کد خبر : 80064

پرسپولیس - نفت باید ۳ بر صفر اعلام می‌شد

پرسپولیس - نفت باید ۳ بر صفر اعلام می‌شد

داور بازنشسته فوتبال ایران می‌گوید با توجه به جوی که در ورزشگاه مسجد سلیمان وجود داشت داور می‌توانست بازی را نیمه تمام اعلام کند.

محمدرضا اکبریان داور سابق فوتبال ایران در مصاحبه‌ای با اشاره به جو عجیب و غریب ورزشگاه مسجدسلیمان و اینکه در چنین شرایطی قضاوت واقعاً دشوار است، گفته: «در صحنه گل دوم لوکادیا پرتاب بطری به سمت کمک داور باعث شده بود تا او نتواند متمرکز خط آفساید را دنبال کند و بخشی از حواس خود را معطوف به حفظ امنیت خود کرده بود.» منظور این داور بازنشسته گل دوم پرسپولیس است که توسط لوکادیا به ثمر رسید. اکبریان گفته در این صحنه لوکادیا یک نیم بدن جلو بوده و در موقعیت آفساید صاحب توپ شده اما کمک داور نتوانسته صحنه را درست ببیند.

بازی می‌توانست سه - هیچ شود!

محمدرضا اکبریان داور بازنشسته فوتبال کشورمان در بخشی از مصاحبه خود درباره قضاوت رضا مهدوی و کمک‌هایش در بازی نفت مسجدسلیمان – پرسپولیس گفته: «به نظر من وقتی تماشاگران بطری به سمت داور پرتاب کردند، او می‌توانست بازی را متوقف کند و به رختکن برود و حکم انضباطی هم مشخص است و بازی هم ۳-۰ می‌شد اما ایشان متانت به خرج داد و بازی را مدیریت کرد و ما هم باید در موردش انصاف داشته باشیم.»

فصل قبل همین داور در بازی برگشت تراکتور- پرسپولیس به خاطر پرتاب اشیا از سوی تماشاگران میزبان بازی را تعطیل کرد و تراکتور سه - هیچ بازنده شد. این بار هم او به ناظر بازی اعلام کرد که با فحاشی و پرتاب اشیای تماشاگران بازی را تعطیل می‌کند اما بعد از دو سه دقیقه وقفه، بازی ادامه پیدا کرد.

پنالتی دقیقه ۹۷ هم دیده نشد

برخی کارشناسان داوری گفته‌اند پرسپولیس در آخرین دقیقه وقت‌های تلف شده بازی با نفت مسجدسلیمان هم می‌توانست یک پنالتی دیگر داشته باشد که داور براحتی از این صحنه گذشت. در این صحنه مدافع نفت خطای خشنی روی حامد پاکدل در ابتدای محوطه جریمه انجام داد و اتفاقاً مهدوی داور بازی هم می‌خواست سوت بزند که از این کار امتناع کرد و چند ثانیه بعد سوت پایان را کشید.

منبع: ایران ورزشی
ارسال نظر

دیگر رسانه ها