کد خبر : 38711

اگر iNext وارد تونل شود میزان تیرگی شیشه‌ها به‌صورت خودکار کاهش خواهد یافت چراکه نور طبیعی حذف شده است. اگر این تکنولوژی با محصول آتی ب‌ام‌و وارد بازار شود قطعاً شاهد پیشرفت قابل‌توجه سیستم‌های کنترل تهویه مطبوع خواهیم بود.

 به گزارش خودروتک به نقل از خبرگزاری اقتصادی ایران،تکنولوژی موردبحث با نام کنترل شیشه هوشمند شناخته می‌شود.

این تکنولوژی در واقع شیشه‌ای منعکس‌کننده است که می‌تواند به‌صورت دستی و خودکار و به منظور ایجاد حداکثر راحتی در کابین و در همه زمان‌ها فعال شود.

حتی در خودروهایی که دارای سیستم‌های تهویه مطبوع مدرن هستند، اشعه‌ی خورشید می‌تواند به‌صورت موقتی دمای داخل کابین را مختل کرده و آن را از حالت ایده آل خارج نماید. با وجود کنترل شیشه هوشمند، چندین حسگر متنوع خواهند توانست موقعیت خورشید را تشخیص داده و بنابراین تنها بخش‌های معینی از شیشه می‌تواند تنظیم شود تا سرنشینان از گرما و نور اضافی دور باشند.

اگر هم iNext وارد تونل شود میزان تیرگی شیشه‌ها به‌صورت خودکار کاهش خواهد یافت چراکه نور طبیعی حذف شده است. اگر این تکنولوژی با محصول آتی ب‌ام‌و وارد بازار شود قطعاً شاهد پیشرفت قابل‌توجه سیستم‌های کنترل تهویه مطبوع خواهیم بود.

این هم تکه دیگری از پازل iNext است، شاسی‌بلندی الکتریکی و پرچم‌دار که یکی از مهم‌ترین محصولات چند سال آینده این خودروساز محسوب می‌شود. جدای از احتمال نصب این تکنولوژی در خودروی موردبحث، اخبار نشان می‌دهند نسخه پرچم‌دار iNext از دو پیشرانه الکتریکی با قدرت ترکیبی 500 اسب بخاری استفاده خواهد کرد. به عنوان پرچم‌دار تکنولوژی برند، این خودرو به تکنولوژی خودران سطح 3 مجهز خواهد بود.

اگرچه ب‌ام‌و شعاع حرکتی اولیه این خودرو را از 700 به 580 کیلومتر کاهش داده اما هنوز هم برد بیشتری نسبت به جگوار آی پیس و تسلا مدل X دارد. احتمالاً iNext رقیبی قابل‌اعتنا برای سایر خودروها خواهد بود و با X7 و سری 7 نقش پرچم‌داران باواریا را بازی خواهد کرد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها