کد خبر : 26991

س از ۳ دور تمرینی، رانندگان تیم‌های حاضر در فرمول یک ۲۰۱۹ برای تعیین خط در پیست اسپا به میدان رفتند که درنهایت با پول پوزیشن چارلز لکلرک از تیم فراری همراه شد.

به گزارش خودروتک ، دور تعیین خط گرندپری فرمول یک بلژیک ۲۰۱۹ با پول پوزیشن چارلز لکلرک از تیم فراری به پایان رسید؛ سباستین فتل و لوئیس همیلتون، دوم و سوم شدند.

به این ترتیب، راننده‌ی موناکویی فراری فردا رقابت اصلی گرندپری فرمول یک بلژیک ۲۰۱۹ را از خط اول آغاز خواهد کرد. به‌دنبال لکلرک، فتل از فراری و لوئیس همیلتون از مرسدس بنز قرار گرفتند. در روز عملکرد خوب تیم فراری، رانندگان تیم مرسدس و حتی ردبول نتوانستند مانند هفته‌های قبل موفق باشند.

 

2020 Belgian formula 1 Grand Prix / گرندپری فرمول یک بلژیک

 

دور تمرینی اول با عملکرد خوب سباستین فتل و چارلز لکلرک پایان یافت؛ در تمرین دوم هم این رانندگان فراری بودند که عملکرد بهتری نسبت به سایر رانندگان داشتند. تمرین سوم که ساعاتی پیش به پایان رسید، باز هم با موفقیت لکلرک و فتل همراه شد تا رانندگان برای مرحله‌ی تعیین خط آماده شوند. در این تمرین، لوئیس همیلتون تصادف کرد و بخش جلوی خودرو را از دست داد؛ با این حال تیم مرسدس، خودرو را برای تعیین خط آماده کرد.

 

2020 Belgian formula 1 Grand Prix / گرندپری فرمول یک بلژیک

 

مرحله‌ی اول تعیین خط فرمول یک بلژیک با آتش‌گرفتن خودروی رابرت کوبیتسا آغاز شد و راننده‌ی تیم ویلیامز در همان ابتدا با تعیین خط خداحافظی کرد. جورج راسل، دنیل کویات، کارلوس ساینز و پیر گسلی نیز از زمان‌گیری و راهیابی به مرحله‌ی دوم تعیین خط باز ماندند. در این دور لکلرک، فتل و وشتاپن در رده‌های اول تا سوم ایستادند؛ خودروی جوویناتزی هم در همین مرحله آتش گرفت تا نتواند در مرحله‌ی دوم تعیین خط شرکت کند و عصر روز شنبه برای او به پایان برسد.

 

الکساندر آلبون ردبول

 

دور دوم مرحله‌ی تعیین خط گرندپری فرمول یک ۲۰۱۹ پس از کمی تأخیر به دلیل خارج کردن خودروی جوویناتزی، با پیشتازی لکلرک، فتل و همیلتون ادامه یافت؛ در حالی که آنتونیو جوویناتزی، الکساندر آلبون، لنس استرول، لندو نوریس و رومن گروژان از راهیابی به مرحله‌ی سوم تعیین خط باز ماندند. به این ترتیب رانندگان تیم‌های مرسدس، فراری، ردبول، آلفارومئو، رنو، هاس و ریسینگ پوینت توانستند در مرحله‌ی پایانی تعیین خط حضور داشته باشند. البته الکساندر آلبون به دلیل تعویض پیشرانه‌ی خودرو باید مسابقه‌ی فردا را با جریمه‌ی پنج رده پایین‌تر از زمان ثبت شده در دور تعیین‌خط آغاز کند.

 

2020 Belgian formula 1 Grand Prix / گرندپری فرمول یک بلژیک

 

 

در نهایت دور سوم مرحله‌ی تعیین خط گرندپری ۲۰۱۹ فرمول یک بلژیک با پیشتازی چارلز لکلرک و ثبت زمان ۱ دقیقه و ۴۲/۵۱۹ ثانیه به پایان رسید. پس از لکلرک، راننده‌ی آلمانی فراری با ۰/۷۴۸ ثانیه اختلاف نسبت به پیشتاز در جایگاه دوم ایستاد. پس از فتل نیز لوئیس همیلتون با ۰/۷۶۳ اختلاف نسبت به پیشتاز در مکان سوم تعیین خط گرندپری فرمول یک بلژیک ایستاد. والتری بوتاس، مکس وشتاپن، دنیل ریکیاردو، نیکو هالکنبرگ، کیمی رایکونن، سرجیو پرز و کوین مگنوسن نیز در جایگاه چهارم تا دهم قرار گرفتند.

رتبه راننده تیم

 
۱ چارلز لکلرک  فراری
۲ سباستین فتل  فراری
۳  لوئیس همیلتون مرسدس
۴  والتری بوتاس مرسدس
۵ مکس وشتاپن ردبول
۶ دنیل ریکیاردو رنو
۷ نیکو هالکنبرگ  رنو
۸ کیمی رایکونن آلفارومئو
۹ سرجیو پرز  ریسینگ پوینت
۱۰ کوین مگنوسن هاس

مرحله‌ی اصلی فرمول یک بلژیک ۲۰۱۹، یک‌شنبه ۱۰ شهریور ماه ۹۸ از ساعت ۱۷ و ۴۰ دقیقه به وقت تهران آغاز خواهد شد و احتمالاً‌ شبکه ورزش سیما نیز آن را به‌طور مستقیم پخش خواهد کرد.

منبع: زومیت

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها