کد خبر : 62234

سه راننده حاضر در مسابقات اتومبیلرانی فرمول یک قهرمانی جهان، حمایت پدران ثروتمند خود را در F۱ به دنبال دارند.

به گزارش خودروتک به نقل از تسنیم، برخی رانندگان حاضر در مسابقات اتومبیلرانی فرمول یک قهرمانی جهان، موفقیت و حضور خود در F1 را تا حد زیادی، مدیون پدران ثروتمندشان هستند.

لانس استرول راننده بلژیکی - کانادایی تیم آستون مارتین در این فصل برای تیم پدرش، لاورنس استرول به میدان می‌رود.

استرول پدر که طبق اعلام مجله فوربس حدود 3.2 میلیارد دلار دارایی دارد در سال 2020، تیم ریسینگ پوینت را در فرمول یک با پرداخت 235 میلیون دلار خرید و نام آن را به آستون مارتین، تغییر داد.

اتومبیل رانی , اتومبیلرانی فرمول یک ,

لاورنس استرول که سرمایه‌گذاری‌های کلانی هم در برندهای تولید پوشاک در کشورهای کانادا و هنگ‌کنگ دارد در سال 2013 یک اتومبیل فِراری 275 GTB/4 اسپایدر را به مبلغ 27.5 میلیون دلار خریداری کرد که یک رکورد در این زمینه به حساب می‌آید.

نیکیتا مازپین راننده روس تیمِ «هاس» فرزند دیمتیری مازپین میلیاردر روس و سهامدار شرکت شیمیایی اورالکم است. این شرکت، بزرگترین تولیدکننده پتاس در روسیه است.

اتومبیل رانی , اتومبیلرانی فرمول یک ,

نیکولاس لطیفی راننده کانادایی تیم ویلیامز و فرزند مایکل لطیفی مالک و رئیس هیئت مدیره شرکت تولید محصولات غذایی «سوفینا» در کاناداست. او در سال 2018 مبلغ 200 میلیون دلار در شرکت مک لارن سرمایه‌گذاری کرد.

مایکل لطیفی تا 15 سالگی در ایران زندگی می‌کرد و همزمان با انقلاب اسلامی به کانادا رفت. او کار خود را با تأسیس شرکتی در زمینه مهندسی مواد غذایی آغاز کرد و حالا در جایی قرار گرفته است که سالانه دو میلیارد دلار سود کسب می‌کند.

اتومبیل رانی , اتومبیلرانی فرمول یک ,

لطیفیِ پدر علاقه خاصی به برند فراری دارد و به همین خاطر، ماشین مسابقه F2004 میشائیل شوماخر و F2007 کیمی رایکونن را خرید.

ثروتمندترین راننده فعال مسابقات اتومبیلرانی فرمول یک اما لوئیس همیلتون راننده انگلیسی تیم مرسدس است. دستمزد قهرمان هفت دوره مسابقات فرمول یک، 55 میلیون دلار در سال است و دارایی فعلی او بین 300 تا 500 میلیون دلار تخمین زده می‌شود. ضمن اینکه قراردادهای تبلیغاتی او نیز رقم قابل توجهی است که حساب بانکی‌اش را جزو حساب‌های شاخص بانک طبقه‌بندی می‌کند.

میشائیل شوماخر راننده پیشین تیم‌های فراری و مرسدس که او هم هفت بار قهرمان F1 شده، ثروتی حدود 800 میلیون دلار دارد و مجله فوربس در سال‌های 1999 و 2000 او را پردرآمدترین ورزشکار جهان اعلام کرد. بیشترین دستمزد شوماخر از تیم فراری، 80 میلیون دلار بوده است.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها