کد خبر : 76696

مکس ورشتپن موفق به پیروزی در ششمین مسابقه فصل شد.

به گزارش خودروتک به نقل از طرفداری ، گرندپری اسپانیا در پیست بارسلونا آغاز شد و در پایان این مکس ورستپن از ردبول بود که با عملکرد فوق العاده خود توانست عنوان قهرمانی را کسب کند. 

مکس 66 دور را در مدت زمان 1:37:20.475 طی کرد و زودتر از سایرین از خط پایان عبور کرد. مسابقه در حالی شروع می شد که شارل لکلرک در پول پوزیشن قرار داشت و مکس ورستپن و کارلوس ساینز پشت سر او بودند.

استارت خوب لکلرک او را پیش انداخت و مکس پشت سرش بود. همان شروع کار برخورد کوین مگنوسن با لوییس همیلتون باعث شد تا هردوی آنها به دو رتبه آخر تنزل پیدا کنند. در ادامه بارها شاهد حادثه و البته از دست دادن کنترل خودرو توسط رانندگان بودیم.

در دور نهم در حالی که مکس ورستپن در تلاش برای رسیدن به لکلرک بود اشتباه کرد و همین مسئله باعث شد تا جرج راسل و پرز از او عبور کنند.

در ادامه مکس از هم تیمی خود یعنی پرز گذر کرد اما برای رسیدن به راسل مشکل داشت چراکه مشکلی که او روز گذشته در بخش DRS داشت نیز پا برجا بود و کار نکردن درست این بخش از ماشین ردبول وضعیت را به شدت برای مکس سخت کرد. در این میان به نظر می رسید لکلرک از وضعیت خوبی برخوردار است و در رتبه اول به کارش پایان می دهد اما به یکباره ماشین او نیز دچار نقص فنی شد!

نقصی که باعث کنار رفتن کامل ستاره این فصل فراری از مسابقه شد. در ادامه سرجیو پرز خود را به رتبه اول رساند و پشت سر او راسل و ورستپن قرار داشتند. استراتژی درست و به موقع ردبول در قبال استفاده ورستپن از لاستیک سافت به علاوه همکاری سرجیو پرز و مکس با هم، باعث شد تا ورستپن به رتبه اول برسد. پرز نیز در رتبه دوم جای گرفت و دو راننده ردبول تا انتها از برتری خود استفاده کردند.

جرج راسل نیز روز خوبی را سپری کرد و موفق شد در جایگاه سوم به کار خود پایان بدهد. در این میان، لوییس همیلتون که خود را به رتبه های بالاتر نزدیک کرده بود، در دورهای پایانی موفق به گذر از کارلوس ساینز شد اما در دور پایانی، ساینز به خوبی همیلتون را گرفت تا در رتبه پنجم به کار خود پایان دهد. همیلتون نیز ششم شد.

در پایان، سریع ترین دور این مسابقه را سرجیو پرز با زمان 1:24.108زد تا یک امتیاز این بخش را نیز به خود اختصاص دهد.

در هر حال این مسابقه پر از اتفاق با برتری ردبول پایان یافت تا این فصل پر فراز و نشیب و جذاب فرمول یک ادامه داشته باشد. بدون شک تیم فراری و شارل لکلرک نیز از بدشانسی خود شدیدا ناراحت هستند. در پایین جدول نهایی گرندپری اسپانیا را می بینید:

 

 

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها