کد خبر : 32669

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام از توقیف سواری پژو پارس با خلافی۷۷۴ میلیون ریال در محور «ششدار» خبر داد.

به گزارش خودروتک به نقل از فارس ، رضا همتی زاده رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام گفت: ماموران پلیس‌راه در محور ششدار در راستای اجرای طرح برخورد با خودروهای متخلف، حین کنترل خودروها در سطح شهر یک دستگاه سواری پژو پارس را برای ارتکاب تخلف رانندگی متوقف کردند.

وی افزود: خودروی مذکور پس از اعمال قانون مدارک و سوابق آن در سامانه هوشمند پلیس مورد استعلام قرار گرفت که در بررسی به‌عمل آمده مشخص شد دارای خلافی ۷۷۴ میلیون ریالی خلافی ثبت شده است.

رئیس پلیس راه استان ایلام خاطرنشان کرد: براساس ماده 8 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی در صورتی که مبلغ جریمه خودرویی به 10 میلیون ریال برسد پلیس راهنمایی و رانندگی مراتب را به مالک خودرو اعلام و چنانچه ظرف مدت یک ماه از تاریخ ابلاغ، مالک خودرو نسبت به پرداخت جریمه اقدام نکند، خودرو توقیف و از تردد آن جلوگیری و در صورت مشاهده توقیف می‌شود.

همتی زاده با بیان اینکه برابر قانون پلیس از ادامه حرکت خودروهای بالای یک‌میلیون تومان خلافی جلوگیری می‌کند، خاطرنشان کرد: توصیه می‌شود رانندگان استعلام لازم را از طریق سامانه پیامکی 1201101202020 با ارسال VIN پشت کارت خودرو خود یا مراجعه سایت راهور 120، مبلغ جریمه خودروی خود را دریافت کنند و نسبت به پرداخت آن اقدام تا در هنگام تردد در معابر مشکلی نداشته باشند.

ارسال نظر

دیگر رسانه ها