کد خبر : 78505

تخم مرغ شانه ای 100 هزار تومان شد + جدول

تخم مرغ شانه ای 100 هزار تومان شد + جدول

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران گفت: در هفته‌های اخیر قیمت تخم مرغ در برخی مناطق به ٩٧ تا ١٠٠ هزار تومان در هر شانه رسیده است.

ناصر نبی پور افزود: با توجه به اینکه قیمت هر شانه تخم مرغ در مرغداری حدود ٧٣ هزار تومان است با احتساب کرایه حمل و سود برای فروشنده، قیمت ١٠٠ هزار تومان برای مصرف کننده منطقی است.

وی با اشاره به افزایش قیمت نهاده های دامی و هزینه های تولید، گفت: قیمت تمام شده تولید هر کیلو تخم مرغ بین ۴۴ تا ۴۵ هزار تومان است، اما هم اکنون میانگین قیمت فروش هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری حدود ٣۵ هزار تومان است ضمن اینکه شرکت پشتیبانی امور دام مقداری از تخم مرغ های مازاد را جمع آوری می کند.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران اضافه کرد: اگر هزینه تولید هر کیلوگرم تخم مرغ زیر ۳۰ هزار تومان باشد، صادرات آن به صرفه است اما وقتی که بالای ۳۴ تا ۳۵ هزار تومان است، برای صادرکنندگان نمی صرفد که اقدام به صادرات کنند.

وی درباره اینکه افزایش بیشتر قیمت تخم مرغ، مصرف کننده را تحت فشار قرار می دهد و منجر به کاهش قدرت خرید آنان می شود، افزود: تولیدکننده مقصر این مسأله نیست و دولت باید از مصرف کننده به نحو دیگری حمایت کند تا قدرت خرید آنها افزایش یابد.

جدول زیر قیمت انواع تخم‌مرغ بسته‌بندی را در برندهای مختلف بررسی کرده است:

 

 

نام کالا قیمت (تومان)
تخم مرغ تنظیم بازار حسام بسته ۳۰ عددی ۸۹,۰۰۰
تخم مرغ تازه تنظیم بازار پروتانا بسته ۲۰ عددی ۷۱,۸۰۰
تخم مرغ تنظیم بازار تلاونگ بسته ۱۵ عددی ۴۸,۴۶۰
تخم مرغ تنظیم بازار تلاونگ بسته ۹ عددی ۳۲,۳۰۰
تخم مرغ تازه تنظیم بازار زرده طلایی بسته ۱۵ عددی ۵۳,۸۵۰
تخم مرغ تازه تنظیم بازار پروتانا بسته ۹ عددی ۳۲,۳۰۰
تخم مرغ قهوه‌ای زرده طلایی بسته ۶ عددی ۲۴,۶۰۰
تخم مرغ غنی شده اسید فولیک حسام بسته ۹ عددی ۳۸,۵۰۰

تخم مرغ به صورت محدود به افغانستان صادر می شود

نبی پور با بیان اینکه صادرات تخم مرغ به صورت محدود به کشور افغانستان در حال انجام است، گفت: اوج صادرات این محصول روزانه ۱۰۰ تن است که رقم زیادی محسوب نمی شود.

وی تصریح کرد: دولت باید برای جلوگیری از زیان بیشتر مرغداران و از بین رفتن این صنعت چاره ای بیاندیشد.

منبع: بازار

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها