کد خبر : 78092

فرهاد مجیدی مقصر همه مشکلات امروز استقلال است

فرهاد مجیدی مقصر همه مشکلات امروز استقلال است

پیشکسوت استقلال گفت: با شرایط بدی که فرهاد مجیدی برای استقلال به وجود آورد حتی آوردن ساپینتو هم کار آسانی نبود و معتقدم با حمایت از این مربی پرتغالی دوباره میتوان قهرمانی را تکرار کرد.

به گزارش خبرورزشی، علی لطیفی بازیکن اسبق تیم استقلال ، درباره نارضایتی طرفداران استقلال از وضعیت نقل و انتقالات و انتقاد برخی پیشکسوتان از گزینه پرتغالی مربیگری استقلال اظهاراتی را مطرح کرد.

کارشناس فوتبال کشورمان درباره این موضوع که چطور شد باشگاه استقلال به جای مربی که این تیم را قهرمان کرده مربی را به خدمت گرفته که تیم قبلی اش را به دسته پایین‌تر فرستاده اظهار داشت: این موضوع دو دلیل عمده دارد. بخش عمده این مشکل به فرهاد مجیدی ربط دارد. بدون تعارف باید گفت که شاید اگر من هم به جای فرهاد مجیدی بودم و چنین پیشنهادی دریافت می‌کردم میرفتم. اصلاً در این موضوع بحثی نیست اما به طور کلی نوع جدایی فرهاد مجیدی از استقلال را نمی‌پسندم.

وی افزود: از این رو بخش عمده مشکلات امروز استقلال به خاطر شیوه جدایی فرهاد مجیدی بود. ما تجربه این را داشتیم که مجیدی در دوران بازیگری و یا مربیگری اش در شرایط خاص و حاد استقلال را تنها گذاشته بود. به همین خاطر از او توقع می‌رفت حالا که استقلال به او بها داده او هم برای استقلال کمی‌از خود گذشتگی نشان بدهد.

بازیکن قدیمی استقلال گفت: استقلال در این چند سال سه بار پای فرهاد مجیدی ایستاد و سه بار او را به جای مربیان قبلی به راس کار و فنی برگرداند. شاید هر کسی دیگری به جای مجیدی بود و در همان دفعه اول یا دوم می‌آمد و نتیجه نمی‌گرفت او را کنار می‌گذاشتند. اما واقعیت امر این است که وقتی استقلال ۳ بار به مجیدی فرصت داد مجیدی هم باید پای تیمش می‌ایستاد. البته ما همچنان این موقعیت پیشرفت را برای او در نظر می‌گیریم، اما قطعاً پیشنهاد باشگاه امارتی یک شبه به دست او نرسیده است.

مجیدی مقصر همه مشکلات امروز استقلال است/ استقلال ۳ بار پای فرهاد ایستاد ولی او بازهم مردم را ندید/ ساپینتو هم حمایت شود مثل این آقا نتیجه می گیرد

وی افزود: حتماً اماراتی‌ها از حداقل دو ماه پیش با مجیدی صحبت کرده بودند ولی چون او مطمئن نبود که تیمش قهرمان می‌شود هم می‌خواست پیشنهادش را داشته باشد هم میخواست استقلال را نگه دارد تا اگر قهرمان نشد و این پیشنهاد را از دست داد باز هم بتواند در استقلال بماند. در واقع او خودخواهانه ترین رفتار را با باشگاه استقلال انجام داد.

لطیفی خاطرنشان کرد: فرهاد مجیدی بار دیگر هوشش را در ابتدای فصل گذشته نشان داد و با استقلال قرارداد سه ساله بست. آجرلو هم که فشار روی او بود و تازه به استقلال آمده بود کاری غیر از این نمی‌توانست بکند. مجیدی طوری قرارداد بسته بود که اگر دلش میخواست میتوانست از استقلال جدا شود. او این کار را کرد که اگر نتیجه نگرفت خیالش بابت بودن در استقلال حداقل تا سه سال راحت باشد اما بهتر بود قبل از جدایی این موضوع را با باشگاه در میان می‌گذاشت.

این کارشناس استقلالی گفت: جدایی ناگهانی مجیدی از استقلال باشگاه را در منگنه قرار داد. یادمان باشد فرهاد مجیدی کسی بود که خودش بدون هیچ کارنامه ای سرمربی استقلال شده بود اما مدیران استقلال ساپینتو را انتخاب کردند که تجربه زیادی در کار مربیگری داشته. اینکه چرا یک مربی که تیمش را به دسته پایین‌تر برده جایگزین مربی تیم قهرمان شده دلیل دارد. دلیلش هم هجمه زیاد هواداران روی باشگاه بود.

پیشکسوت استقلال تاکید کرد: وقتی باشگاه به سراغ جواد نکونام رفت هواداران فشار بیش از حدی روی او و باشگاه آوردند. به همین خاطر هیچ کس از بین مربیان ایرانی زیر بار قبول مسئولیت در استقلال نمی‌رفت و از طرفی آنها فقط مربی خارجی می‌خواستند. اگر به گذشته بازیگری ساپینتو دقت کنیم عملکرد درخشانی در فوتبال باشگاهی داشته است.

مجیدی مقصر همه مشکلات امروز استقلال است/ استقلال ۳ بار پای فرهاد ایستاد ولی او بازهم مردم را ندید/ ساپینتو هم حمایت شود مثل این آقا نتیجه می گیرد

وی ادامه داد: فارغ از کار بازیگری او در سال‌های ابتدایی مربیگری اش نتایج درخشانی را با تیم‌های مطرح پرتغالی کسب کرده بود. از طرفی او در طول این سالها حدود ۸ تا ۱۰ تیم را عوض کرده و از این نظر تجربه بالایی از کار با بازیکنان مختلف را داشته است.

لطیفی تاکید کرد: به اعتقاد من اگر ساپینتو حمایت نشود نتیجه نمی‌گیرد. در حالی که شاید یک مربی ضعیف ایرانی هم در استقلال باشد اما حمایت شود می‌تواند نتیجه بگیرد. چیزی که در رابطه با مجیدی صورت گرفت. سال گذشته همه عوامل باشگاه و هواداران یک صدا از مجیدی حمایت می‌کردند و انصافا هم نتیجه خوبی گرفت و بعد از ۹ سال استقلال را قهرمان کرد. بنابراین فکر می‌کنم با حمایت از ساپینتو می‌توان به حضور او در استقلال امیدوار بود.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها