خبرفوری :

کد خبر : 7909

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: باید دو هزار میلیارد تومان اعتبار رتبه‌بندی را به سقف اول بودجه برگردانیم تا حداقل با این رقم اندک، افرادی که بالای ۲۵ سال سابقه دارند را تحت پوشش رتبه‌بندی ببریم.

قاسم احمدی لاشکی در برنامه تلویزیونی پرسشگر با موضوع بودجه آموزش و پرورش  اظهار کرد: امسال بودجه را در دو سقف 407 هزار میلیارد و 447 هزار میلیارد تومان بسته‌اند، اما باید درباره سقف اول صحبت کنیم چون سقف دوم معلوم نیست به نتیجه برسد.

احمدی لاشکی در ادامه با اشاره به رتبه‌بندی معلمان بیان کرد: رتبه‌بندی حق معلمان است و چندین سال است در حال شعار دادن در این رابطه هستند و باید دو هزار میلیارد تومان اعتبار رتبه‌بندی را به سقف اول بودجه برگردانیم تا حداقل با این رقم اندک، افرادی که بالای 25 سال سابقه دارند را تحت پوشش رتبه‌بندی ببریم.

وی با اشاره به حذف طرح خرید خدمات آموزشی پیشنهاد شده در لایحه دولت در کمیسیون آموزش مجلس گفت: تبصره 21 چهار بند دارد که در کمیسیون آموزش حذف شد. مکلف شدن دولت برای پوشش سالانه 10 درصدی خرید خدمات، بازی با الفاظ است.

در ادامه این برنامه حمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: آموزش‌وپرورش همچنان در اولویت دولت نیست اما بحث برگشت لایحه بودجه مطرح نیست و مواردی را که حق نمی‌دانیم بعید است تصویب شود همانگونه که بندهای مربوط به خصوصی‌سازی در کمیسیون آموزش حذف شد و احتمالا کمیسیون تلفیق هم آن را تصویب می‌کند.

وی افزود: برای حل مشکلات آموزش‌وپرورش سه گام باید برداشته شود، در گام اول دولت که بودجه را می‌بندد باید  بدهی و مطالبات آموزش و پرورش را درنظر بگیرد. هنوز فرهنگیان از سال 88 مطالبه دارند و بودجه سال 98 هم نشان می‌دهد که مطالبات همچنان صفر نخواهد شد. گام دوم باید قانون مدیریت خدمات کشوری برای فرهنگیان هم همانند دیگر کارمندان دولت اجرات شود و در گام سوم بر روی این موضوع که دانش‌آموزان باید در مدارس استاندارد درس بخوانند تمرکز شود.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه طراحی قانون اداری و مالی خاص برای آموزش‌وپرورش امکان پذیر است، عنوان کرد: آموزش‌وپرورش 40 سال است که با بدهی وارد سال جدید می‌شود.اگر بودجه آموزش و پرورش 63 هزار میلیارد تومان بود آموزش و پرورش بدون بدهی وارد سال 98 می‌شد.

ارسال نظر

بیشتر