کد خبر : 79165

حمودی مدافع اسبق استقلال تهران اظهار کرد: کادر فنی و اکثریت بازیکنان استقلال ملاثانی بومی هستند. این تیم در فصل پیش عملکرد قابل‌توجهی در لیگ یک داشت. دوست داشتم که در استقلال خوزستان بمانم ولی توافقات لازم حاصل نشد.

دو مدعی اصلی قهرمانی در فصل جدید لیگ برتر، خیلی زود به هم رسیدند. شاگردان ریکاردو ساپینتو در ورزشگاه آزادی باید به مصاف سپاهان اصفهان بروند. استقلال در فصل گذشته، ۴ امتیاز مهم از اصفهانی‌ها گرفت.

هردو تیم تغییرات قابل‌توجهی در ترکیب خود داشتند و با سیمایی نسبتاً متفاوت، فصل آتی را آغاز می‌کنند. کادر فنی دو باشگاه نیز دست‌خوش تحول شدند و مربیان پرتغالی سکان هدایت استقلال و سپاهان را برعهده‌ گرفته‌اند. ساپینتو جانشین فرهاد مجیدی شد و ژوزه مورایس پس از جدایی محرم نویدکیا، هدایت زردهای اصفهانی را پذیرفته است.

از دیگر نکات قابل‌ ذکر این مسابقه حساس، تقابل بازیکنانی مثل عارف غلامی، سجاد شهباززاده، رضا میرزایی و محمد دانشگر با هم‌تیمی‌های سابق خود است. مسئله‌ای که جذابیت این نبرد مهم را دوچندان می‌کند. بسیاری از کارشناسان، این رویارویی را یک فینال زودهنگام دانسته و معتقدند که نتیجه این بازی در ادامه فصل بر عملکرد کلی آن‌ها تأثیرگذار خواهد بود.

 

گسترش نیوز برای بررسی بیشتر این موضوع و همچنین در خصوص نقل و انتقالات استقلال، گفت‌وگویی با علی حمودی بازیکن اسبق آبی‌های پایتخت انجام داد که در ادامه می‌خوانید.

استقلال-سپاهان

بازی روز جمعه جذاب نمی‌شود

علی حمودی مدافع اسبق استقلال درباره بازی روز جمعه با سپاهان گفت: به‌ احتمال‌ زیاد بازی خیلی جذابی را شاهد نباشیم؛ چون تیم‌ها به تازگی دوره بدن‌سازی خود را پشت سر گذاشته‌اند. از سمت دیگر، بازیکنان جدیدی به هر دو تیم اضافه شدند.

او ادامه داد: به هر حال مشخص شدن عیار واقعی تیم‌ها نیاز به گذشت زمان دارد. قضاوت در مورد وضعیت فنی باشگاه‌ها در بازی اول خیلی کار درستی نیست. بدون تردید بازی سختی در انتظار هر دو تیم خواهد بود. نتیجه این دیدار می‌تواند تأثیر چشمگیری بر وضعیت روحی و روانی تیم‌ها در ادامه فصل داشته باشد.

مدافع سابق آبی‌ها در مورد مزیت حفظ شاکله اصلی استقلال نسبت به سپاهان و تأثیر آن بر این دیدار بیان کرد: این موضوع تأثیر آن‌ چنانی بر کیفیت بازی استقلال ندارد. به هر حال یک کادر فنی جدید روی کار آمده است. آقای ساپینتو با تفکراتی متفاوت نسبت به فرهاد مجیدی ، هدایت تیم را بر عهده دارد.

او خاطرنشان کرد: به هر حال استقلال نیز چند تغییر در ترکیب خود داشته است. تعدادی مهره هجومی به تیم اضافه شد و خط حمله کمی دگرگون خواهد شد. به نظر من وضعیت آماده سازی دو تیم تا پیش از بازی روز جمعه، تقریباً برابر است.

شهباززاده-استقلال

عملکرد استقلال در نقل و انتقالات چطور بود؟

حمودی در خصوص عملکرد باشگاه استقلال در فصل نقل و انتقالات اظهار کرد: استقلال نفرات خوبی را به خدمت گرفته است اما برای سنجش دقیق این موضوع، باید قدری صبور باشیم. بازیکنان بزرگی به استقلال و پرسپولیس ملحق شدند. البته درخشش در تیم‌های قبلی، تضمینی برای تکرار عملکرد سابق در باشگاه بزرگی مثل استقلال نیست.

او اضافه کرد: کمیت خریدها برای شخص من اهمیتی ندارد. باید دید که این نفرات جدید چه کیفیتی دارند. نکته مهم‌تر برای استقلال، حفظ مهره‌های کلیدی است. ثبات می‌تواند راز موفقیت مدافع عنوان قهرمانی در فصل جدید باشد. در مجموع مدیریت باشگاه عملکرد ضعیفی در نقل و انتقالات نداشت.

قایدی-آسیا

مهدی قایدی؛ یک خرید هوشمندانه برای آبی‌ها

ستاره سابق آبی‌ها در ارتباط با بازگشت احتمالی مهدی قایدی به گسترش نیوز گفت: مهدی قایدی از نظر فنی بازیکن بسیار خوبی است.  کسی منکر توانایی‌های فردی او نیست. به عقیده من او می‌تواند برای استقلال مثمر ثمر باشد. از سوی دیگر، جذب قایدی می‌تواند عملکرد نقل و انتقالاتی مدیران باشگاه را تکمیل کند. به لحاظ روحی و روانی نیز چنین خریدی یک تصمیم هوشمندانه است.

او در پیوند با مدعیان قهرمانی در لیگ بیست و دوم عنوان کرد: استقلال، پرسپولیس و سپاهان همانند فصل پیش، مدعی هستند. در کنار این تیم‌ها، فولاد خوزستان و گل گهر سیرجان هم می‌توانند در قامت یک مدعی عمل کنند. البته می‌خواهم به باشگاه ذوب‌آهن نیز اشاره‌ای داشته باشم. ذوب‌آهن در دو سال اخیر، ثبات خوبی در کادر فنی و همچنین بازیکنان خود داشته است. این تیم‌ها در کنار سه تیم اول فصل پیش، پتانسیل خوبی برای قرار گرفتن در بالای جدول دارند.

استقلال-خوزستان

دوست داشتم در استقلال خوزستان بمانم

علی حمودی بازیکن جدید استقلال ملاثانی ، در پیوند با این انتقال گفت: پس از گفت‌وگوهایی که در یک هفته اخیر داشتیم، با استقلال ملاثانی به توافق نهایی رسیدم. مسابقات لیگ یک از ابتدای شهریورماه شروع می‌شود و من نیز خود را برای این مسابقات آماده می‌کنم.

او در پایان تصریح کرد: کادر فنی و اکثریت بازیکنان استقلال ملاثانی بومی هستند. این تیم در فصل پیش عملکرد قابل‌توجهی در لیگ یک داشت. تیم‌های بالای جدولی مقابل استقلال اذیت شدند. دوست داشتم که در استقلال خوزستان بمانم اما توافقات لازم حاصل نشد. به هر حال در فصل جدید در خدمت باشگاه استقلال ملاثانی خواهم بود.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها