کد خبر : 81684

کارمندان این سازمان مدیرعامل را بیرون انداختند!

کارمندان این سازمان مدیرعامل را بیرون انداختند!

جمعی از پرسنل صندوق بازنشستگی کشوری محمد اسکندری مدیرعامل صندوق را از ساختمان این مجموعه بیرون کرده‌اند.

خبر رسیده به رویداد۲۴ نشان می‌دهد ساعاتی پیش در ساختمان صندوق بازنشستگی کشوری اتفاقات عجیبی رخ داده که در نهایت به اخراج محمد اسکندری از صندوق بازنشستگی کشوری توسط پرسنل شاغل منجر شده است.

ماجرا از این قرار است که از روز حضور محمد اسکندری در صندوق بازنشستگی کشوری حاشیه‌های زیادی ایجاد شده بود؛ حاشیه‌هایی که بر سر افزایش حقوق بازنشستگان رخ داده بود. یک منبع آگاه به رویداد۲۴ می‌گوید سیدصولت مرتضوی چند روز پس رای اعتماد از مجلس در دیداری سرزده و بدون حضور اسکندری به ساختمان صندوق بازنشستگی کشوری مراجعه کرده و طبقه به طبقه با پرسنل مجموعه درباره وضعیت پرسنلی و حقوق مزایا گفت‌وگو کرده است. بعد از شنیدن صحبت‌ها وزیر کار می‌خواهد کلیه پرسنل در نمازخانه صندوق جمع شوند. در ادامه پرسنل صندوق بازنشستگی نسبت به مدیریت محمد اسکندری انتقادات تندی مطرح می‌کنند و مرتضوی ضمن پذیرش، وعده پیگیری می‌دهد.

اخبار رسیده به رویداد۲۴ حاکی است که با وجود ابتکار عمل وزیر کار برای گفت‌وگوی مستقیم با پرسنل، رئیس حراست صندوق اقدام به فیلمبرداری و تصویربرداری از منتقدان کرده است. مدیر حراست فعلی صندوق بازنشستگی از چهره‌های نزدیک به صادق محصولی است.

پس از این جلسه و با پیگیری وزیر کار، حقوق پرسنل صندوق حدود یک میلیون تومان افزایش می‌یابد، با این حال اسکندری دستور می‌دهد یک میلیون تومان حقوق کارکنان از محل بهره‌وری و مزایا کسر شود! به نحوی‌که با وجود دستور مستقیم وزیر در اجرای مصوبه مجلس، عملا افزایش حقوق نادیده گرفته می‌شود و همین موضوع باعث شکل‌گیری اعتراضات گسترده‌ای در ساختمان صندوق بازنشستگی کشوری در میدان فاطمی می‌شود.

دعوای کارکنان صندوق بازنشستگی با اسکندری

پیگیری‌های رویداد۲۴ نشان می‌دهد «همزمان با ورود محمد اسکندری به ساختمان صندوق بازنشستگی، اعتراضات تندی توسط برخی از کارکنان به‌خاطر کاهش حقوق انجام می‌گیرد که این درگیری به علت بی‌توجهی اسکندری، تا دفتر مدیرعامل کشیده می‌شود. وقتی اسکندری حاضر به پاسخگویی نمی‌شود و کارکنان با دفتر وزیر تماس می‌گیرند که در پی این اقدام، وزیر کار، مجتبی مولوی مدیر کل حوزه وزارت را به صندوق بازنشستگی می‌فرستد.»

یک منبع آگاه به رویداد۲۴ می‌گوید: «کارکنان صندوق استان تهران در اعتراض به کسر حقوق مقابل در ورودی صندوق تجمع می‌کنند و از اسکندری می‌خواهند برای ارائه توضیحات به جمع آنها بیاید ولی اسکندری از حضور اجتناب می‌کند. این بی‌اعتنایی باعث خشم و عصبانیت کارکنان معترض و شعار دادن «بی‌شرف بی‌شرف» در خیابان می‌شود.

او می‌گوید: «تجمع گسترده در صندوق بازنشستگی باعث می‌شود پای نیروی انتظامی به این مجموعه باز شود و زمانی‌که نیروی انتظامی از دلیل تجمع مطلع می‌شود، در اقدامی اصولی از مدیرعامل می‌خواهد برای کاهش تنش و پایان دادن به تجمع در جمع معترضان حاضر شود.»

یکی دیگر از کارکنان صندوق بازنشستگی کشوری به رویداد۲۴ می‌گوید «نیروی انتظامی هم از مدیر درخواست کرده بود به جمع معترضان بیاید اما او حضور نیافت به همین دلیل جمعی از پرسنل شاغل مقابل اتاق او رفتند، با این حال مدیرعامل نه تنها از اتاقش بیرون نیامد بلکه رئیس دفترش پرسنل را تهدید کرد که همین قضیه باعث شد پرسنل به اتاق اسکندری بروند و او را به زور از اتاقش بیرون بکشند. زمانی‌که محمد اسکندری به میان پرسنل آورده می‌شود هم هیچ پاسخی به معترضان نمی‌داد و به آنها پوزخند می‌زد که همین مسئله باعث درگیری فیزیکی شد؛ به‌نحوی‌که ابتدا میان طهماسبی مسئول دفتر اسکندری و معترضان درگیری رخ داد و پس از آن هم زد و خوردی با مدیرعامل صندوق بازنشستگی رخ داد و کارکنان دیگر اجازه برگشت به اسکندری ساختمان را ندادند و او را بیرون کردند.»

خبرهای شنیده حاکی است که سیدصولت مرتضوی وزیر کار از عملکرد ضعیف محمد اسکندری مدیرعامل صندوق بازنشستگی گلایه‌مند است و در صدد برکناری اوست؛ اقدامی که در نهایت با تعلل وزیر کار محقق نشد ولی توسط پرسنل به اجرا در آمد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها