کد خبر : 80097

ماندم تا با پرسپولیس جام بگیرم

ماندم تا با پرسپولیس جام بگیرم

وحدت هنانوف مدافع تاجیکی پرسپولیس به خبرورزشی گفت: در پستی که ما هستیم ۵ یا ۶ بازیکن خیلی خوب وجود دارند و قطعا برای من کار راحتی نیست که بخواهم جایگاه ثابتی در تیم داشته باشم.

یکی از خارجی‌های پرسپولیس در لیگ بیست و یکم وحدت هنانوف مدافع تاجیکستانی این تیم بود. بازیکنی که در اواسط فصل قبل به همراه هموطن خود یعنی منوچهر صفروف به پرسپولیس پیوست و قراردادی ۳ ساله با این تیم امضا کرد. وحدت برخلاف منوچهر که فرصت کمی‌برای بازی کردن پیدا کرد، در بازی‌های بیشتری به میدان رفت. هنانوف شروع خوبی در پرسپولیس داشت و خیلی‌ها را به آینده امیدوار کرد. با این حال هرچه گذشت هنانوف کمتر بازی کرد و بیشتر به یک بازیکن نیمکت نشین تبدیل شد. در روزهای نقل و انتقالات و بعد از جدایی صفروف  شایعه شد هنانوف هم از جمع سرخ پوشان جدا خواهد شد و این بازیکن  پرسپولیس در لیست مازاد این باشگاه قرار دارند و یحیی گل محمدی هم این بازیکن را برای فصل آینده نمی‌خواهد. به هرحال هنانوف در پرسپولیس ماندنی شد و بعد از چند بازی نیمکت نشینی در بازی مقابل نفت مسجد سلیمان برای دقایقی فرصت بازی پیدا کرد و در همین دقایق کوتاه هم عملکرد خوبی داشت. به همین بهانه با مدافع تاجیکستانی پرسپولیس گفت و گویی انجام دادیم که در ادامه می‌خوانید:

عملکرد پرسپولیس را  تا اینجای فصل چطور دیدی؟

من فکر می‌کنم تیم ما بهترین تیم لیگ است و نمایش‌های خوبی در ۶ بازی ابتدایی داشتیم. خوشحالم نتایج خوبی گرفتیم و در حال حاضر هم صدرنشین هستیم. ما تمرینات پیش فصل خوبی را پشت سر گذاشتیم و کاملا آماده حضور در مسابقات بودیم. فکر می‌کنم این موضوع در روند خوب پرسپولیس تاثیرگذار بود. امیدوارم همین روند را ادامه دهیم و بتوانیم فصل را با قهرمانی به پایان برسانیم.

بعد از چند بازی در دیدار قبلی فرصت بازی کردن پیدا کردی. در این خصوص چه صحبتی داری؟

خوشحالم بازی کردم ولی مهم تر از بازی کردن من، برد پرسپولیس بود که رقم خورد. من همیشه این آمادگی را دارم که هر وقت به من نیاز شد، بتوانم برای پرسپولیس بازی کنم.

تحت هر شرایطی به تصمیم گل محمدی احترام می گذارم/ خوشحالم با بهترین های ایران همبازی هستم/ ماندم تا با پرسپولیس جام بگیرم

از اینکه کمتر به تو فرصت بازی می‌رسد، ناراحت نیستی؟

من یک بازیکن هستم و فقط کادرفنی تصمیم می‌گیرد که کدام بازیکنان بازی کنند. من باید تلاش کنم و خوب تمرین کنم تا سرمربی تیم به من بازی بدهد. سعی می‌کنم شرایطم را طوری حفظ کنم که همیشه آماده بازی کردن باشم و هر وقت یحیی گل محمدی صلاح دانست، بتوانم به تیم کمک کنم.

در بازی قبلی در پست‌هافبک دفاعی بازی کردی. نظرت در این خصوص چیست؟

خب من در تمرینات هم با نظر سرمربی تیم در این پست بازی کردم و آمادگی لازم را داشتم. حتی در بازی‌های قبلی هم در همین پست به میدان رفتم. مشکلی با بازی در این پست ندارم و در واقع هر کجا که سرمربی صلاح بداند، کار می‌کنم.

انصافا هم رقبای بسیار سرسختی در خط دفاع داری و کار برای حضور در ترکیب اصلی خیلی سخت است

بله همینطور است. در پستی که ما هستیم ۵ یا ۶ بازیکن خیلی خوب وجود دارند و قطعا برای من کار راحتی نیست که بخواهم جایگاه ثابتی در تیم داشته باشم. باید برای جایگاهم بجنگم. این را هم می‌دانم که ایران باید در جام جهانی بازی کند و تمام بازیکنان دلشان می‌خواهد عضوی از تیم ملی‌شان باشند. می‌دانم کار سخت است ولی من برای یک چالش سخت خودم را آماده کردم. مشکلی با رقابت کردن ندارم و در نهایت این سرمربی است که تصمیم می‌گیرد چه کسی در ترکیب اصلی بازی کند. البته این را هم باید بگویم که در همه پست‌ها ما بازیکنان بسیار خوب و توانمندی داریم که مدعی حضور در تیم ملی ایران هستند. در واقع من با بهترین‌های فوتبال ایران همبازی هستم و خیلی چیزها از او یاد می‌گیرم.

تحت هر شرایطی به تصمیم گل محمدی احترام می گذارم/ خوشحالم با بهترین های ایران همبازی هستم/ ماندم تا با پرسپولیس جام بگیرم

به نظرت پرسپولیس در این فصل می‌تواند برخلاف سال گذشته قهرمان شود؟

خب پرسپولیس همیشه مدعی قهرمانی است و قطعا همه ما تلاش خواهیم کرد تا  عنوان قهرمانی به پرسپولیس برسد. برای این کار باید سخت تلاش کنیم و بجنگیم. من فکر می‌کنم تیم خوبی داریم و می‌توانیم مدعی قهرمانی باشیم. البته هنوز راه زیادی تا پایان فصل مانده و نمی‌شود فوتبال را پیشبینی کرد. با این حال همه تلاشمان را می‌کنیم تا بتوانیم بهترین نتایج ممکن را بگیریم و در پایان فصل قهرمان شویم.

در تابستان صحبت‌های زیادی در خصوص جدایی تو مطرح شد. چه شد در پرسپولیس ماندنی شدی؟

خب من قرارداد ۳ ساله با پرسپولیس بستم و در این تیم خیلی خوشحالم. شرایط در پرسپولیس خوب است و خوشحالم در بهترین تیم ایران و یکی از بهترین تیم‌های آسیا بازی می‌کنم. چند پیشنهاد از تیم‌های دیگر داشتم ولی  قرار نبود از پرسپولیس جدا شوم. دوست داشتم بمانم و با تیمم قهرمان شوم و جام بگیرم.

نظرت در خصوص لوکادیا و گلزنی‌های او چیست؟

یورگن بازیکن فوق العاده‌ای است و سطح بالایی دارد. لوکادیا در تیم‌های مطرحی در فوتبال اروپا بازی کرده است و کارنامه بسیار خوبی هم دارد. من فکر می‌کنم او ماشین گلزنی است و در همین مدت کوتاه هم هنرش را در گلزنی به خوبی نشان داده و به نظرم در بازی‌های آینده بهتر هم خواهد شد.

 
منبع: خبرورزشی

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها