کد خبر : 81996

دربی 99 | پنالتی کدام تیم گرفته نشد؟

دربی 99 | پنالتی کدام تیم گرفته نشد؟

نوذر رودنیل و حیدر سلیمانی به کارشناسی اتفاقات داوری دربی ۹۹ پرداختند.

نوذر رودنیل، کارشناس داوری در خصوص قضاوت محمدحسین زاهدی فر در داربی ۹۹ عنوان کرد: خطایی که منجر به گل پرسپولیس شد، صحیح بود و صادقی توسط جلالی سرنگون شد. هم‌چنین کارت زرد داده شده به سعید مهری در دقیقه ۱۹ درست بود زیرا شدت خطا زیاد نبود.

وی درباره آفساید بودن گل تساوی استقلال عنوان کرد: گل کاملا سالم بود و آفسایدی نبود. تنها دست چشمی در آفساید بود که دست هم عضو گلزن محسوب نمی‌شود و در نتیجه ایرادی به تصمیم داور وجود ندارد.

او درباره نیمه دوم توضیح داد: در نیمه دوم اتفاق خاصی رخ نداد. در دقیقه ۷۳، شوت مهاجم پرسپولیس به دست نیک‌نفس برخورد کرد که دست بسته و سر جای خودش بود و هندی رخ نداد. داور با توجه به تعویض‌ها و گل‌ها، می‌توانست حداقل ۶ دقیقه وقت اضافه بگیرد که تنها ۳ دقیقه گرفت. بهتر بود داوران ما از کار مثبت کمیته داوران فیفا برای گرفتن وقت تلف شده در بازی، الگوبرداری می‌کردند.

سلیمانی: هر دو گل دربی در نیمه اول درست بود

کارشناس داوری فوتبال کشورمان گفت: در صحنه به ثمر رسیدن گل اول استقلال شاهد کار عالی کمک‌ داور دوم بازی بودیم.

حیدر سلیمانی در خصوص قضاوت محمدحسین زاهدی‌فرد در نیمه اول دربی ۹۹ گفت: با توجه به اینکه این دیدار بدون تماشاگر برگزار می‌شود، تیم داوری با تمرکز بالا قضاوت کرد و اشتباهات هم از سوی داور کم بود.

وی ادامه داد: در دقیقه ۷ بازی، استقلالی‌ها معترض بودند که توپ در محوطه جریمه پرسپولیس به دست بازیکن این تیم برخورد کرده و داور باید پنالتی می‌گرفت، اما اعلام کرنر کاملاً صحیح بود چون توپ به سینه بازیکن پرسپولیس خورده بود.

کارشناس داوری درباره صحنه گل استقلال که مشکوک به آفساید بود، عنوان کرد: در صحنه گل استقلال شاهد کار عالی کمک داور بودیم که واقعاً تحسین‌برانگیز بود و تصمیم به ادامه بازی گرفت. در واقع کمک داور دوم بازی تصمیمی گرفت که فقط باید با VAR گرفته می‌شد. اگر در جام جهانی بود حتماً از VAR استفاده می‌شد، در حالی که گل کاملاً صحیح بود.

سلیمانی درباره گل پرسپولیس گفت: گل پرسپولیس هم سالم و صحنه خطای سرخپوشان هم درست بود و مشکلی در این گل وجود نداشت.

وی در پایان گفت: در وقت‌های تلف‌شده نیمه اول تکلی در محوطه استقلال، توسط  سیلوا زده شد.بازیکنان پرسپولیس معتقد بودند توپ به دست مدافع استقلال  برخورد کرد که این طور نبود و حتی اگر توپ در آن صحنه به دست بازیکن استقلال برخورد می‌کرد، پنالتی نبود.

ایسنا

ارسال نظر

دیگر رسانه ها