کد خبر : 81869

کسر امتیاز در انتظار استقلال

کسر امتیاز در انتظار استقلال

پنجره استقلال به‌خاطر بدهی به بازیکنی بسته شده که باشگاه ادعا کرده بود طلب او را واریز کرده است.

به گزارش همشهری‌آنلاین، استقلال روزهای پرتنش و ناآرامی را سپری می‌کند و علی فتح‌الله‌زاده بعد از گرفتن پست مدیرعاملی این باشگاه، هرگز تصور نمی‌کرد که با چند بحران مختلف مواجه شود. پرداخت طلب استراماچونی، وضعیت مبهم محمد محبی، بدهی به باشگاه شباب‌الاهلی بابت انتقال مهدی قائدی و عدم‌پرداخت حق و حقوق بازیکنان و اعضای تیم، مهم‌ترین مشکلات استقلال است و حالا داستان طلب هروویه میلیچ، بازیکن سابق استقلال هم دوباره برای این باشگاه دردسر درست کرده است.

روز گذشته برخی سایت‌های خبری به این موضوع اشاره کردند که میلیچ به‌دلیل جعل اسناد توسط باشگاه استقلال از آنها به فیفا شکایت کرده ولی تسنیم جزو معدود خبرگزاری‌های رسمی بود که اعلام کرد در مورد میلیچ حداقل تا دیروز شکایتی به‌دست باشگاه استقلال نرسیده است. این بازیکن چند ماه پیش در نامه‌ای به استقلال اعلام کرد فیش واریزی آنها واقعی نیست و چون پولی به‌حساب او واریز نشده، این حق را برای خود قائل است که به فیفا شکایت کند.

ظاهرا زمانی که فیفا رأی شکایت میلیچ از استقلال را اعلام می‌کند، باشگاه استقلال با ارسال فیش واریزی، از پرداخت مطالبات این بازیکن خبر می‌دهد، اما میلیچ متوجه می‌شود پولی به‌حساب او واریز نشده و فیش ارسالی جعلی است. این مسئله باعث ناراحتی مدافع کروات پیشین آبی‌پوشان می‌شود و در نامه‌ای به استقلال اعلام می‌کند چون فیش واریزی جعلی است، این حق را برای خودش قائل است که به فیفا شکایت کند. پنجره نقل‌وانتقالات استقلال نیز از آن زمان تاکنون به‌دلیل عدم‌تأیید میلیچ برای گرفتن مطالباتش بسته است.

جعل فیش واریزی برای نخستین بار نیست که در استقلال اتفاق می‌افتد. در زمان انتقال محمد نادری از کورتریک بلژیک به استقلال، مسئولان وقت فیش واریزی جعلی به این باشگاه ارسال می‌کنند. دومین جعل، در زمان انتقال محمد محبی از سانتاکلارای پرتغال به استقلال اتفاق افتاد. زمانی که طرف پرتغالی با انتقال قرضی محبی به استقلال موافقت کرد، برای ارسال ITC شرط گذاشته بود که باید قسط اول پول این انتقال پرداخت شود.

یکی از معاونان سابق استقلال که به‌تازگی برکنار و حرف و حدیث‌هایی در رابطه با مبلغ قراردادش با باشگاه مطرح شده است، ایمیلی را به باشگاه سانتاکلارا معرفی می‌کند که ارتباطی به استقلال نداشت. بار دیگر فیش جعلی و غیرواقعی برای باشگاه سانتاکلارا ارسال می‌شود. مسئولان سانتاکلارا نیز به همان ایمیل معرفی شده چندبار ایمیل‌های مختلف ارسال می‌کنند و توضیح می‌دهند باشگاه استقلال علاوه بر پرداخت‌نکردن پول انتقال محبی، به آنها بی‌احترامی کرده است. با تغییر مدیریت باشگاه، مسئولان فعلی متوجه ایمیل معرفی‌شده به سانتاکلارا می‌شوند و به طرف پرتغالی اعلام می‌کنند این ایمیل از سوی استقلال مورد تأیید نیست و به‌زودی مطالبات مربوط به محبی را پرداخت خواهند کرد. باشگاه سانتاکلارا نیز موضوع را می‌پذیرد، اما مشکل اینجاست که تنها ۹۰هزار یورو از پول انتقالی استقلال به‌حساب باشگاه پرتغالی نشسته و مابقی تأیید نشده است.

حالا ماجرای میلیچ هم می‌تواند مشکلات استقلال را در کنار پرونده بدهی ۵۲میلیارد تومانی به استراماچونی، بیشتر کند. این دو پرونده، استقلال را در آستانه کسر امتیاز و جریمه مالی قرار داده است.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها