کد خبر : 81579

سناریو جدید برای قیمت بنزین

سناریو جدید برای قیمت بنزین

یک کارشناس اقتصاد انرژی اعتقاد دارد: راه‌حل کاهش مصرف بنزین افزایش قیمت آن نیست؛ چراکه رفت و آمد باید انجام گیرد و در این وضعیت برای مردم بنزین ۳ هزار تومانی و ۵ هزارتومانی فرقی نمی‌کند.

خبرآنلاین، نرسی قربان در یاداشتی نوشت: دولت اعلام کرده‌است که امسال افزایش قیمت بنزین نخواهد داشت اما باید به یاد داشت که افزایش قیمت بنزین نیز تنها به صورت کوتاه مدت جوابگو خواهد بود.

وی افزود: به طور کلی راه‌حل کاهش مصرف بنزین افزایش قیمت آن نیست؛ چراکه رفت و آمد باید انجام گیرد و در این وضعیت برای مردم بنزین ۳ هزار تومانی و ۵ هزارتومانی فرقی نمی‌کند.

این کارشناس اقتصاد انرژی تصریح کرد: به هر حال نمی‌توان از تردد ضروری چشم پوشید و شاید تنها وقتی قیمت بتواند بر مصرف تاثیر بگذارد که بهای هر لیتر بنزین چهار برابر قیمت کنونی شود.

قربان عنوان کرد: در این صورت نیز کاهش مصرف تنها ۲۰ تا ۳۰ درصد است. پس روشن است مولفه قیمت تحت هیچ شرایطی مهارکننده مصرف بالای بنزین نیست.

وی خاطرنشان کرد: نکته این‌جاست که باید طرحی دقیق با هدف ایجاد سیستم حمل و نقل و بهبود کیفیت خودروها و ... اجرایی شود تا در این صورت افزایش قیمت بتواند تاثیری را بر مصرف به جا بگذارد.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها