کد خبر : 77763

فرمول یک | تعیین سقف دستمزدها به ضرر همیلتون و ورشتپن

فرمول یک | تعیین سقف دستمزدها به ضرر همیلتون و ورشتپن

رئیس تیم مرسدس خواهان تعیین سقف برای قرارداد رانندگان شاغل در مسابقات فرمول یک شد.

به گزارش خودروتک به نقل از تسنیم، توتو وولف، رئیس تیم مرسدس در مسابقات فرمول یک قهرمانی جهان، معتقد است که برای قرارداد رانندگان فرمول یک باید سقف تعیین شود و این سقف پایین‌تر از دستمزد لوئیس همیلتون و مکس فرستاپن باشد.

مدیران تیم‌های فرمول یک به دنبال آن هستند تا با کم کردن دستمزد رانندگان، هزینه‌های خود را کاهش دهند.

لوئیس همیلتون، راننده انگلیسی تیم مرسدس با 40 میلیون و مکس فرستاپن، راننده هلندی تیم ردبول با 37 میلیون دلار در سال، بیشترین مبلغ قرارداد را در F1 دارند. قرارداد همیلتون تا سال 2023 و فرستاپن تا 2028 اعتبار دارد. آنها از تعیین سقف قرارداد، عصبانی هستند.

وولف در این مورد گفت: موضوع تعیین سقف برای قرارداد رانندگان، موضوعی است مورد اختلاف واقع شده است. ما در فرمول یک با سختی‌های زیادی مواجه هستیم.

رئیس تیم مرسدس ادامه داد:‌ اتومبیلرانی در حال بزرگ شدن است و این یعنی، پول بیشتری وارد فرمول یک می‌شود ولی برای هزینه‌ها، سقف وجود دارد. ما در سال 140 میلیون داریم که باید بین 1000 عضو و کارمند تیم، توزیع کنیم. در این بین باید تورم را هم در نظر بگیریم. وقتی همه این مسائل را در نظر بگیریم، صحبت از درآمدهای 30 و 40 میلیون دلاری، درست نیست. 

وی تصریح کرد: ورزشکاران در مقابل این تصمیم، موضع خواهند گرفت و شاید اگر من هم ورزشکار بودم، همین مواضع را داشتم ولی لیگ‌های مختلف در آمریکا از 15 سال پیش برای قرارداد ورزشکاران، سقف تعیین کرده و موفق هم بوده‌اند.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها