کد خبر : 80213

خوشحال شدم قایدی و مهدی پور خط خوردند

خوشحال شدم قایدی و مهدی پور خط خوردند

بازیکن اسبق استقلال گفت: با شناختی که از کارلوس کی‌روش داریم و می‌دانیم اهل بستن لیست تیم ملی با توصیه پکیج بندها نیست استقلالی‌ها هنوز باید امیدوارانه تمرین و بازی کنند تا دوباره به تیم ملی دعوت شوند.

افشین حاجی پور، بازیکن قدیمی استقلال در گفت‌وگو با خبرورزشی، در ارتباط با خط خوردن سه بازیکن استقلال از لیست تیم ملی و شرایط این تیم برای ادامه مسابقات اظهاراتی را مطرح کرد.

نظرتان در رابطه با خط خوردن سه بازیکن استقلال از لیست تیم ملی چیست؟

از این سه نفر که خط خوردند مهدی قایدی اصلا نیازی به تعریف کردن ندارد. او در دو سال آخری که در لیگ ایران فوتبال بازی می‌کرد جزو بهترین‌های لیگ ایران بود. اما متاسفانه با یک انتخاب اشتباه به امارات رفت ولی خیلی زود متوجه شد و به موقع برگشت. قایدی بازیکنی است که می‌تواند در ۱۵ دقیقه پایانی بازی کمک‌حال تیم ملی باشد.

درباره دو خط خورده دیگر استقلال چه صحبتی دارید؟

مهدی مهدی پور در فصل گذشته نقش پررنگی در قهرمانی استقلال داشت و معتقدم از بین این سه نفر مهدی پور و قائدی باید در اردوی تیم ملی می‌ماندند چون به درد کی‌روش می‌خورند.

چه توصیه‌ای به بازیکنان استقلال به ویژه خط خورده‌ها دارید؟

با توجه به زمان باقیمانده تا شروع جام جهانی و احتمال تغییر در لیست نهایی، هر اتفاقی ممکن است رخ بدهد. ضمن اینکه انسان باید در هر کاری امید داشته باشد. کارلوس کی روش قطعاً بازیکنان خوب را می‌بیند. به همین خاطر قایدی، محبی و مهدی پور نه تنها نباید ناامید شوند بلکه باید انگیزه شان هم دو برابر شود. اصلاً من می‌گویم خوب شد که این سه نفر خط خوردند و از این بابت برایشان خوشحالم. چون هنوز لیست نهایی تیم ملی تکمیل نشده و آنها می‌توانند توانایی‌هایشان را به کی روش اثبات کنند. کی روش بارها ثابت کرده مربی نیست که بازیکن پکیجی قبول کند.

خوشحال شدم قایدی و مهدی پور خط خوردند/ کی‌روش مربی پکیجی نیست/ ساپینتو ثابت کرد از کسی نمی‌ترسد/ ۲ بازیکن استقلال باید از این تیم جدا شوند

درباره شروع تمرینات استقلال صحبتی دارید؟

بله! خیلی خوب است که کادر فنی به موقع تیم را تعطیل کرد و به موقع هم خودش بالای سر تیم حاضر شد تا تمرینات را از سر بگیرد. ساپینتو ثابت کرد مرد عمل است و از کسی هم نمی‌ترسد چون با انتقادات قبل از بازی با نساجی باز هم کار خودش را کرد. از طرفی معمولاً مربیان خارجی در این قبیل مواقع (تعطیلی تمرینات)، یکی دو روز با تاخیر برمی‌گردند اما او خودش را به شروع تمرینات رساند و نشان داد نظم و انضباط تا چه اندازه برایش اهمیت دارد.

فکر می‌کنید در ادامه مسابقات بتواند با استقلال نتایج خوبی کسب کند؟

در ارتباط با اتفاقات بازیهای سه، چهار هفته ابتدایی هم گفته بودیم که او تازه به ایران آمده و هنوز با جو فوتبال کشورمان و تیم استقلال آشنا نیست. اما ساپینتو به خوبی در این مدت نهایت استفاده را از زمان برد و حالا دیدیم که تیمش را با ۸۰ درصد آمادگی چطور مقابل نساجی به میدان فرستاد. اگر استقلال جلوی پیکان بدشانسی نمی‌آورد با نتیجه‌ای سنگین‌تر از نساجی این تیم را شکست می‌داد. اما به هر حال آن روز بدشانس بود. حالا هم معتقدم استقلال هفته به هفته شرایطش بهتر خواهد شد.

این تیم در تعطیلات چه برنامه‌ای داشته باشد بهتر است؟

قطعاً انجام تمرینات بدنی برای حفظ آمادگی جسمانی و برگزاری یکی دو بازی دوستانه می‌تواند استقلال را روی فرم نگه دارد. به نظرم کادر فنی باید در هفته‌های باقی مانده یکی دو بازیکن ناکارآمد استقلال را کنار بگذارد و پولی که به آن دو نفر می‌دهند را به یک‌هافبک طراح خوب بدهند تا در نیم فصل یک خارجی جذب کنند. یکی مثل لئون استپانیان در سپاهان که استانکو (سرمربی وقت تیم سپاهان) به او می‌گفت لئو وسط بایستد و همه بروند جلو، چون استپانیان با یک پاس خوب زمینه‌ساز یک گل یا موقعیت مشابه گل میشد. استقلال با این خط حمله قوی یک‌هافبک طراح می‌خواهد که امیدوارم هرچه زودتر به تیم اضافه شود.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها