کد خبر : 33972

اولین سفر غرب به شرق 2800 مایلی (4500 کیلومتری) در آمریکا با تریلر خودران ظرف کمتر از 3 روز به ثبت رسید.

به گزارش خودروتک به نقل از سایپانیوز، با فناوری پلاس.آی Plus.ai اولین سفر تجاری باربری با تریلر خودران سطح 4، از سه شنبه هفته گذشته از «تولیر» Tulare در ایالت  کالیفرنیا سفر خود را آغاز کرد و روز جمعه به «کویکرتاون» Quakertown ایالت پنسیلوانیا رسید و محموله آن کره با برند لنداُلیکس Land O'Lakes بود.

شاید این توضیح مختصر لازم باشد که خودران ها را به 6 سطح تقسیم بندی می کنند که از صفر شروع می شود:

سطح 0: هیچ کاری خودکار انجام نمی شود

سطح1: خودران با کمک راننده

سطح2: تا حدودی خودران

سطح3: خودران مشروط

سطح4: سطح بالایی از خودران

سطح5: خودران کامل

شاید برای مردم کویکرتاون هم جالب بود که کره ای که به شهر آنها رسیده، از آن سوی آمریکا از ایالت کالیفرنیا در یک تریلری رسیده که تمام راه را تقریباً بدون نیاز به راننده طی کرده است. در حقیقت کسانی که این سفر را برنامه ریزی کرده اند، آن قدر به کار خود مطمئن بودند که یک کالای فاسدشدنی را در اولین سفر بدون نیاز به راننده آن هم برای 4500 کیلومتر انتخاب کرده اند.

فناوری به کار رفته در این تریلر خودران به SLAM معروف است. جالب است بدانید که این سرواژه اصلا با واژه های سازنده آن همخوانی تام ندارد و ترتیب هم رعایت نشده است. این سرواژه از ترکیب چهار فناوری ساخته شده است: فناوری اتصال حسگر چند منظوره (multimodal sensor fusion)، فناوری الگوریتم بصری یادگیری عمیق (deep learning visual algorithms) و فناوری همزمان مکان یابی و نقشه خوانی (simultaneous location and mapping).

در طول این 2800 مایل، اکثر مسیر حالت انتخاب شده «خودران» (autonomous) بوده است. تنها جایی که راننده کنترل تریلر را به دست گرفته در جایی بوده که قوانین فدرال آمریکا راننده را ملزم به کنترل دستی وسیله نقلیه کرده و آن «زمان استراحت و سوخت گیری اجباری» بوده است.

این تریلر در طول زمان روز و شب در حال حرکت بوده و تغییر در ارتفاع یا بخش هایی از جاده که در آن کارگران در حال ساخت و ساز بودند خللی هم در حرکت ایجاد نشده است. هنوز در مسیرهای بارانی و برفی، فناوری های خودران، امتحان خود را به طور کامل پس نداده اند.

بسیاری از کمپانی ها مشتاق هستند که روزی را شاهد باشند که کالای آنها به طور خودکار و بدون نیاز به راننده در سرتاسر جاده ها حمل شود. در آن صورت کامیون یا تریلر توقف نخواهد داشت، چون زمان استراحت راننده در این سفرها به صفر می رسد. هنوز کسی نمی داند که متداول و همه­ گیر شدن این فناوری چه تأثیری بر روی قشر راننده وسایل سنگین خواهد داشت.

ارسال نظر

دیگر رسانه ها