کد خبر : 68749

گرندپری اتومبیلرانی فرمول یک ترکیه با برتری راننده فنلاندی تیم مرسدس به پایان رسید.

به گزارش خودروتک به نقل از تسنیم، شانزدهمین مرحله از مسابقات اتومبیلرانی فرمول یک قهرمانی جهان، در پیست لغزان «استانبول پارک» برگزار شد و با برتری والتری بوتاس راننده فنلاندی تیم مرسدس به پایان رسید.

لوئیس همیلتون راننده انگلیسی تیم مرسدس که در دور تعیین خط، اول شده بود به دلیل تغییراتی که در موتور ماشینش ایجاد شد، مسابقه را از جایگاه یازدهم آغاز کرد و دانیل ریکیاردو راننده استرالیایی تیم مک‌لارن هم به دلیل مشابه از جایگاه بیستم و آخر، کار خود را شروع کرد.

فرناندو آلونسو راننده اسپانیایی تیم آلپاین به دلیل بستن راه میک شوماخر راننده آلمان تیم هاس با پنج ثانیه جریمه مواجه شد.

در پایان این مرحله از مسابقات، والتری بوتاس راننده فنلاندی تیم مرسدس با ثبت بهترین زمان زودتر از سایر رانندگان از خط پایان گذشت و اولین پیروزی خود در سال 2021 را به ثبت رساند.

اتومبیل رانی , اتومبیلرانی فرمول یک ,

 

فرستاپن از تیم ردبول با اختلاف 14.584 ثانیه در رده دوم به کار خود پایان داد و پرز از تیم ردبول نیز با 33.814 ثانیه اختلاف نسبت به بوتاس رتبه سوم را به خود اختصاص داد. لکرک از تیم فراری و همیلتون از تیم مرسدس هم به ترتیب چهارم و پنجم شدند.

اتومبیل رانی , اتومبیلرانی فرمول یک ,

 

ایستگاه بعدی این مسابقات، گرندپری آمریکاست و رانندگان در تاریخ 24 اکتبر در پیست آمریکاز واقع در شهر آستین در ایالت تگزاس به رقابت با هم به خواهند پرداخت.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها