کد خبر : 64859

لوییس همیلتون در گرندپری اتریش چهارم شد تا اکنون در رقابت‌های قهرمانی 32 امتیاز از مکس ورستپن، راننده ردبول، عقب افتاده باشد.

به گزارش خودروتک به نقل از ورزش سه، در حالی که ردبول در پیست ردبول رینگ پنجمین پیروزی پیاپی خود در این فصل را به لطف چهارمین برد فصل مکس ورستپن، کسب کرد، لوییس همیلتون در گرندپری اتریش نتوانست رده‌ای بهتر از چهارم به دست بیاورد.

به این ترتیب اکنون در جدول رقابت‌های قهرمانی راننده‌ها، همیلتون در رده‌ی دوم فاصله‌ای 32 امتیازی با ورستپن پیشتاز دارد و هر روز بیشتر از قبل کسب هشتمین عنوان قهرمانی جهان از دسترس راننده بریتانیایی مرسدس دور می‌شود.

 

همیلتون البته در مسابقه‌ دیروز می‌توانست دوم شود اما آسیب آیرودینامیکی که قسمت عقب ماشین او با رفتن روی کرب‌های پیست ردبول رینگ برداست، اجازه داد تا هم‌تیمی‌اش والتری بوتاس، و لاندو نوریس، راننده جوان مک‌لارن، زودتر از او از خط پایان بگذرند.

همیلتون پس از پایان مسابقه در مصاحبه خود گفت: "قبل از مسابقه هم گفته بودم که شکست دادن مکس سخت خواهد بود.

خیلی عذاب‌آور بود که آنهمه داون‌فورس را در عقب ماشین از دست دادم و نتوانستم رده دوم را نگه دارم. امروز امتیازات زیادی از دست رفت.

من بیشتر از بقیه روی کرب‌ها نمی‌رفتم بنابراین اصلا نمی‌دانم کجا این اتفاق افتاد اما آسیب خیلی زیادی بود. من دوم می‌شدم اما ناگهان این اتفاق افتاد...

راحت می‌توانستم دوم شوم اما واضح است که ما نمی‌توانستیم این بچه‌ها -ردبول- را بگیریم."

با وجود دوم شدن مرسدس در این مسابقه با ماشین بوتاس، همیلتون معتقد است که آنها به شدت در زمینه سرعت از ردبول‌ها عقب هستند و در صورتی که در تابستان نتوانند آپگریدهای لازم را انجام دهند، ردبول همچنان به سلطه خود بر رقابت‌های امسال ادامه خواهد داد.

همیلتون افزود: "ما کیلومترها از آنها عقب‌تریم پس کارهای زیادی برای انجام در پیش داریم.

ما باید با تمام توان کار کنیم و من می‌دانم که در حال حاضر هم داریم همین کار را می‌کنیم.

ردبول‌ها در چند مسابقه اخیر آپگریدهای زیادی اورده‌اند و ما هیچ آپگریدی نداشته‌ایم.بنابراین ما هم باید چند آپگرید جدید بیاوریم و تا جایی که می‌توانیم عملکرد خود را بهتر کنیم، در غیر اینصورت برتری ردبول نتیجه‌ای خواهد بود که در  بیشتر مواقع خواهیم دید."

پیروزی مکس ورستپن در گرندپری اتریش سومین پیروزی پیاپی این راننده جوان هلندی بود. مکس همچنین در مسابقه دیروز اولین گرنداسلم خود در فرمول یک را نیز به دست آورد؛ او مسابقه را از پل‌پوزیشن استارت زد، در تمام دورهای مسابقه پیشتاز بود، امتیاز سریع‌ترین دور مسابقه را از آن خود کرد و در پایان پیروز شد.

همیلتون اکنون امیدوار است که مرسدس در گرندپری خانگی این راننده بریتانیایی که دو هفته بعد در سیلوراستون برگزار می‌شود، ماشین سریع‌تری در اختیار او قرار دهد تا شاید بتواند با به چالش کشیدن مکس، امید به کسب هشتمین قهرمانی جهانش را در دل خود و دوست‌دارانش زنده نگه دارد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها