کد خبر : 82132

خبر خوش درباره واریز بعدی سود سهام عدالت

خبر خوش درباره واریز بعدی سود سهام عدالت

شاخص کل بورس در اولین روز کاری هفته برخلاف روزهای اخیر خود سرخ‌پوش بود؛ با این‌ حال ارزش سهام عدالت امروز چقدر شد؟

شنبه 10 دی سهام عدالت در جهت شاخص کل حرکت کرد و روند منفی به خود گرفت. ارزش سهام عدالت 532 هزار تومانی با کاهش 3.3 درصدی به 14 و 734 هزار تومان رسید.

ارزش روز سهام عدالت یک میلیون تومانی هم با کاهش بیش یک میلیون و 854 هزار تومانی به 27 میلیون و 737 تومان رسید./تجارت نیوز

چگونه در سامانه سجام ثبت نام کنیم؟

یکپارچه سازی اطلاعات فعالان بورس و ذخیره سازی اطلاعات سرمایه‌گذاران بازار سرمایه از مهم‌ترین اهداف سامانه سجام است.

یکپارچه سازی اطلاعات فعالان بورس و ذخیره سازی اطلاعات سرمایه‌گذاران بازار سرمایه از مهم‌ترین اهداف سامانه سجام است.

 

 سامانه سجام با هدف ذخیره‌سازی اطلاعات فعالان بازار سرمایه راه‌اندازی شده است و به طور کلی یکپارچه سازی اطلاعات فعالان بورس را برعهده دارد.

افراد برای دریافت کد بورسی باید در سامانه جامع اطلاعات مشتریان که به اختصارسامانه سجام نامیده می‌شود ثبت نام کنند، به همین علت باید به نشانی اینترنتی www.sejam.ir مراجعه کرده و گزینه ثبت نام را انتخاب کنند، سپس شماره همراه خود را ثبت و کد تایید را وارد و نوع مشتری را تعیین کنند.

در گام بعد فرد باید به پرداخت هزینه ثبت نام، که حدود ۱۱ هزار تومان است، اقدام کند، در مرحله بعد متقاضی اطلاعات هویتی خود را وارد می‌کند.

مرحله آخر نیز ثبت اطلاعات نماینده، ثبت اطلاعات تماس، وارد کردن کد‌های سهامداری (که ضرورت ندارد)، وارد کردن اطلاعات شغلی و مالی و وارد کردن حساب بانکی و در نهایت چک کردن اطلاعات است.

افراد پس از انجام تمامی این مراحل و تکمیل فرآیند ثبت نام باید از سامانه خارج شوند تا پس از ۲۴ ساعت پیامکی حاوی کد پیگیری ثبت نام برای فرد ارسال شود، همچنین در صورت اشتباه واردکردن اطلاعات در هنگام ثبت نام لازم است تا فرد متقاضی قبل از مراجعه حضوری به کارگزاری‌ برای احراز هویت وارد سایت سجام شده و از آنجا گزینه ویرایش اطلاعات سجام را انتخاب کند تا از این طریق به تکمیل ثبت نام بپردازد.

بعد از ارسال کد پیگیری ثبت نام به تلفن همراه، فرد باید برای احراز هویت سجام به یکی از دفاتر پیشخوان خدمات دولت مراجعه کند، البته برای احراز هویت غیر حضوری نیز باید به یکی از راه‌هایی که در سایت سجام درج شده، اقدام کند.

گفتنی است سامانه سجام sejam.ir با هدف یکپارچه سازی اطلاعات افرادی که وارد بورس می‌شوند، روی کار آمد تا هم خدمات دهی به این افراد راحت‌تر شود، هم اطلاعات فردی افراد حقیقی و حقوقی در این سامانه ثبت شود. در واقع، سامانه سجام وظیفه ثبت اطلاعات هویتی افراد را دارد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها