کد خبر : 33750

پیرلی اعلام کرده است که تایرهای این شرکت اکنون به اینترنت متصل می شوند. قدر مسلم قرار نیست برای شما اخبار به روز را قرائت کنند اما به بهبود ایمنی خودرو و مسافر حتماً کمک خواهند کرد.

به گزارش خودروتک به نقل از سایپانیوز، قابلیت اتصال بی سیمی به اینترنت در اشیا به صنعت خودرو هم سرایت کرده است. مردم از طریق تلفن های هوشمند خود بی وقفه به اینترنت متصلند و این موضوع به پدیده ای کاملا رایج و متداول تبدیل شده است. این اتصال به اینترنت در تمام شئون زندگی باعث بهبود شده است. رفاه و سرگرمی هم که جای خود دارد. با تلفن همراه مردم هم موسیقی گوش می دهند هم مسیرهای ناشناخته را به راحتی روی نقشه مکان یابی می کنند. اما شرکت های مختلفی هستند که می خواهند همه ی اشیا اطراف ما به اینترنت وصل باشند و از گوشی هوشمند ما دستور بگیرند. متخصصان حوزه فناوری در صنعت خودرو هم به فکر افتاده اند که چگونه می توان از وصل بودن قطعات مختلف خودرو به اینترنت حداکثر استفاده را در راحتی، رفاه و ایمنی سرنشینان ببرند.

حالا شرکت تایرسازی پیرلی در اتصال تایرها به اینترنت پیش قدم شده است. چون اعتقاد دارد تایرها می توانند اطلاعات بسیار ارزشمندی را از شرایط جاده اندازه گیری و ارسال کنند که می تواند هم به درد خودروهای اطراف بخورد هم به درد سیستم های کنترل ترافیک و سایر بخش هایی از راهداری که شغل شان با جاده ها و مسیرها ارتباط دارد.

این تایرساز ایتالیایی، یک دیسک به اندازه یک سکه در تایرهای خود تعبیه کرده است که در آن سنسورها (حسگرهای) متعددی قابلیت جاسازی دارند. در همین فضا تراشه ها و پردازشگرها هم قابل نصب هستند و آنتن های مخصوص ارسال پیام ها به صورتی الکترونیکی از طریق اینترنت در این دیسک قرار گرفته است. این دیسک به طور مداوم اطلاعات را اندازه گیری و به واحد کنترلی الکترونیک خودرو (ECU)  و سایر خودروهای اطراف ارسال می کند. در صورتی که حسگرهای این تایرها بخشی از جاده را لغزنده تشخیص بدهند علاوه بر این که این پیام را به صاحب خودرو ارسال می کند، به خودروهای پشت سر هم پیام می دهند تا آنان پیش از رسیدن به بخش خطرناک جاده، مطلع باشند. بسیاری از خودروهای امروزی سیستم های کمک به راننده دارند، یکی از این سیستم ها کنترل ترکشن traction control است که به طور خودکار از لغزش خودرو روی جاده جلوگیری می کند، این سیستم ها به قدر پیشرفته شده اند که روی مپینگ موتور و روی سیستم تعلیق هم کنترل دارند و با رسیدن فرمان از حسگرها به ECU خودرو، فرامین لازم به سیستم های کمکی مثل کنترل ترکشن ارسال می شود.

حسگرهای درون دیسک این تایرها کارهای با اهمیت کمتر مثل طول عمر تایر، عمق بیدوایرها، فشار تایر، دما تایر را اندازه گیری می کنند. جدیداً هم برای خودروهای فوق پیشرفته، شتاب چند محوری multi-axis acceleration هم حائز اهمیت شده که تایرهای پیرلی می تواند به این سیستم هم کمک کند.

در حال حاضر تایرهای سایبری پیرلی در خودروهای خاص مثل آئودی A8 به کار خواهند رفت. این تایرهای خاص P-Zero Trofeo نام دارند. پیرلی این فناوری جدید خود را در پیست مخصوص مسابقه «ریس تست ترک» race track test آزمایش کرده و آئودی آ8 توانسته است با موفقیت، خیس و لغزنده بودن جاده را در کسری از ثانیه به خودروی پشت سر خود ارسال کند و خودرو Q8 پشت سری قبل از رسیدن به بخش لغزنده جاده پیام را دریافت کرده بود.

حتماً می گویید تا زمانی که تایرهای سایبری به تولید انبوه برسند و در جاده ها به طور متداول مورد استفاده قرار گیرند راه زیادی باقی مانده، ولی ارزش گفتن را دارد که این فناوری همین حالا در صنعت حمل و نقل به ویژه در وسایل سنگین و در صنعت هواپیما کاملا متداول است. تمامی کامیون ها و تریلرهای جدید، طوری به این فناوری مجهز شده اند که دیگر رانندگان وسایل سنگین نیاز ندارند به طور مداوم و دستی تایرهای خود را از لحاظ فشار و دما و غیره چک کنند. بنابراین تا چشم بر هم بگذارید، خودروهای جدید به این فناوری هم مجهز خواهند شد، و صد البته قیمت خودرو را هم گران تر خواهند کرد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها