کد خبر : 80216

آماده باش ویژه کی روش به یک پرسپولیسی

آماده باش ویژه کی روش به یک پرسپولیسی

تیم ملی ایران در بازی‌های تدارکاتی بیشترین تمرکز را روی فاز دفاعی خواهد داشت.

ترکیب دفاعی تیم ملی در جام جهانی به چه شکل باید باشد؟ این سوالی بود که در زمان حضور دراگان اسکوچیچ روی نیمکت تیم ملی به عنوان یک دغدغه بزرگ برای جام‌جهانی مطرح می‌شد. با وجود آمار خوب تیم ملی ایران در مقدماتی جام‌جهانی این نگرانی برای بازی با تیم‌های بزرگ‌تر اروپایی وجود داشت. با حضور کارلوس کی‌روش و تخصص او در دفاع کردن، شاید دغدغه‌ها در این زمینه کمتر شود. به همین دلیل است که باید منتظر بود که تیم ملی بیشترین تغییرات را در فاز دفاعی داشته باشد. تغییراتی که قطعا با تعویض دروازه‌بان آغاز خواهد شد. البته قابل پیش‌بینی بود که حتی در صورت ماندن اسکوچیچ، امیر عابدزاده با توجه به عملکردی که داشت و شرایطش در تیم باشگاهی، جایگاه بیرانوند را به او پس بدهد. با این حال با آمدن کی‌روش این تغییر قطعیت یافته و بعد از چند بازی غیبت در صورتی‌که اتفاق خاصی نیفتد، باید منتظر بازگشت شماره یک همیشگی به قفس توری ایران باشیم. 

زوج خط دفاعی ایران هم یکی از بزرگترین علامت سوال‌هایی است که باید منتظر جواب آن ماند. زوج شجاع خلیل‌زاده و محمدحسین کنعانی‌زادگان با اینکه در مقدماتی جام‌جهانی عملکرد خوبی داشتند اما در همان زمان هم انتقاداتی مطرح می‌شد که این ۲ مدافع با توجه به خصوصیات بازی‌شان در بازی‌های بزرگ می‌توانند تیم ملی را دچار مشکل کنند. به همین دلیل احتمالا مرتضی پورعلی‌گنجی به عنوان مدافع محبوب کی‌روش که به شرایط آرمانی هم بازگشته این زوج را بعد از چندین بازی برهم بزند و جای یکی از آن‌ها را در ترکیب بگیرد. البته در این میان شاید کادرفنی نیم‌نگاهی هم به مجید حسینی جوان داشته باشد. بازیکنی که توسط کی‌روش اولین‌بار در تیم ملی به میدان رفت و گفته می‌شود این روزها هم شرایط خوبی در لیگ ترکیه دارد. 

انقلاب باورنکردنی کارلوس کی‌روش در خط دفاع تیم ملی ایران/ آماده باش ویژه به رامین و مرتض؛ بازگشت دوباره میلاد

دفاع چپ و راست هم تقریبا تغییرشان قطعی خواهد بود. در زمان اسکوچیچ دفاع راست تیم ملی دفاعی و دفاع چپ رونده بود و در زمان کی‌روش این ترکیب احتمالا برعکس خواهد شد. اضافه شدن رامین رضاییان به جناح راست، باعث خواهد شد تا احتمالا دفاع چپ دفاعی‌تر شود و میلاد محمدی بعد از مدت‌ها به ترکیب اضافه شود. اگر این اتفاقات بیفتد باید گفت که فاز دفاعی تیم ملی تقریبا متحول خواهد شد. اتفاقی که از یک‌سو شاید بتواند به استحکام خط دفاعی کمک کند اما از آن‌سو هماهنگی این بازیکنان در کنار هم به زمان نیاز دارد.

کی‌روش پیش از این در تیم ملی ایران یک انقلاب دفاعی را تجربه کرده بود. بعد از جام‌جهانی ۲۰۱۴، تقریبا تمام بازیکنان فاز دفاعی عوض شده و تیم ملی تغییرات زیادی داشت. تفاوت در آن زمان اما این بود که سرمربی پرتغالی زمان کافی برای هماهنگ شدن تیمش را داشت. فاکتوری که در فاصله کمتر از ۳ ماه تا جام‌جهانی از آن برخوردار نیست. انجام بازی‌های تدارکاتی تیم ملی باعث می‌شود که جواب سوالاتی که در مورد تغییرات جدید تیم ملی وجود دارد، روشن‌تر شده و ترکیب تیم ملی ایران برای جام‌جهانی تا حدود زیادی مشخص شود.

فوتبال 360

ارسال نظر

دیگر رسانه ها