کد خبر : 77978

با انتقال سعید صادقی به پرسپولیس، یحیی گل‌محمدی ناچار به تغییر پست در خط میانی خواهد بود.

به گزارش ورزش سه ، پس از رسمی کردن انتقال شش بازیکن، حالا سرخپوشان به دنبال استخدام مهمترین هدف تابستانی خود هستند و تلاش می‌کنند تا سعید صادقی ۲۸ ساله، هافبک خوش تکنیک و گلساز فصل گذشته گل‌گهر را جذب کنند.

صادقی که فصل گذشته با ۱۴ پاس گل، برترین گلساز لیگ برتر لقب گرفت، پست تخصصی‌اش هافبک چپ است؛ جایی که پرسپولیس مهدی ترابی، وحید امیری و امید عالیشاه را هم دارد.

با این حال یحیی گل‌محمدی که احسان پهلوان و علی شجاعی دو هافبک چپ‌پا را برای جذب صادقی کنار گذاشت، تاکید زیادی به خرید این بازیکن دارد و در صورتی که سرخپوشان موفق به استخدام وی شوند، احتمالا ترکیب این تیم تغییر خواهد کرد.

چند روز پیش رضا درویش اعلام کرد سرمربی پرسپولیس، وحید امیری را برای پست دفاع چپ در نظر گرفته است. امیری فصل پیش شش بازی در پست دفاع چپ انجام داد و نمایش‌های شایسته را ارائه کرد اما با این حال تردیدهای زیادی برای عملکرد او به عنوان یک دفاع چپ صرف وجود دارد.

او تمام سالهای فوتبال خود را به عنوان عنصر تهاجمی سپری کرده و این تصمیم یحیی شاید به کلی فوتبال او را تغییر دهد اما برای درستی این خبر باید منتظر بازگشت امیری به میادین و گزارش‌های منتشره از تمرین پرسپولیس ماند.

دیگر هافبک چپ‌پای پرسپولیس مهدی ترابی است که با چهار پاس گل کمتر پایین‌تر از سعید صادقی دومین گلساز برتر لیگ لقب گرفت. او در این سالها بی تردید بهترین عنصر هجومی پرسپولیس بوده و بیشتر به عنوان هافبک چپ بازی کرده است.

جابجایی ۲ ستاره پرسپولس به خاطر سعید صادقی/ تغییرات عجیب در تیم گل‌محمدی به خاطر بمب نقل و انتقالات

 

اولین بار گابریل کالدرون بود که ترابی را در جناح راست به کار گرفت اما پس از نمایش‌های پرنوسان او را به پست اصلی‌اش در جناح چپ بازگرداند.

حتی یحیی گل‌محمدی فصل گذشته در ۸ بازی احسان پهلوان را از سمت چپ به راست منتقل کرد تا ترابی در جناح چپ باقی بماند.

با این حال به نظر می‌رسد در صورت جذب سعید صادقی، مهدی ترابی یک خط جلوتر خواهد رفت تا احتمالا در کنار کاسیانوی برزیلی، زوج خط حمله را تشکیل دهد.

ترابی با سرعت، تکنیک و قدرت موقعیت سازی خوب، بازیکنی خطرناک در نزدیکی دروازه حریف محسوب می‌شود اما باید دید که در صورت انتقال به خط حمله چه خواهد کرد.

در نهایت باید دو هفته دیگر منتظر ماند و دید که در شروع تمرینات آماده‌سازی پرسپولیس، سرنوشت مهدی ترابی و سپس وحید امیری چه خواهد شد؛ بازیکنانی که شاید این فصل در پست جدید به کار بروند و با ماموریت‌های متفاوت برای دفاع و حمله پرسپولیس وارد زمین شوند.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها