کد خبر : 78035

سخنگوی باشگاه استقلال گفت: برخلاف آنچه برخی می‌گویند جدایی فرهاد مجیدی از استقلال قطعی نبود و به عنوان تشکر و پاداش با درخواست جدایی او موافقت کردیم.

به گزارش فارس، فرشید سمیعی در مورد جدایی فرهاد مجیدی از تیم استقلال اظهار داشت:‌ برخلاف آنچه که برخی می‌گویند از قبل جدایی مجیدی قطعی شده بود و مدیریت از این موضوع اطلاع داشت چنین چیزی نبود تا آخرین لحظه ایمان داشتیم مجیدی می‌ماند و به کارش در استقلال ادامه می‌دهد زیرا پروژه‌ای که با او طراحی کرده بودیم سه ساله بود.

*به عنوان تشکر و پاداش با درخواست جدایی مجیدی موافقت کردیم

وی گفت:‌ بنا به دلایل محترمی که مجیدی داشت از تیم ما رفت او برای استقلال خیلی زحمت کشید برخی انتقاد کردند که  چرا مدیریت به مجیدی اجازه رفتن داد، اما وی خیلی زحمت کشید و در خیلی از موارد از خودش مایه گذاشت اما وقتی جدایی را به عنوان خواسته خودش در نظر گرفت و به ما اعلام کرد مدیریت تصمیم گرفت به عنوان تشکر و پاداش با درخواستش موافقت کند در حالی که همگان به دنبال این بودند مجیدی بماند.

*به خاطر برخی هجمه ها؛ همکاری با مربی ایرانی برای جایگزینی مجیدی رخ نداد

سخنگوی باشگاه استقلال اضافه کرد: در هر صورت مجیدی در استقلال بسیار عالی کار کرد و امیدواریم هر جا هست موفق باشد. اما طبق درخواست‌های مختلف تصمیم گرفته شد مربی جایگزین شود اما پس از آن طبق دلایل مختلف تصمیم گرفته شد مربی ایرانی جایگزینش شود. متأسفانه به دلیل اتفاقاتی که افتاد همکاری با مربی داخلی ممکن نبود مقداری از این موضوع به خاطر هجمه‌هایی بود که به مربی ایران آمد و می‌دانید از کجا نشأت می‌گرفت به پیج مربی ایرانی رفتند و خیلی از اتفاقات رخ داد. در هر صورت همکاری با مربی ایرانی میسر نشد.

*با بررسی تمامی شرایط با ساپینتو توافق کردیم

سمیعی اضافه کرد: پس از آن رزومه مربیان خارجی مدنظر بررسی شد کشور ما جایی است که باید وضعیت مربی خارجی از لحاظ فرهنگی و اجتماعی بررسی شود. باشگاه استقلال هم در سه دوره اخیری که مجیدی آمد و به ویژه در سال آخر با اضافه شدن تیم مجیدی به ایده مشخص فوتبال رسیده بود باید این راه ادامه پیدا می‌کرد تا بازیکنان بتوانند شرایط را درک کنند. در نهایت پس از بررسی گزینه‌های مختلف با ساپینتو به توافق رسیدیم.

*برای همکاری با ساپینتو دست همه دلالان کوتاه شد

وی در مورد اینکه آیا از لحاظ مبلغ از همکاری با ساپینتو راضی هستند، پاسخ داد: برخی صحبت از دلال و دلال‌بازی می‌کنند اما باید بگویم دست همه دلالان کوتاه شد. قراردادی که بستیم قیمتش بسیار عالی است. نمی‌خواهم رقم و مبلغ بدهم زیرا رقم‌هایی که در مورد مربیان خارجی داشتیم به هیچ عنوان مبلغ دلالی به آن اضافه نشد کار مذاکره با ساپینتو به صورت مستقیم انجام شد باید بگویم مبلغی که با او بستیم بسیار خوب و به سود باشگاه استقلال است.

* استقلال از کوچکترین کمکی محروم بوده و خودش است و خودش!

سخنگوی باشگاه استقلال تصریح کرد:‌ اینکه برخی می‌گویند زیرساخت‌ها را رها کنید و بازیکن بخرید باید بگویم شرایط جدید حقوقی باشگاه استقلال چنین مسائلی را ایجاب نمی‌کند. شرکتی هستیم که وارد فرابورس شده‌ایم و نمی‌توانیم ضررده شویم شرایط سابق تمام شد و رفت. باید حال را در نظر بگیریم و هم به کارهای زیرساختی برسیم تا باشگاه درآمدزا بشود و بتوانیم خود را حفظ کنیم این موضوع دو طرفه است باشگاه استقلال شرایطی دارد که باید لحاظ شود. استقلال خودش را با هیچ باشگاه دیگری مقایسه نمی‌کند از کوچک‌ترین کمکی محروم بوده و خودش است و خودش.

*تمامی نقل و انتقالات این فصل با نظر ساپینتو انجام خواهد شد

سمیعی اضافه کرد: با توجه به امتیازاتی که دارد درآمدزایی می‌کند از دولت و سازمان و نهاد و جایی کمکی دریافت نمی‌کند و پولی نمی‌گیرد. استقلال با درآمدهای خودش کار را پیش می‌برد. طبق سبقه‌ای که آجرلو داشته نقل و انتقالات استقلال با نظر سرمربی انجام شده است. در استقلال هم همینگونه بود سال گذشته تمام نقل وانتقالات با نظر فرهاد مجیدی انجام شد و در این فصل هم کار با نظر ساپینتو انجام خواهد گرفت.

* حضور مجیدی در اتحاد کلبا عایدی برای استقلال نداشت

وی در خصوص اینکه فرهاد مجیدی با استقلال قرارداد سه ساله داشت و اکنون که به تیم اتحاد کلبا رفته است آیا عایدی مالی به استقلال می‌رسد، گفت: خیر، قبل از امضای قرارداد مجیدی با استقلال، وی از باشگاه درخواست کرد در خصوص پاداش‌ها و عناوین پاداشی در نظر بگیرد زمانی هم که با باشگاه دیگر قرارداد می‌بندد و به استقلال این موضوع را اعلام کند از استقلال درخواست کرد به خاطر تلاش‌ها و زحماتش قرارداد قبلی فسخ بشود تا بتواند به تیم  جدیدی برود با وجود مخالفت باشگاه استقلال و صحبت‌های مکرری که با مجیدی حتی از دوبی داشتیم، بنا به دلایلی که خیلی از آنها واقعی و به خاطر جو فوتبال ایران بود  مجیدی تصمیم گرفت که ماندش به صلاح نیست اما عاشقانه این تیم را دوست دارد.

سخنگوی باشگاه استقلال ادامه داد:‌  وی در ادامه رفت و قراردادش را با باشگاه اماراتی منعقد کرد از این انتقال عایدی به باشگاه استقلال نرسید.

*استقلال در فصل آینده کجا تمرین می کند؟

سمیعی در مورد اینکه کمپ ناصر حجازی در مراحل آماده‌سازی است و استقلال فصل آینده در کجا تمرین خواهد کرد، عنوان کرد: یکی از معضلاتی که باشگاه استقلال از سال‌های قبل داشته است مشخص نبودن محل تمرین بود در نهایت قرار شد امسال چند زمین آماده داشته باشیم و فقط کمپ حجازی آماده نباشد. زمین تمرین حجازی برای تمرینات این فصل استقلال آماده خواهد بود اما زمین مجموعه انقلاب را هم حفظ خواهیم کرد. در مورد زمین آرارات هم باید جمع‌بندی داشته باشیم که آیا این زمین را هم حفظ کنیم یا خیر. البته بازسازی ورزشگاه مرغوب‌کار در دستور کار است آنجا هم دو زمین تمرین دارند که برای بازسازی آن اقدام خواهیم کرد.

*مذاکره با ساپینتو برای تقویت تیم آغاز شده است

سمیعی در مورد اینکه قرارداد وریا غفوری با استقلال تمام شده و آیا باشگاه برنامه‌ای برای تمدید این قرارداد دارد، توضیح داد: همین الان با ساپینتو در حال تبادل اطلاعات هستیم و فیلم تمام بازیکنان در اختیار او قرار گرفته است همه را ملاحظه می‌کند مذاکرات برای تقویت تیم آغاز شده و همین امروز هم ادامه پیدا کرده است. طبق نظراتی که ساپینتو برای ما ارسال می‌کند کار را برای تمدید قرارداد بازیکنان شروع کرده‌ایم.

*بازیکنانی که به استقلال اضافه می‌شوند باید دلشان با این تیم باشد

وی ادامه داد: معمولا ساختار تیم قهرمان را به صورت کلی تغییر نمی‌دهند بلکه آن را ترمیم و تقویت می‌کنند. برای فاز تهاجمی استقلال دست کم دو سه خرید خواهیم داشت. ساپینتو با توجه به تجربه‌‌ای که در پرتغال داشته و شناختی که از بازیکنان ایرانی به دست می‌آورد انتخاب‌های خوبی خواهد داشت. بازیکنانی که به استقلال اضافه می‌شوند باید دلشان با این تیم باشد. هر چند برخی می‌گویند آن 500 میلیارد یا 350 میلیاردی که مدیرعامل وعده داد چه شد؟ اما مدیرعامل باشگاه ما اعلام کرد با کارگزار قرارداد 500 میلیاردی بسته اما نگفت با اسپانسر چنین قراردادی بستیم.

*اولین ضربه را از داخل فوتبال کشورمان خوردیم

سخنگوی باشگاه استقلال اضافه کرد: تمام کارها برنامه‌ریزی شده بود اما اولین ضربه را از همین داخل فوتبال ایران خوردیم مراجع و نهادهایی نامه زده و گفتند استقلال برای انتخاب کارگزار تشریفات قانونی را رعایت نکرده و خلاف قانون عمل شده است. طبق همین  صحبت‌ها نهادهای نظارتی با توجه به وظایفی که دارند ورود کردند تا بررسی کنند و ببینند مشکل چیست.در آن زمان هرگونه قرارداد با استقلال را ممنوع کردند تا بررسی‌های کامل نهایی شود در نهایت استقلال در شرایطی که 4، 5 ماه از فصل را از دست داد برنده موضوع شد. به خاطر همین نامه‌هایی که از داخل زده شد 200 تا 250 میلیارد تومان را از دست دادیم تمام اسناد موجود است.

*از نام بردن بازیکنانی که می خواهیم، خاطره خوبی نداریم و نمی توانیم برخی آپشن ها را بدهیم

سمیعی در خصوص شرایط جذب محمد محبی، علیرضا کوشکی و ... گفت: باشگاه استقلال بازیکنانی را مدنظر دارد اما اسم بازیکن را نمی‌گوییم زیرا از این کار خاطره خوشی نداریم  و وقتی اسم بازیکن را گفتیم مشکلات متعددی ایجاد شد. بازیکنی که دلش با استقلال نیست به هیچ عنوان مدنظر قرار نمی‌گیرد نمی‌توانیم برخی آپشن‌ها را به بازیکن بدهیم.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها