‌های سایز متوسط، سدان‌های سایز بزرگ، و سدان‌های هیبریدی را بر اساس فضای سرنشین موجود در ردیف دوم و فضای صندوق عقب هر خودرو، رتبه بندی کرده‌ایم.

لازم به ذکر است که امتیازات و رتبه بندی‌های این وبسایت همزمان با در دسترس قرار گرفتن اطلاعات و تحقیقات تخصصی جدید به طور مرتب دستخوش تغییر خواهد شد.

از این رو امتیازات ذکر شده در این مطلب ممکن است با امتیازات موجود در رتبه بندی‌ خودرو‌های جدید و نقد و بررسی‌های جداگانه مغایر باشند.

ادامه‌ی این مطلب را دنبال کنید تا با جادار‌ترین سدان‌های موجود در بازار امروز بیشتر آشنا شوید:

جادارترین سدان‌های سایز متوسط

این لیست را با پنج مدل از جادار‌ترین سدان‌های موجود در بازار آغاز می‌کنیم. بعد از این بخش با جادار‌ترین سدان‌های سایز بزرگ و جادار‌ترین سدان‌های هیبریدی نیز آشنا خواهیم شد.

۵) شورولت مالیبو ۲۰۲۰

قیمت: ۲۲,۰۹۵ دلار

امتیاز کل وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۷.۳

شورولت مالیبو نسبت به بیشتر رقبای خود از سطح برابری برخوردار نیست اما با این وجود این خودرو قیمت پایه‌ی جالب توجهی را به یدک می‌کشد و علاوه بر این از راندمان سوخت بسیار خوبی نیز بهره می‌برد.

اگر به دنبال یک خودرو ارزان قیمت و مناسب برای رفت و آمد‌های روزانه هستید این محصول کمپانی شورولت ارزش قرار گرفتن در لیست خرید شما را دارد.

با خرید شورولت مالیبو از صندلی‌های جلویی جادار، فضای مناسب در ردیف دوم، و یک صندوق عقب با اندازه‌ای متوسط و ورودی عریض بهره مند خواهید شد.

این خودرو همچنین سواری راحتی را در اختیار شما قرار خواهد داد و موتور پایه‌ی توربو شارژ چهار سیلندر آن نیز شتاب مناسبی را فراهم می‌کند.

با این حال اگر به دنبال خروجی موتور بیشتری هستید امکان خرید یک موتور چهار سیلندر توربو شارژ قدرتمند‌تر نیز وجود خواهد داشت.

از جمله امکانات پیش فرض به کار رفته در شورولت مالیبو ۲۰۲۰ می‌توان به سیستم اطلاعاتی سرگرمی مجهز به یک صفحه نمایش لمسی ۸ اینچی کاربر پسند با قابلیت پشتیبانی از اپل کار پلی و اندروید اتو اشاره کرد.

شورولت مالیبو دارای سابقه‌ی درخشانی در کسب امتیازات مناسب در آزمایشات ایمنی می‌باشد اما با این حال برای برخورداری از امکانات ایمنی پیشرفته، ارتقاء خودرو به مدلی بالاتر از مدل پایه اجتناب ناپذیر خواهد بود.

۴) فورد فیوژن ۲۰۲۰

قیمت: ۲۳,۱۷۰ دلار

امتیاز کل وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۸.۱

فورد فیوژن برای کسانی که در هنگام حرکت خودرو پرفورمنس را در اولویت قرار می‌دهند خودروی سایز متوسط مناسبی به شمار می‌رود.

این جمله نقاط قوت این خودرو می‌توان به هندلینگ مناسب، سواری آرام، و آپشن‌های متنوع موتور اشاره کرد.

با این وجود هیچ یک از سیستم‌های پیشرانه‌ی ارائه شده در این خودرو از راندمان سوخت چندان مناسبی برخوردار نمی‌باشند.

فورد فیوژن علاوه بر این که نسبت به رقبای خود از صندوق عقب بزرگ‌تری بهره می‌برد، اتاق جذاب و نسبتاً جاداری را نیز در اختیار مالکین خود قرار می‌دهد.

این خودرو همچنین به لحاظ ایمنی و قابلیت اطمینان پیش بینی شده نیز امتیازات بالایی را به خود اختصاص داده است. مدل ۲۰۲۰ فیوژن از امکانات پیش فرض کم تعدادی برخوردار است.

با این وجود امکان اضافه کردن سیستم اطلاعاتی سرگرمی SYNC 3 کمپانی فورد که شامل یک صفحه نمایش لمسی ۸ اینچی بصری و قابلیت ادغام برنامه‌ی تلفن همراه می‌شود، میسر شده است.

سیستم نظارت بر نقطه‌ی کور، سیستم هشدار دهنده برخورد در هنگام حرکت رو به عقب، سیستم کمک به حفظ خودرو در مسیر، ترمز اضطراری خودکار از مقابل، سیستم تشخیص عابرین پیاده، و سیستم نظارتی MyKey لیست امکانات ایمنی پیش فرض در فورد فیوژن ۲۰۲۰ را تشکیل می‌دهند.

۳) سوبارو لِگِسی ۲۰۲۰

قیمت: ۲۲,۷۴۵ دلار

امتیاز کل وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۷.۶

کمپانی سوبارو برای سال ۲۰۲۰ مدل لگسی خود را بار دیگر به طور کامل طراحی کرد.

این خودرو دو سیستم پیشرانه‌ی قدرتمند را در کنار سیستم سواری دو دیفرانسیل پیش فرض که یک ویژگی‌ کمیاب در میان سدان‌های سایز متوسط به شمار می‌رود، ارائه می‌کند.

سوبارو لگسی از اتاقی سطح بالا و دو ردیف صندلی جادار بهره می‌برد اما با این وجود صندوق عقب در نظر گرفته شده برای این خودرو یکی از کوچک‌ترین‌ها در این کلاس به شمار می‌رود.

در حالیکه این مدل کمپانی سوبارو به قدرتمندی برخی رقبا نیست اما با این حال سواری راحت و هندلینگ تحت کنترلی را در اختیار شما قرار خواهد داد.

مدل ۲۰۲۰ لگسی به صورت پیش فرض به همراه سیستم‌های ایمنی فعال مورد توجهی همچون سیستم کمک به حفظ خودرو در مسیر، سیستم هشدار دهنده‌ی انحراف از مسیر، کروز کنترل منطبق شونده، و ترمز اضطراری خودکار روانه‌ی بازار خواهد شد.

علاوه بر این امکاناتی مانند یک سیستم ارتباطی مجهز به صفحه نمایش لمسی ۷ اینچی با کاربری آسان و قابلیت اتصال تلفن همراه به روز شده نیز به صورت از پیش تعیین شده در این خودرو موجود خواهند بود.

۲) فولکس واگن پاسات ۲۰۲۰

قیمت: ۲۲,۹۹۵ دلار

امتیاز کل وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۷.۴

کمپانی فولکس واگن مدل پاسات خود را برای سال ۲۰۲۰ بازسازی کرده است. با خرید این خودرو از ویژگی‌هایی همچون صندوق عقبی جادار،‌ فضای سرنشین فراوان،‌ و سواری راحت بهره مند خواهید شد.

با این حال اتاق این خودرو به زیبای برخی رقبا نیست و علاوه بر این که تنها یک آپشن موتور برای خرید وجود خواهد داشت، راندمان سوخت این خودرو نیز به نسبت بیشتر خودرو‌های سایز متوسط پایین‌تر برآورد شده است.

فولکس واگن پاسات در آزمایشات تصادف عملکرد خوبی را از خود به نمایش گذاشته و به صورت پیش فرض به امکاناتی نظیر سیستم نظارت بر نقطه کور، سیستم هشدار دهنده‌ی برخورد در هنگام حرکت رو به عقب، ترمز اضطراری خودکار، و سیستم تشخیص عابرین پیاده تجهیز شده است.

پاسات ۲۰۲۰ همچنین به همراه یک صفحه نمایش لمسی ۶.۳ اینچی با قابلیت پشتیبانی از اپل کار پلی و اندروید اتو نیز در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت.

علاوه بر این‌، صندلی‌های مجزای مجهز به سیستم گرمایشی در ردیف دوم نیز به عنوان آپشن قابل خرید خواهد بود که یک ویژگی کمیاب در این کلاس خودرو محسوب می‌شود.

۱) هوندا آکورد ۲۰۲۰

قیمت: ۲۴,۰۲۰ دلار

امتیاز کل وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۸.۴

هوندا آکورد در مقایسه با دیگر خودرو‌های سایز متوسط از فضای پا و فضای صندوق عقب بسیار بیشتری برخوردار می‌باشد.

این خودرو همچنین به لطف ویژگی‌هایی مانند آپشن‌های موتور قدرتمند، هندلینگ اسپورت، سواری نرم، و اتاقی جذاب جایگاهی مناسبی را در رتبه بندی‌های ما به دست آورده است.

به علاوه این خودرو در آزمایشات تصادف انجام شده امتیازات درخشانی را به خود اختصاص داده و همچنین راندمان سوخت فوق العاده‌ای را ارائه می‌دهد.

هوندا آکورد ۲۰۲۰ به همراه مجموعه‌ی کاملی از تکنولوژی‌های کمک راننده‌ی پیشرفته‌ای همچون سیستم کمک به حفظ خودرو در مسیر، کروز کنترل منطبق شونده، ترمز اضطراری خودکار، سیستم تشخیص علائم ترافیکی، و سیستم کاهش دهنده‌ی انحراف از مسیر عرضه خواهد شد.

از دیگر امکانات پیش فرض در این خودرو می‌توان به نور بالای خودکار و یک صفحه نمایش ۷ اینچی اشاره کرد.

ویژگی‌هایی نظیر صفحه نمایش لمسی ۸ اینچی و قابلیت ادغام برنامه‌ی تلفن همراه به عنوان آپشن قابل خرید خواهند بود.

جادارترین سدان‌های سایز بزرگ

اکنون که با جادار‌ترین سدان‌های سایز متوسط آشنا شده‌ایم وقت آن رسیده که به سراغ جادار‌ترین خودرو‌های سدان سایز بزرگ برویم. پنج خودرویی که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت در میان دیگر رقبای موجود در کلاس خودرو‌های سایز بزرگ بیشترین فضای حمل بار و سرنشین را در اختیار دارند.

۵) نیسان ماکسیما ۲۰۲۰

قیمت: ۳۴,۲۵۰ دلار

امتیاز کل وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۷.۸

نیسان ماکسیما در مقایسه با بیشتر رقبای خود از فضای حمل بار و فضای پای کمتری در ردیف دوم خود برخوردار است اما با این حال همچنان فضای کافی برای سرنشینان بالغ در ردیف دوم این خودرو وجود خواهد داشت.

هر چند به دلیل طراحی سقف شیب‌دار ماکسیما فضای سر در هر دو ردیف این خودرو کم خواهد بود.

از جمله نقاط قوت این خودرو می‌توان به موتور شش سیلندر قدرتمند، مجموعه‌ی پرتعداد امکانات، و امتیازات فوق العاده‌ِ در آزمایشات تصادف اشاره کرد.

نیسان ماکسیما سواری راحتی را فراهم می‌کند اما این در حالیست که رقبای این خودرو قادر به ارائه‌ی هندلینگ بهتری نسبت به این خودرو خواهند بود.

در مدل پایه‌ی نیسان ماکسیما ۲۰۲۰ شاهد به کار گیری از امکاناتی مانند یک صفحه نمایش لمسی ۸ اینچی با کاربری آسان، قابلیت ادغام برنامه‌ی تلفن همراه، سیستم هشدار دهنده‌ی انحراف از مسیر، سیستم نظارت بر نقطه کور، سیستم هشدار دهنده‌ی برخورد در هنگام حرکت رو به عقب، نور بالای خودکار، سیستم نظارت بر توجه راننده، سیستم تشخیص عابرین پیاده، و ترمز اضطراری خودکار از مقابل و معکوس هستیم.

۴) داج چارجر ۲۰۲۰

قیمت: ۲۹,۹۹۵ دلار

امتیاز کل وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۷.۴

اگر به دنبال خودرویی سایز بزرگ با آپشن‌های موتور قدرتمند و هندلینگی بهبود یافته هستید به جرعت می‌توان گفت که داج چارجر تنها گزینه‌ی پیش روی شماست.

این خودرو از صندوق عقبی بزرگ به همراه صندلی‌های جادار و راحت در هر دو ردیف خود بهره می‌برد.

با این وجود این اتومبیل در زمینه‌‌ی کیفیت فضای داخلی، راندمان سوخت، و امتیازات مربوط به ایمنی و قابلیت اطمینان پیش بینی شده، عملکرد ضعیف‌تری را نسبت به رقبای خود به نمایش گذاشته است.

از جمله امکانات پیش فرض در داج چارجر ۲۰۲۰ می‌توان به یک صفحه نمایش لمسی ۷ اینچی درجه یک، قابلیت پشتیبانی از اپل کار پلی و اندروید اتو، سیستم هشدار دهنده‌ی انحراف از مسیر، سیستم نظارت بر نقطه کور، کروز کنترل منطبق شونده، ترمز اضطراری خودکار، نور بالای اتوماتیک، و برف پاک کن‌های حساس به باران اشاره کرد.

۳) تویوتا آوالون ۲۰۲۰

قیمت: ۳۵,۸۷۵ دلار

امتیاز کل وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۸.۳

تویوتا آوالون از نقاط قوتی همچون اتاقی لوکس، صندلی‌هایی جادار، و فضای حمل بار فراوانی بهره می‌برد.

علاوه بر این آوالون از سواری نرم، هندلینگ مطمئن، موتور شش سیلندر قدرتمند، و راندمان سوخت فوق العاده‌ای نیز برخوردار خواهد بود.

با این همه این خودرو در زمینه‌ی قابلیت اطمینان پیش بینی شده امتیازی بالاتر از حد متوسط کسب کرده و در آزمایشات تصادف نیز امتیازات بالایی را به خود اختصاص داده است.

جای تعجب نیست که تویوتا آوالون از سوی وبسایت یو اس نیوز به عنوان بهترین خودرو سایز بزرگ خانوادگی در سال ۲۰۲۰ برگزیده شده است.

نسخه‌ی ۲۰۲۰ این خودرو به صورت پیش فرض به همراه مجموعه‌ی کاملی از تکنولوژی‌های کمک راننده‌ی پیشرفته عرضه می‌شود.

امکاناتی نظیر روکش چرم مصنوعی، سیستم گرمایشی در صندلی‌های جلویی، آینه بغل‌های مجهز به سیستم گرمایشی، یک صفحه نمایش لمسی ۹ اینچی، قابلیت پشتیبانی از اپل کار پلی و آمازون الکسا، چهار درگاه یو اس بی، و یک وای فای هات اسپات، لیست بلند امکانات به کار رفته در این خودرو را تشکیل می‌دهند. با این حال این خودرو فاقد قابلیت سازگاری با اندروید اتو می‌باشد.

۲) کرایسلر ۳۰۰ ۲۰۲۰

قیمت: ۳۰,۰۴۰ دلار

امتیاز کل وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۷.۷

مدل ۳۰۰ کمپانی کرایسلر با برخورداری از موتور‌های قدرتمند و اتاقی بی‌صدا و جذاب مورد تمجید بسیاری قرار گرفته است.

در حالیکه مدل ۳۰۰ در مقایسه با رقبای خود چابکی لازم را ندارد اما بیشتر مدل‌های این خودرو (گذشته از مدل ۳۰۰S) از سواری نسبتاً راحتی بهره می‌برند.

این خودرو همچنین در مقایسه با دیگر خودرو‌های سایز بزرگ امتیازات پایینی را در زمینه‌ی آزمایشات تصادف کسب کرده و علاوه بر این از دید عقب ضعیفی نیز برخوردار می‌باشد.

با این حال این خودرو از صندوق عقب بزرگی برخوردار بوده و در هر دو ردیف خود فضای فراوانی را در اختیار سرنشینان بالغ قرار خواهد داد.

مدل پایه‌ی کرایسلر ۳۰۰ ۲۰۲۰ به صورت پیش فرض به همراه یک سیستم اطلاعاتی سرگرمی فوق العاده که به یک صفحه نمایش لمسی ۸.۴ اینچی مجهز شده و از اتصال تلفن همراه هوشمند نیز پشتیبانی می‌کند عرضه می‌گردد.

این خودرو فاقد هرگونه سیستم ایمنی فعالی خواهد بود. در واقع برای برخورداری از این نوع از تجهیزات مستلزم پرداخت ۱۰,۰۰۰ دلار هزینه‌ی اضافه خواهید بود.

این کار با ارتقاء مدل پایه‌ی این خودرو به دو تریم بالاتر و اضافه کردن یک پکیج ۲,۹۹۵ دلاری همراه می‌باشد.

۱) شورولت ایمپالا ۲۰۲۰

قیمت: ۳۱,۶۲۰ دلار

امتیاز کل وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۸.۰

شورولت ایمپالا از سوی وبسایت یو اس نیوز به عنوان مقرون به صرفه‌ترین خودرو سایز بزرگ سال ۲۰۲۰ برگزیده شده است.

اتاق این خودرو در مقایسه با رقبای خود زرق و برق لازم را ندارد اما با این حال این خودرو فضای فراوانی را در اختیار سرنشینان خود قرار می‌دهد.

علاوه بر این، ایمپالا از بزرگ‌ترین صندوق عقب در میان تمامی خودرو‌های سایز بزرگ بهره می‌برد.

از جمله دیگر نقاط قوت این خودرو می‌توان به سواری قابل قبول، موتور شش سیلندر توانمند، امتیازات مناسب در آزمایشات تصادف، و امتیازات بالاتر از حد متوسط در زمینه‌ی قابلیت اطمینان پیش بینی شده اشاره کرد.

نسخه‌ی ۲۰۲۰ ایمپالا به صورت پیش فرض به همراه امکاناتی همچون یک صفحه نمایش لمسی بصری ۸ اینچی، قابلیت ادغام برنامه تلفن همراه، سه درگاه یو اس بی، و یک وای فای هات اسپات در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت.

این خودرو به صورت پیش فرض فاقد سیستم‌های ایمنی فعال می‌باشد اما با این وجود امکانات ایمنی فراوانی به صورت آپشن قابل خرید خواهند بود.

جادارترین سدان‌های هیبریدی

پیش از این با جادار‌ترین سدان‌های سایز متوسط و سایز بزرگ موجود در بازار آشنا شدیم.

با این وجود اگر به دنبال خودرویی با راندمان سوخت بهتری هستید و در عین حال به فضای کافی برای سرنشینان و حمل بار نیز نیاز دارید ادامه‌ی این بخش را دنبال کنید تا با جادار‌ترین سدان‌های هیبریدی عرضه شده در بازار امروز آشنا شوید.

۵) فورد فیوژن هیبرید ۲۰۲۰

قیمت: ۲۸,۰۰۰ دلار

امتیاز کل وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۷.۹

فورد فیوژن هیبرید از اتاقی سطح بالا به همراه دو ردیف صندلی جادار برای سرنشینان بالغ بهره می‌برد.

با این حال اندازه‌ی کوچک صندوق عقب به کار رفته در این خودرو و مصرف سوخت بالاتر آن نسبت به دیگر همتایان هیبریدی از جمله نقاط ضعف فورد فیوژن به شمار می‌روند.

با این وجود از دیگر نقاط قوت قابل توجه این خودرو می‌توان به هندلینگ چابک، سواری نرم، قابلیت اطمینان پیش بینی شده‌ی بالاتر از حد متوسط، و امکانات تکنولوژی بصری آن اشاره کرد.

سیستم پیشرانه‌ی به کار رفته در این خودرو برای بیشتر شرایط رانندگی روزمره کفایت می‌کند اما با این حال در سرعت‌های بالا کمی حس ضعف را به راننده منتقل خواهد کرد.

امکاناتی نظیر مجموعه‌ی متشکل از تجهیزات ایمنی پیشرفته‌ی Co-Pilot360 کمپانی فورد، سیستم جهت یابی، سیستم ارتباطی مجهز به صفحه نمایش لمسی ۸ اینچی، قابلیت پشتیبانی از اپل کار پلی و اندروید اتو، و وای فای هات اسپات، به صورت پیش فرض در نسخه‌ی ۲۰۲۰ فورد فیوژن هیبرید عرضه خواهند شد.

۴) تویوتا کمری هیبرید ۲۰۲۰

قیمت: ۲۸,۴۳۰ دلار

امتیاز کل وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۸.۷

تویوتا کمری هیبرید با برخورداری از نقاط قوتی همچون نتایج فوق العاده در آزمایشات تصادف، قابلیت اطمینان پیش بینی شده‌ی چشمگیر، و راندمان سوخت استثنایی در صدر رتبه بندی خودرو‌های برقی و هیبریدی ما جا خوش کرده است.

این خودرو ویژگی‌هایی مانند اتاقی جذاب و فضای سرنشین و حمل بار رقابتی خود را در اختیار مالکین خود قرار می‌دهد. این خودرو همچنین به لحاظ پرفورمنس نیز عملکرد خوبی را از خود به نمایش می‌گذارد.

از دیگر ویژگی‌های چشمگیر تویوتا کمری هیبرید می‌توان به شتاب مناسب، قدرت خوب در سرعت‌های بالا، و هندلینگ و سواری متعادل اشاره کرد.

صندلی‌های جلویی مجهز به سیستم گرمایشی،‌ صندوق عقب بدون نیاز به دخالت دست، صفحه نمایش لمسی ۷ اینچی، قابلیت اتصال تلفن همراه هوشمند، سه درگاه یو اس بی، قابلیت تشخیص صدا، و وای فای هات اسپات از جمله امکانات موجود در مدل پایه‌ی این سدان هیبریدی محسوب می‌گردند.

این خودرو همچنین به مجموعه‌ی کاملی از تکنولوژی‌های کمک راننده‌ی پیشرفته نیز تجهیز شده است.

۳) هوندا کلاریتی ۲۰۲۰

قیمت: ۳۳,۴۰۰ دلار

امتیاز کل وبسایت یو اس نیوز: نامشخص

مدل پلاگین هیبرید هوندا کلاریتی ۲۰۲۰ به لحاظ مصرف سوخت خودرو بسیار بهینه‌ای در نظر گرفته شده و شعاع حرکتی تمام برقی ۴۷ مایلی خود را در اختیار مالکین خود قرار خواهد داد.

در بازار امروز هیچ خودرو پلاگین هیبریدی وجود ندارد که توانایی رقابت با این شعاع حرکتی را داشته باشد.

این خودرو از شتابی کافی برای رانندگی شهری برخوردار است اما با این حال در حرکت‌های سبقتی در بزرگراه عملکرد ضعیفی را از خود نشان می‌دهد.

از دیگر ویژگی‌های مثبت این خودرو می‌توان به فضای حمل بار فراوان و صندلی‌های جلویی راحت و جادار آن اشاره کرد.

صندلی‌های موجود در ردیف دوم این خودرو از فضای کافی برای سرنشینان بالغ بهره می‌برند هر چند فضای سر موجود در این ردیف برای سرنشینان بلند قامت کافی به نظر نمی‌رسد.

نسخه‌ی ۲۰۲۰ کلاریتی به یک صفحه نمایش لمسی ۸ اینچی با قابلیت پشتیبانی از اپل کار پلی و اندروید اتو مجهز شده است.

با این حال منتقدین به غیر بصری بودن و پاسخ دهی کند سیستم اطلاعاتی سرگرمی به کار رفته در این خودرو اشاره داشته‌اند.

از جمله دیگر امکاناتی که به صورت پیش فرض در این خودرو ارائه می‌شوند می‌توان به صندلی‌های جلویی مجهز به سیستم گرمایشی، سیستم کمک به حفظ خودرو در مسیر، دوربین نقطه کور، کروز کنترل منطبق شونده، سیستم هشدار دهنده‌ی برخورد از جلو به همراه سیستم کمکی ترمز، و برف پاک کن‌های حساس به باران اشاره کرد.

۲) تویوتا آوالون هیبرید ۲۰۲۰

قیمت: ۳۷,۰۰۰ دلار

امتیاز کل وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۸.۳

تویوتا آوالون هیبرید پیش از این به عنوان برنده‌ی جایزه بهترین خودرو هیبرید یا برقی خانوادگی در سال ۲۰۲۰ برگزیده شده است.

از جمله نقاط قوت این خودرو می‌توان به صندوق عقب جادار، صندلی‌های راحت، و فضای پای فراوان در هر دو ردیف اشاره کرد.

علاوه بر این آوالون هیبرید از اتاقی با کیفیت و سواری راحتی نیز بهره می‌برد اما با این حال این خودرو از شتاب کافی در مقایسه با رقبا برخوردار نمی‌باشد.

این خودرو در زمینه‌ی قابلیت اطمینان پیش بینی شده امتیاز بالاتر از حد متوسط را به خود اختصاص داده و سابقه‌ی کسب امتیازات تصادف بسیاری خوبی را نیز در کارنامه‌ی خود دارد.

از جمله امکاناتی که به صورت پیش فرض در آوالون هیبرید ۲۰۲۰ ارائه خواهند شد می‌توان به مجموعه‌ی سیستم‌های ایمنی فعال، روکش چرم مصنوعی، صندلی‌های جلویی مجهز به سیستم گرمایشی، صفحه نمایش لمسی ۹ اینچی، قابلیت پشتیبانی از اپل کار پلی، پنج درگاه یو اس بی، و یک وای فای هات اسپات اشاره کرد.

با این وجود کار با سیستم اطلاعاتی سرگرمی این خودرو به راحتی دیگر رقبا نیست و علاوه بر این فاقد قابلیت پشتیبانی از اندروید اتو نیز می‌باشد.

۱) هوندا آکورد هیبرید ۲۰۲۰

قیمت: ۲۵,۶۲۰ دلار

امتیاز کل وبسایت یو اس نیوز: ۱۰ / ۸.۴

هوندا آکورد هیبرید به لطف برخورداری از نقاط قوتی مانند راندمان سوخت فوق العاده، اتاق باکیفیت، و دینامیک رانندگی همه جانبه‌ی خود عملکرد خوبی را در رتبه بندی خودرو‌های هیبرید و برقی ما به نمایش می‌گذارد.

این خودرو ویژگی‌هایی همچون سواری راحت، هندلینگ تحت کنترل، و شتاب چابک را در اختیار مالکین خود قرار می‌دهد.

با این حال این خودرو نیز همانند دیگر مدل‌های هیبریدی سرزندگی لازم را در سرعت‌های بالا ارائه نمی‌دهد.

هوندا آکورد هیبرید متعلق به نسلی از خودرو‌هایی است که در آزمایشات تصادف امتیازات فوق العاده‌ای را کسب نموده‌اند.

نسخه‌ی ۲۰۲۰ آکورد هیبرید به همراه مجموعه‌ی کاملی از امکانات کمک راننده‌ی پیشرفته عرضه می‌شود. به علاوه، این خودرو از یک صفحه نمایش ۷ اینچی در کنار نور بالای خودکار نیز بهره می‌برد.

با ارتقاء نسخه‌ی پایه‌ی این خودرو از ویژگی‌هایی نظیر یک صفحه نمایش لمسی ۸ اینچی بصری، به روز‌ترین قابلیت اتصال تلفن همراه هوشمند، صندلی‌های جلویی مجهز به سیستم گرمایشی، مون روف، و سیستم نظارت بر نقطه کور برخوردار خواهید شد.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها