کد خبر : 81125

نام حذف تیم ملی ایران در اجلاس فیفا حتی مورد بررسی اولیه هم قرار نگرفت!

فیفا در اجلاسی که در اوکلند برگزار شد توانست قدم مهمی را در سیستم نقل و انتقالات جهانی بردارد و قوانینی را برای مرکز اطلاعات تصویب کند.

این قوانین در واقع نتیجه اصلاحات جدی و قابل توجهی هستند که سیستم نقل و انتقالات فیفا پس از برگزاری روند مشاوره با افراد خبره و کارشناسان و حقوقدانان متعدد در این زمینه از سال ۲۰۱۷ آغاز کرده بود.

این قوانین از ۱۶ نوامبر ۲۰۲۲ لازم الاجرا هستند و مجموعه‌ای از قوانین به حساب می‌آیند که مرکز اطلاعاتی فیفا بر اساس آن پرداخت‌های بین باشگاه‌ها را مدیریت می‌کند، روندش را در نظر می‌گیرد و آن را به صورت اتومات کنترل می‌کند که قرار است در تمامی سیستم‌های نقل و انتقالاتی بین المللی به کار گرفته شود.

تخمین زده می‌شود که مرکز اطلاعاتی فیفا به این شکل سالانه نزدیک به ۴۰۰ میلیون یورو را بین باشگاه‌ها توزیع خواهد کرد.

فوری| پروژه حذف ایران از جام جهانی شکست خورد/ بی‌محلی فیفا به شایعه‌سازان

جانی اینفانتینو در این باره گفت: «فیفا متعهد است که از کرامت این بازی محافظت کند و اطمینان حاصل کند که عملکرد هرم فوتبال با روح اتحاد و شفافیت مدنظر این سازمان هم‌خوانی دارد. فوتبال باید سیستم نقل و انتقالاتی‌ای را به کار بگیرد که با مسئولیت پذیری در تمامی سطوح این بازی با رعایت انصاف پیش برود.»

اجلاس فیفا همچنین به توافق رسید تا چارچوب قوانین مشخصی را برای جلسات آزمایشی بازیکنان پیش از ثبت قرارداد در نظر بگیرد که شامل بررسی شرایط درمانی، حداقل سن و یافتن بهترین راه برای مراقبت قانونی از بازیکنان است.

آکادمی‌های هر باشگاه نیز باید تعداد دوربین‌های مدار بسته را افزایش دهند.

در خبری که از سوی مارکا منتشر شده آمده است که موضوع پیشنهاد حذف تیم ملی ایران از جام جهانی ۲۰۲۲ قطر حتی مورد بررسی هم قرار نگرفته است.

ورزش سه

ارسال نظر

دیگر رسانه ها