کد خبر : 37874

در حال حاضر اکثر خودروسازان بزرگ در دنیا اعلام کرده اند که به زودی وانت تمام برقی به بازار عرضه می کنند. در آینده نزدیک باید شاهد رقابت تنگاتنگ بین این خودروسازان برای به دست آوردن سهم این بازار باشیم.

به گزارش خودروتک به نقل از سایپانیوز، حتی شرکت های گمنامی مثل شرکت خودروسازی نیکولا در آریزونای آمریکا هم سودای کسب سهم از بازار وانت برقی در بازار آمریکا دارد و وانتی به نام بجر Badger را برای عرضه معرفی کرده است، این در حالی است که در چند ماه گذشته اخبار عرضه هامر برقی از جنرال موتورز، سایبرتراک از تسلا، F-150 برقی فورد، R1T ریویان، B1 بولینگر منتشر شده است. جای تعجب هم ندارد، چون بزرگترین سگمنت در بازار خودروی آمریکا متعلق به وانت های درون سوز بنزینی نظیر شورولت سیلورادو، سیرای جی ام سی،  اف 150 فورد و تایتن نیسان است. فقط 2 درصد از بازار آمریکا جا برای کل خودروهای برقی باز کرده است و باید صبر کرد و دید آیا نسخه برقی این وانت ها می تواند جای درون سوز بنزینی را بگیرند یا فقط در حد هیاهو باقی خواهد ماند.

در این رقابت هم خودروسازانی وجود دارند که در سابقه خود عنوان «اولین خودروسازی که به تولید انبوه رسیده» یدک می کشند و هم خودروسازانی که هرگز تولید انبوه نداشته اند. اما این دلیل نمی شود. چون سال گذشته همان خودروسازی که یک قرن تجربه دارد با کاهش سود و ارزش سهام رو به رو بوده و درعوض کمپانی خودروسازی که عمرش به یک دهه هم نمی رسد با افزایش سود و ارزش سهام و بهترین عملکرد رو به رو بوده.

پیکاپ برقی

در این بین سایبرتراک تسلا، بیشتر از هر خودروسازی، وعده داده و حتی اگر قرار باشد در بازار دنیا به فروش برسد، باید یک سری تغییرات انجام دهد تا استانداردهای جهانی را پاس کند.

فورد، مقام دوم خودروسازی آمریکایی و آمازون [بزرگترین خرده فروش آمریکا صاحب وبسایت آمازون] روی ریویان شرط بندی کرده اند و باید منتظر ماند و دید سرمایه گذاری آنها به ثمر خواهد نشست یا خیر.

اما اینجا هنوز یک تناقض حل نشده است. زمانی که صحبت از خودروهای برقی می شود، قصد و نیت اصلی کاهش آلایندگی و کاهش مصرف سوخت است. در حالی که گرایش واقعی مردم به خودروهای شاسی بلند و وانت های پرقدرت به قوت خود باقی مانده است. حالا با عرضه وانت های برقی، این تناقض بیشتر آشکار می شود. وانتی که حدود 3 تن وزن دارد و شتاب آن مثل خودروهای اسپورت [سوپرکار] زیر 3 ثانیه است. در حالی که در حالت عادی مردم به این همه وزن، قدرت و شتاب نیاز واقعی ندارند. نکته بعدی که باید در نظر گرفت این است که همین حالا هم یکی از دلایل عدم رونق خودروهای برقی، علاوه بر قیمت بالا، پیمایش پایین آنها به ازای هر بار شارژ است. حال هر چقدر وزن، قدرت و شتاب آنها بالاتر در نظر گرفته شود، به طور طبیعی از پیمایش آن کم می شود.  با در نظر گرفتن همه این موارد، وانت های غول پیکر، غیرمنطقی ترین بخش بازار برای برقی شدن است.

البته نکته این جا رعایت منطق نیست، موضوع اصلی این است که آن چه در باره برقی شدن خودروها مخصوصا وانت ها شنیده می شود بیشتر هیاهو و تبلیغات است و مشتریان و خریداران و نیازهایشان است که موفقیت در بازار را مشخص می کند. در آینده نزدیک اسم برخی از این خودروسازان از فهرست شرکت های موفق در تولید خودروهای برقی خط خواهد خورد و آن برندهایی باقی می مانند که نیاز واقعی را برآورده سازند. باید دید پارکینگ منازل را کدام برندها اشغال خواهند کرد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها