کد خبر : 9976

کی‌روش سرمربی سابق تیم ملی امروز قرارداد خود را با تیم ملی کلمبیا رسمی می‌کند ولی با این حال هنوز نیم‌نگاهی به ایران دارد.

کارلوس کی روش در حالی کشور را ترک کرد که طلب خود را از فدراسیون فوتبال دریافت نکرد. کارلوس کی‌روش با وجود آنکه فدراسیون بدهی نسبتاً سنگینی به او داشت، همراه با ایران به جام‌ملت‌ها رفت و تنها زمانی این مسئله را برملا کرد که منتقدان به او تاختند. کی‌روش هم گفت کدام‌یک از آن‌ها حاضرند مدت نسبتاً زیادی پول نگیرند و کار کنند؟

کفاشیان نایب‌رئیس فدراسیون هم در این باره گفت: «بله، او گلایه دارد و گلایه‌اش هم به حق است. ما همیشه پولش را دیر پرداخت می‌کنیم و بنده‌خدا حق دارد ناراحت باشد.» کفاشیان حتی تأکید کرد: «ما هنوز به کی‌روش بدهی داریم و در تلاش هستیم آن را پرداخت کنیم ولی مشکل مالی داریم.» 

بعد از اظهارات کفاشیان کنکاش کردیم تا بفهمیم کارلوس کی‌روش چقدر از فدراسیون فوتبال طلب دارد؟ خیلی زود هم رقم دستگیرمان شد. کارلوس کی‌روش از پیش از جام جهانی از ایران طلب داشت و بعد از ادامه کارش این طلب بیشتر و بیشتر شد. او سالانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار دلار از فدراسیون دریافت می‌کرد که قرار شد بعد از جام جهانی تا جام ملت‌ها ۶۰۰ هزار دلار دریافت کند. فدراسیون موفق نشد بعد از جام جهانی پولی به کی‌ر‌وش بدهد. از قبل هم او ۳۰۰ هزار دلار طلب داشت. 

در واقع کارلوس در حال حاضر ۹۰۰ هزار دلار تنها به خاطر دستمزدش طلبکار است که رقم، رقم سنگینی است، اما این تمام طلب کی‌روش نیست. فدراسیون فوتبال بخشی از پاداش کی‌‎روش از جام جهانی را هم پرداخت نکرده است. پاداش دو بازی عمان و چین هم باقی مانده که هر کدام ۶ هزار دلار است و روی هم می‌شود ۱۲ هزار دلار. کی‌روش در مجموع غیر از آن ۹۰۰ هزار دلار، ۳۰۰ هزار دلار دیگر هم طلب دارد که روی هم یک میلیون و ۲۰۰ هزار دلار می‌شود که رقم بسیار سنگینی است و با یک ضرب و تقسیم ساده به ۱۴ میلیون و ۴۰۰ میلیون تومان می‌رسد. فدراسیون فوتبال در تلاش است این پول را از طریق فیفا پرداخت کند. بعد از صعود تیم ملی به جام جهانی روسیه فیفا باید ۹ میلیون دلار به تیم ملی پرداخت می‌کرد که تنها بخش کوچکی از آن را پرداخت کرده است. بخش عمده آن به خاطر مشکلات تحریم پرداخت نشده. فدراسیون امیدوار است تا از همین منبع بتواند پول کی‌روش را پرداخت کند. تازه علاوه بر این دستیاران کی‌روش هم از فدراسیون طلب دارند و در مجموع رقم سر به فلک می‌گذارد.

منبع: خبرورزشی

ارسال نظر

دیگر رسانه ها