کد خبر : 78116

شرکت خودروسازی پورشه اعلام کرد ساخت نمونه اولیه اسپورت ۹۶۳ را به پایان رسانده است که از سال آینده از این خودروبرای کسب بیستمین پیروزی کلی در مسابقات ۲۴ ساعته Le Mans استفاده خواهد کرد.

به گزارش خودروتک به نقل از سیناپرس، شرکت خودروسازی پورشه با رونمایی از محصول جدید پورشه ۹۶۳ خود اعلام کرد از این خودرو هم در مسابقات قهرمانی استقامت جهانی و هم در مسابقات سری IMSA ایالات متحده، استفادهخواهد کرد.

بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، این خودرو قرار است اولین رقابت خود را در مسابقات موتوراسپرت ایالات متحده Penske طی تابستان آینده و در تاریخ ۲۴ ژانویه انجام دهد.

پورشه ۹۶۳ بر اساس قانون جدید IMSA برای سال ۲۰۲۳ ساخته شده است. این خودرو که بر روی یک شاسی LMP2 ساخته شده توسط سازنده کانادایی Multimatic شوار شده و دارای یک موتور 4.6 لیتری V8 biturbo بر اساس موتور ۹۱۸ Spyder است. این موتور احتراقی با پیشرانه هیبریدی LMDh که به طور مشترک توسط بوش و مهندسی پیشرفته ویلیامز و Xtrac ایجاد شده است، ترکیب می شود.

 

توماس لادنباخ، معاون بخش موتورهای اسپرت پورشه، در این رابطه گفت: پس از ۷۸۸۹ کیلومتر آزمایشی در نیمه اول سال ۲۰۲۲، ما در مسیر بسیار خوبی قرار داریم، اما هنوز تا شروع فصل آینده کارهای زیادی وجود دارد.

پورشه ۹۶۳ جدید ما باید مسیر مشابه و میراث دار مدل‌ های افسانه‌ ای مانند 917، 935، 956، 962 و 919 باشد. ساختارهای تیمی به کار رفته در این محصول جدید، ما را برای پیروزی در رقابت هیجان انگیز بین بسیاری از تولید کنندگان و مفاهیم مختلف آماده می کند.

 

گفتنی است در حال حاضر چهار محصول ۹۶۳ برای اجرای تیم کارخانه موتور اسپورت Penske Porsche در هر دو سری ساخته خواهد شد، اما تعداد بیشتری برای تیم‌های مشتریان هنوز تایید نشده در دسترس خواهد بود.

ارس کوراتل (Urs Kuratle)، مدیر بخش موتوراسپرت پورشه در نیز در رابطه با این مساله گفت: در چند ماه گذشته، افراد ما به یک تیم کارآمد و متعهد تبدیل شده اند. ما راننده های قدرتمندی در چهار در اختیار داریم.به گزارش سیناپرس، در این گزارش تصویری شاهد انتشار رسمی تصاویر این سوپر اسپرت جدید پورشه هستید.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها