کد خبر : 40401

در سینمای "درایو- این" پارک "دونگ-جو" دوستداران سینما می‌توانند در امنیت بیشتر و از درون خودروی راحت خود در برابر صفحه بزرگ سینما پارک کرده از دیدن فیلم لذت ببرند.

به گزارش خودروتک به نقل از عصر ایران ، کرونا باعث رونق سینماهای "درایو- این" (drive-in) یا "ماشین-رو" در سئول پایتخت کره جنوبی شده است. سینماهای "درایو- این" سینماهایی در فضای باز هستند که مردم با خودرو تا پای پرده سینما می‌رانند. آنها در فضای باز و از داخل خودرو به تماشای فیلم مورد نظر خود می پردازند.

مردم کره جنوبی به دنبال فضاهایی امن‌تر برای لذت بردن از یک فیلم بدون ترس ابتلا به کرونا هستند.

درآمدهای سینمایی کره جنوبی در هفته‌های اخیر و به دلیل شیوع ویروس کرونا به شدت کاهش یافته است. مقامات کره جنوبی به دلیل ابتلای بیش از 8897 نفر به ویروس کرونا از مردم خواسته‌اند تا از اجتماعات بزرگ خودداری کنند.

مردم کره جنوبی با شیوع کرونا ساعت‌ها در صف سینماهای "درایو- این" یا ماشین- رو هستند/ عکس: خبرگزاری فرانسه

کرونا رونق سینماهای ماشین رو

اما در سینمای "درایو- این" پارک "دونگ-جو" دوستداران سینما می‌توانند  در امنیت بیشتر و از درون خودروی راحت خود در برابر صفحه بزرگ سینما پارک کرده و بدون نیاز به پیاده شدن یا فاصله بیش از یک متر با دیگران از دیدن فیلم لذت ببرند.

علاقه‌مندان سینما می‌توانند با خیال راحت و از درون خودروهای راحت خود به تماشای فیلم بپردازند/ عکس: AFP

سینمای درایو این کره جنوبی

مسئولین این سینما اعلام کرده‌اند که در هفته‌های اخیر در روزهای معمول هفته با افزایش 10 تا 20 درصدی فروش بلیط و در روزهای آخر هفته با فروش تمام بلیط‌ها مواجه بوده‌اند.

وبسایت یکی از سینماهای "ماشین- رو" با نمایش یک بنر بزرگ شعار "در تمام سال باز است" را نشان می‌دهد. این موضوع تضاد و تفاخری آشکار با تمامی تئاتر و سینماهای جهان است که این روزها به دلیل نگرانی از شیوع بیشتر کرونا تعطیل شده‌اند.

خانم "چوئی جینگ یونگ" کارمند 22 ساله بیمارستان که برای خرید بلیط فیلم در سینمای ماشین رو 2 ساعت در صف انتظار کشیده نگران اتمام بلیط‌ها برای اکران آخر هفته است.

"چونگ سی- کیون" ( Chung Sye-kyun) نخست‌وزیر کره جنوبی از مدیران و مسئولان فضاهای ورزشی، مذهبی و تفریحی سربسته خواسته تا به مدت 15 روز تمام فعالیت‌های خود را تعلیق کنند/ عکس: خبرگزاری فرانسه

سینمای ماشین رو کره جنوبی کزونا

این دختر جوان گفت: من می‌خواهم از زندگی فرهنگ با دوستم لذت ببرم و تا زمانی که سینماها جایی خطرناک باشند، من از فرصت فبلم دیدن در این سینما لذت خواهم برد.

"پارک جی-سونگ" پسر 24 ساله کره‌ای نیز افزود: به دلیل شیوع کرون ویروس از بیرون رفتن خودداری می‌کند امادر سینمای ماسین- رو احساس امنیت می کند.

در کره تعداد زیادی از کنسرت‌ها و مسابقات ورزشی به دلیل شیوع بیماری تعوق افتاده یا لغو شده‌اند.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها