کد خبر : 80572

تصمیمی که منجر به اخراج دروازه‌بان براگا به سبب خطا روی مهدی طارمی شد، بحث‌های حاشیه‌ای زیادی را ایجاد کرد.

منتقدین پورتو و مهدی طارمی می گویند مهاجم تیم ملی فوتبال ایران هم چنان در چنین صحنه‌هایی داوران را فریب می دهد. البته این موضوعی نیست که به تازگی مطرح شده باشد و همیشه این انتقاد از مهدی طارمی شده است که در محوطه جریمه حریف بی جهت خود را به زمین می اندازد. البته همه این صحنه‌ها از سوی داوران برای پورتو پنالتی گرفته نمی شود و در برخی از صحنه‌ها داوران به صراحت به مهدی طارمی می گویند تمارض کرده‌ای! نکته‌ای که بارها و بارها از سوی خبرنگاران و حتی اعضای برخی از تیم‌ها به مهدی طارمی نسبت داده می شود و حاشیه‌هایی را هم برای این بازیکن و مهدی طارمی به وجود آورده است.

گفته می شود در مباحثی که بین داوران در فوتبال پرتغال به خصوص در کمیته داوران مطرح شده است قرار شد از این پس در مورد صحنه‌هایی که در محوطه جریمه با تردید مواجه است نظر کمک داور ویدیویی هم پرسیده شود.

لیگ برتر پرتغال مجهز به VAR است و داوران در چنین صحنه‌هایی براحتی می توانند نظر کمک داور ویدیویی را جویا شده و بعد تصمیم نهایی را اتخاذ کنند. این موضوع از سوی چند تیم هم به کمیته داوران و داوران پرتغالی پیشنهاد شده است. حساسیت‌ها در مورد تمارض مهدی طارمی در پورتو به بالاترین حد خود رسیده است و این قرار داوران پرتغالی علیه مهاجم تیم ملی فوتبال ایران طبیعی است و به نظر می رسد هر برخوردی با مهدی طارمی در محوطه جریمه خطا و پنالتی نیست.

این را هم نمی توان منکر شد انتقادات و اعتراضات از سوی تیم‌ها در لیگ برتر پرتغال نسبت به مهدی طارمی، داوران را به این بازیکن ایرانی حساس کرده است.  

 
منبع: خبرورزشی

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها