کد خبر : 80857

پشت پرده اولتیماتوم لوکادیا به پرسپولیس

پشت پرده اولتیماتوم لوکادیا به پرسپولیس

شنیده‌ها حکایت از آن دارد که یک باشگاه عربستانی برای خارج کردن یورگن لوکادیا از چنگ پرسپولیس نقشه کشیده است.

در خبرها آمده بود که باشگاه پرسپولیس باید چند روز پیش یکی از اقساط یورگن لوکادیا مهاجم هلندی خود را پرداخت می‌کرد اما به دلیل بسته بودن حساب این باشگاه این اتفاق تا دیروز رخ نداد. این موضوع باعث به وجود آمدن شایعاتی مبنی بر اینکه لوکادیا به دنبال ترک ایران است، شد.

این در حالی است که لوکادیا چند روز پیش به باشگاه پرسپولیس مهلت ۱۵ روزه‌ای داده بود تا مطالباتش پرداخت شود اما با وجود گذشت چند روز از این مهلت، این پول به این بازیکن هلندی پرداخت نشده بود که در نهایت این اتفاق رخ داد. 

با این وجود کمتر سابقه داشته که یک بازیکن خارجی در شروع کارش با پرسپولیس یا یک باشگاه ایرانی، اولتیماتوم بدهد اما یورگن لوکادیا این اولتیماتوم را داد! بر کسی پوشیده نیست یورگن لوکادیا با سایر مهاجمانی که در سال‌های اخیر بدون کمترین کارآیی به پرسپولیس آمده اند فرق می‌کند. او نه آنتونی استوکس است، نه تادئو و نه دی کارمو و حتی ماریو بودیمیر که طی نیم فصل تنها یک گل برای پرسپولیس زد! او یک مهاجم هلندی اسم و رسم دار است که سابقه دعوت به تیم ملی هلند و بازی در لیگ‌های معتبر انگلیس و بوندس لیگا را در کارنامه دارد.

یورگن لوکادیا در بدو ورود به پرسپولیس هم خوش درخشیده و با زدن ۴ گل بهترین گلزن و ستاره این تیم در فصل جاری بوده است. بنابراین طبیعی است چنین مهاجم با کیفیتی توجه تیم‌های عربی حاشیه خلیج فارس را به خود جلب کند. در همین ارتباط شنیدیم یک تیم عربستانی با پیشنهادی گزاف و چند برابر پرسپولیس سراغ یورگن لوکادیا آمده است.

شاید بد نباشد اشاره کنیم در یکی دو سال اخیربسیاری از ستارگان دنیای فوتبال به لیگ عربستان پیوسته اند. دلیل اصلی این انتقال‌های بزرگ را می‌توان ولخرجی و هزینه‌های سنگین لیگ‌  عربستان و سایر کشورهای عربی دانست تا ستارگان بزرگ و سرشناس فوتبال را به لیگ خود بیاورند. به طور نمونه می‌توان به تالیسکا اشاره کرد که با ۱۳ میلیون یورو به النصر عربستان پیوسته است یا اینکه مارتینیز که با ۱۱ میلیون یورو در همین تیم النصر توپ می‌زند.

 

 
منبع: خبرورزشی

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها