کد خبر : 31845

استفاده از خمیر نقره هادی نانوساختار محققان ایرانی در شیشه عقب خودرو رسانایی الکتریکی شیشه را افزایش داده و عملکرد گرمکن شیشه عقب خودرو را بهبود می‌دهد.

به گزارش خودروتک به نقل از فارس، محققان ایرانی خمیر نانویی برای رفع بخارگرفتگی شیشه خودرو دارد. افزودن این خمیر به شیشه موجب هدایت الکتریکی و کاهش مقاومت شیشه در برابر الکتریسیته می‌شود در نتیجه می‌توان عملکرد گرمکن شیشه عقب خودرو را بهبود داد.

مقاومت به سایش و خراش مکانیکی و کاهش مقاومت عبور جریان از خواصی است که با افزودن این خمیر به شیشه عقب خودرو ایجاد می‌شود.

رضا حبیبی، مدیرعامل شرکت دانش بنیان می‌گوید: «ما تنها تولیدکننده این نوع خمیر در کشور هستیم و در حال حاضر مشتریان متعددی در حوزه خودروسازی و دیگر صنایع داریم. در سال گذشته ۲ تُن خمیر نقره به مشتریان تحویل داده‌ایم و این در حالی است که ظرفیت ما در سال ۳ تن است. در حال حاضر برای توسعه بازار، به دنبال جذب مشتریانی ازخارج از کشور هستیم و از این رو رایزنی‌هایی با یک شرکت از کشور ترکیه انجام شده و امیدواریم به زودی سفارش از سوی این مشتری ثبت شود.»

حبیبی درباره فعالیت‌های شرکت های دانش بنیان می‌گوید: «ما  در حوزه فلزات گران‌بها فعالیت داریم و محصولات مختلفی نظیر خمیر، پودر و چسب در بخش فلزات گران‌بها تولید و به بازار عرضه می‌کنیم.»

از جمله مزیت‌های محصول تولیدی شرکت دانش بنیان در مقایسه با نمونه‌های وارداتی می‌توان به قیمت رقابتی و کیفیت این محصول اشاره کرد، در خمیر نقره تهیه شده با پودر نانوساختار، به علت ساختار نانومتری، امکان چاپ با شابلون در خطوط با عرض میکرونی و ارتفاع میکرونی دقیق امکان‌پذیر است. در این خمیر خطوط چاپ شده لبه‌های صاف و یکنواختی را به‌وجود می آورد که در چاپ مدارهای خیلی دقیق کاربرد دارد.

شرکت دانش بنیان همچنین تولیدکننده پودر نقره نانوساختار است. پودر نانوساختار دارای سطح ویژه بالا و خلوص فوق‌العاده و اندازه ذرات کروی تقریبا یکنواخت است. این پودر به‌عنوان پیش‌ماده ساخت خمیر هادی جریان، گریس‌های انتقال جریان، رنگ‌های پوششی شیلد الکترومغناطیسی و چسب‌های هادی جریان کاربرد دارد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها