کد خبر : 17754

خبری منتشر شده است که براساس آن، پلیس آلمان چندی پیش، بیش از صد خودروی اسپرت را که در یکی از بزرگراه های این کشور در حال مسابقه دادن بودند، متوقف کرد.

به گزارش خودروتک ، همان طور که می دانید، جاده ها در آلمان برای رانندگی با سرعت بالا طراحی شده اند و به خوبی از پس این مسئله برمی آیند. افسانه ها حکایت از این دارند که می توان به دور از هرگونه مجازاتی با سرعت ۳۲۰ کیلومتر بر ساعت به رانندگی پرداخت؛ اما برخلاف تصورات در اکثر بخش های بزرگراه سرعت ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت روی تابلوها نقش بسته که این رقم در بخش های شهری به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت نیز کاهش پیدا می کند.

حدود ۱۲۰ خودروی اسپرت عمدتا گران ‌قیمت همچون لامبورگینی، پورشه، آئودی و بی‌ام‌و، مسابقه‌ای به اسم «یورورالی» شرکت داشتند که از اسلو، پایتخت نروژ شروع شده بود و تا پراگ، پایتخت جمهوری چک ادامه دارد.

بر اساس قوانین آلمان، در برخی از بزرگراه‌های این کشور هیچ محدودیتی برای سرعت وجود ندارد. با این وجود پلیس آلمان می‌گوید که توسط رانندگان دیگر اتومبیل‌ها هشدارهایی را دریافت کرده مبنی بر اینکه خودروهای اسپرت در حالی که سرعتی بیش از ۲۵۰ کیلومتر در ساعت داشته‌اند، دست به کارهای مخاطره ‌آمیز می‌زدند.

اگرچه رانندگان خودروهای اسپرت انجام کارهای خطرناک در اتوبان را رد کرده‌اند اما پلیس می‌گوید برای ادعای خود، مدارکی همچون عکس خودروها و گزارش شاهدان را در اختیار دارد.

پلیس اعلام کرد که با وجود ادامه داشتن تحقیقات، به رانندگان اجازه داده تا به مسیرشان ادامه دهند.

منبع: دیجیاتو
ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها