کد خبر : 39430

زمانی که درباره وانت صحبت می‌کنیم قطعا نمونه‌های فوق العاده ایی در صنعت خودرو وجود دارند از جان سخت‌های تویوتا و میتسوبیشی گرفته تا فورد و رم که همواره نوآوری‌های خود را در این بخش به نمایش گذاشته اند. اما اگر یک محصول متفاوت یا شاید بهتر بگوئیم لوکس‌تر را مدنظر قرار بدهیم باید نگاهی ویژه به کلاس اکس مرسدس بنز داشته باشیم که حقیقتا تجربه‌ای متفاوت را فراهم می‌کند.

به گزارش خودروتک به نقل از عصر ایران ، در این میان برخی محصولات نیز تبدیل به وانت می‌شوند که بیشتر حالت تجربی و حتی طنز آن‌ها اثر خود را بر جای می‌گذارد! برای مثال وانت ب ام و اکس ۷ که هیچ کس انتظار تولید چنین محصولی از کمپانی آلمانی را ندارد!

در کشور خودمان هم شاهکار‌های زیادی را در این حوزه داشته ایم برای مثال وانت پراید، وانت آریسان و وانت پیکان که این تولیدات غیراستاندارد هیچگاه نه یک وانت کارآمد بوده اند و نه یک سواری راحت!

این مقدمه را گفتیم تا سراغ یک مرسدس بنز ایی ۳۲۰ مدل ۲۰۰۰ برویم که تبدیل به وانت شده است! البته این حاصل ماجراجویی‌های یک گاراژ شخصی سازی است و اساسا ارتباطی به کمپانی اصلی یعنی مرسدس بنز ندارد.

این پروژه برچسب قیمت ۶۹۵۰۰ دلاری دارد. طول بدنه ایی-کلاس ۷۴ سانتیمتر افزایش داده شده تا اندیشه‌های تیونر در آن قابل اجرا باشد. در بخش پیشرانه نیز از موتور استاندارد ام ۱۱۲ استفاده می‌شود که این کد به مفهوم یک تپنده ۳.۲ لیتری ۶ سیلندر است. این مجموعه با جعبه دنده ۵ سرعته اتوماتیک هماهنگ شده است.

کیلومترشمار نیز عدد ۳۲۱۹ کیلومتر واقعی را نشان می‌دهد که سندی بر وضعیت بسیار مناسب خودرو و سلامت آن است.

 

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها