کد خبر : 81047

بازیکن اسبق تیم ملی گفت: اگر پنج درصد هم حساب کنیم که تیم ایران از جام جهانی حذف می شود فاجعه بزرگی در ورزش کشورمان رقم می خورد و لطمه بدی شامل حال ما می شود.

حسن روشن، بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان در جام جهانی ۱۹۷۸ آرژانتین و پیشکسوت باشگاه استقلال در گفت‌وگو با خبر ورزشی، درباره تغییرات در راس کادر مدیریتی استقلال و شایعه حذف ایران از جام جهانی ۲۰۲۲ قطر اظهاراتی را مطرح کرد.

درباره تغییرات در رأس کادر مدیریتی باشگاه استقلال چه صحبتی دارید؟

علی فتح‌الله‌زاده خیلی دوست داشت دوباره مدیرعامل باشگاه استقلال شود. البته او چهار یا پنج بار مدیرعامل شده و دوباره رفته است. وقتی یک نفر را از جایی برمی‌دارند یعنی موقع آوردنش اشتباه کرده‌اند ولی وقتی دوباره او را برمی‌گرداند یعنی این بار به او اعتماد کرده اند. امیدوارم این اعتماد پابرجا باشد.

چطور؟

خب! چون خوب نیست که مدیرعامل باشگاه استقلال امروز بیاید سال بعد عوض شود. حاجی هم قبلاً از مدیرعاملی اشباع شده بود و حالا در این مدت قطعا با تفکرات بزرگتری برگشته. امیدوارم این بار فتح‌الله‌زاده اینقدر در استقلال بماند تا بر اثر کهولت سن از استقلال کنار برود.

امیدوارم فتح‌الله‌زاده براثر کهولت سن از استقلال برود/ حاجی به زودی دوباره جوان می‌شود/ حذف از جام جهانی خیلی خطرناک است

چرا فکر می‌کنید بازگشت او موفقیت آمیز خواهد بود؟

او یک مدیر با تجربه است و بر اساس همان شعر معروف که میگوید: «موی سپید را فلکم رایگان نداد» حالا باید از تجربه اش استفاده کند و این بار اشتباهات گذشته را مرتکب نشود.

به نظر شما چهره علی فتح‌الله‌زاده نسبت به آخرین دوران حضورش در راس مدیریت باشگاه استقلال تغییراتی داشته است؟

به نظر کمی‌خسته و پیرتر می‌رسد اما با علاقه ای که به استقلال دارد مطمئنم اگر دو هفته دیگر از او عکس بگیرند دوباره جوان شده است. ولی یک نکته خیلی مهم است...

...چه نکته ای؟

هر مدیری در این سالها به استقلال آمده اعم از سعادتمند، آجرلو، فتحی و بقیه در برخورد اول به آنها گفتم درست کردن باشگاه بزرگی مثل استقلال مثل آب خوردن است و فقط کاقیست برگردید و به عقب نگاه کنید تا راه موفقیت را ببینید. اگر آکادمی‌باشگاه قدرتمند باشد، می‌توانید پشتوانه سازی خوبی داشته باشید. همچنین اگر از پیشکسوتان حمایت کنید، زمانی که خواستند شما را عوض کنند دیگر آنها برایتان نماز شب نمی‌خوانند که زودتر عوض تان کنند. اگر همین دو نکته توسط فتح‌الله‌زاده مد نظر قرار بگیرد این دفعه در استقلال می‌ماند و موفق خواهد بود.

فکر می‌کنید فتح‌الله‌زاده بتواند با استقلال قهرمانی آسیا را به دست بیاورد؟

یک مدیر وقتی در باشگاه به مشکل برمی‌خورد که فقط به فکر تیم باشد. اینکه اگر تیمم دو مرتبه شکست خورد مرا تحت فشار می‌گذارند، فکر غلطی است. همانطور که گفتم مدیر باید همراه با تیم اصلی باشگاه کمیته‌هایش را هم تقویت کند، آکادمی‌را پویا کند و در نهایت مجموعه باشگاه را بالا بیاورد. آن وقت می‌تواند از دستاوردهایش بهترین بهره را ببرد.

امیدوارم فتح‌الله‌زاده براثر کهولت سن از استقلال برود/ حاجی به زودی دوباره جوان می‌شود/ حذف از جام جهانی خیلی خطرناک است

شما به عنوان بازیکن ایران با سابقه بازی در جام جهانی، گزارش عجیب روزنامه دیلی تلگراف درباره حذف ایران از جام جهانی را تا چه اندازه جدی تلقی می‌کنید؟

اگر رسانه‌های دیگری هم این موضوع را تایید کنند آن وقت کار مشکل می‌شود. اما در حالت عادی و در فاصله کم باقیمانده تا جام جهانی اتخاذ چنین تصمیمی‌برای فیفا خیلی سخت است و تقریباً برای حذف یک تیم از جام جهانی خیلی دیر است. چون فیفا در این فاصله یک ماهه نمی‌تواند تیمی‌را جایگزین ایران کند. آن وقت همه برنامه‌هایش برهم میریزد. البته در این روزها فشارهایی روی کشورمان وجود دارد و به همین دلیل باید هر احتمالی را بدهیم.

چقدر احتمال می‌دهید که این مطلب جدی باشد؟

بهر حال هر موضوعی مطرح می‌شود باید برایش احتمالی هم در نظر گرفت. شاید ۵ درصد!

امیدوارم فتح‌الله‌زاده براثر کهولت سن از استقلال برود/ حاجی به زودی دوباره جوان می‌شود/ حذف از جام جهانی خیلی خطرناک است

اگر همان پنج درصد اتفاق بیفتد و ایران حذف شود چه تبعاتی برای فوتبال کشورمان در پی خواهد داشت؟

حذف ایران از جام جهانی که امیدوارم این اتفاق نیفتد چیزی نیست که فقط باعث ناراحتی ورزشکاران تیم ملی می‌شود بلکه اثر منفی اش روی کل کشور خواهد بود. چون تقریباً اکثر مردم ایران فوتبال را دوست دارند و به شکل مستقیم با این ورزش در ارتباط اند. حذف ایران از جام جهانی لطمه بزرگی به ورزش کشور می‌زند. شوک بدی است که می‌تواند خطرناک هم باشد. به هر حال فیفا هم برای خودش در ارتباط با صلح جهانی قوانینی دارد. ولی به طور کلی اگر از جام جهانی حذف شویم قطعاً همه ناراحت خواهیم شد.

خبرورزشی

ارسال نظر

دیگر رسانه ها