کد خبر : 37287

شرکت خودروسازی کادیلاک می خواهد فناوری معاوضه خودکار لاین را به سیستم سوپر کروز خود اضافه کند.

به گزارش خودروتک به نقل از ایسنا ، شرکت خودروسازی کادیلاک( Cadillac) در حال تقویت سیستم کمک راننده خود موسوم به" سوپر کروز"( Super Cruise) با چندین ویژگی جدید من جمله تغییر خودکار لاین است.

به این ترتیب خودروهای کادیلاک در صورت اجازه راننده، در وضعیت خاص می توانند خط یا اصطلاحا لاین خود را در بعضی از بزرگراه ها به صورت اتوماتیک عوض کنند و سامانه توجه راننده اطمینان حاصل خواهد کرد که هنگام حرکت به یک خط متفاوت، راننده روی محیط اطراف خودرو متمرکز باشد.

سامانه سوپر کروز هنگام تغییر خط به راننده آگاهی می دهد و به خودی خود قادر به انجام چنین کاری نیست.

کادیلاک برای انجام این کار از نقشه برداری لیدار( LiDAR)، به روزرسانی های GPS بصورت زنده، سامانه دوربین و حسگرهای رادار بهره می برد تا مشخص کند کدام مانور در یک بخش خاص از جاده مجاز است و اینکه آیا جابجایی آن به یک خط متفاوت امکان پذیر است.

کادیلاک همچنین در حال ایجاد چندین تغییر دیگر در سوپر کروز است که حاوی اطلاعات دقیق تر در نقشه است که نه تنها باعث می شود تغییر خودکار خط انجام شود، بلکه باعث تقویت عملکرد در جابجایی ها و چرخش در بزرگراه ها می شود.

این خودروساز همینطور با استفاده از نرم افزار به روز شده، کنترل فرمان و کنترل سرعت را بهبود می بخشد و استفاده از این سامانه را برای رانندگان آسان تر می کند.

سامانه به روز شده سوپر کروز از سال ۲۰۲۱ ابتدا در سدان های" CT۴" و" CT۵" و" Escalade" که سال جاری به بازار عرضه می شوند ، در دسترس قرار خواهد گرفت.

ارسال نظر

دیگر رسانه ها