کد خبر : 82104

شانه تخم‌مرغ چند؟

شانه تخم‌مرغ چند؟

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران‌میهن گفت: وزارت جهاد قیمت هر شانه تخم‌مرغ فله ۱.۸۰۰ گرمی برای مصرف کننده را ۸۵ هزارتومان اعلام کرد.

حمیدرضا کاشانی افزود: وزارت جهاد کشاورزی نرخ جدید تخم مرغ را تعیین و به تشکل ها اعلام کرده است که آنها براین مبنا موظف به تامین تخم مرغ میادین هستند.

او قیمت جدید هرکیلو تخم مرغ درب مرغداری را ۳۹ هزار و ۵۰۰ تومان و هرشانه ۱.۸۰۰ گرمی تخم‌مرغ را ۷۱ هزار و ۱۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: براین اساس نرخ هرشانه تخم مرغ ۱.۸۰۰ گرمی برای مصرف کننده ۸۵ هزارتومان است. براین اساس عرضه هر عدد تخم‌مرغ بالاتر از ۳ هزارتومان غیرمنطقی است.

کاشانی بیان کرد: روزانه ۳ هزار و ۵۰۰ تن تخم مرغ در کشور تولید می شود که ۲۰۰ تا ۳۰۰ تن این‌ میزان مازاد بر نیاز بازار است.

باشگاه خبرنگاران نوشت: رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن ادامه داد: علی رغم مازاد تولید، معاونت بازرگانی وزارت جهاد طی نامه ای به سازمان دامپزشکی اعلام کرده که هیچ گونه مجوز بهداشتی صادر نشود که براین اساس صادرات محدود هم متوقف شد.

او اظهار کرد: با توجه به نوسان نرخ ارز و اثر آن بر مواد اولیه، فشارهایی به بخش تولید وارد می شود که در نهایت این امر منجر به تسریع در حذف گله طی ماه های آتی خواهد شد.

ارسال نظر

دیگر رسانه ها